Rozhovor s Dominikou Krejčovou, PR manažerkou německé digitální marketingové agentury eology

Dnes vám přinášíme rozhovor s velmi přátelskou osobou Dominikou Krejčovou, PR manažerkou německé digitální marketingové agentury eology. Dominika pracuje v eology krátce, ale je na ní znát, že ji práce velmi baví a na klientech agentury jí zaleží. Možná vás překvapí, že jsme o rozhovor nepožádali vedení agentury, ale neudělali jsme to, protože chceme ukázat, že všechny články firmy jsou důležité a je smutné, že málokdy dostanou prostor k prezentaci sebe a své práce, protože rozhodně mají co říct.

Rádi děláme rozhovory s přátelskými lidmi jako je Dominika Krejčová, které baví jejich práce

Rádi děláme rozhovory s přátelskými lidmi jako je Dominika Krejčová, které baví jejich práce

Co jste studovala, kde a z jakého důvodu, vždy jste k tomuto oboru měla vztah?

Jelikož mě němčina vždy bavila, začala jsem po gymnáziu studovat Germanistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Po úspěšném dovršení studia a získání bakalářského titulu jsem se přestěhovala do bavorského města Würzburgu a tam jsem se přihlásila na studium Mediální komunikace a marketingu na univerzitě Julius-Maximilians-Universität. Marketing mě vždy přitahoval, a jelikož jsem na tento obor a vůbec na celou univerzitu slyšela jen chválu, řekla jsem si proč ne.

Jak jste se dostala k práci v agentuře v Německu? Proč jste si vybrala právě práci v této agentuře a zrovna v Německu a ne v Česku?

Ještě během svého studia Germanistiky jsem se přihlásila na Erasmus a strávila jsem jeden semestr ve městě Würzburg v Německu. Jelikož jsem se zde seznámila se svým nynějším přítelem, rozhodla jsem se v Německu zůstat. Po dovršení mého studia Mediální komunikace a marketingu pro mě byla práce v Německu jasná volba. Do agentury eology jsem se hlásila již na podzim 2022, kdy jsem hledala práci ještě jako studentka. Tehdy mi to sice nevyšlo, ale asi jsem se líbila, neboť se mi na jaře tohoto roku sami ozvali s nabídkou místa, což mě opravdu velmi potěšilo.

Dominiku Krejčovou práce v agentuře eology baví a je za ni ráda

Dominiku Krejčovou práce v agentuře eology baví a je za ni ráda, zdroj fotografie: archiv agentury eology

eology jsem si vybrala, protože hledají lidi, kteří umí mluvit jinými cizími jazyky, než jen německy nebo anglicky. I když německy mluvím skoro plynule, přece jen je pro mě příjemnější, že nejsem v týmu jediná rodilá mluvčí. Náš je mezinárodní a tvoří jej lidé z nejrůznějších zemí, kteří pochází například z Brazílie, Venezuely, Holandska, Rumunska, Francie, Itálie, ale i z Česka. Máme totiž velké množství mezinárodních projektů, kde se znalost cizích jazyků rozhodně vyplatí.

Eology je německá digitální marketingová agentura, která je dog friendly

Eology je německá digitální marketingová agentura, která je dog friendly

Další důvod, proč jsem si tuto agenturu vybrala, je ten, že si do kanceláře, jako zaměstnanci, můžeme vodit naše pejsky. To mi život taky hodně usnadňuje :-).

Můžete představit eology a zmínit, co nabízí svým klientům?

eology je digitální marketingová agentura s hlavním sídlem v německém městě Volkach. Specializuje se na poskytování služeb každému zákazníkovi na míru v oblasti online marketingu, od SEO (Search Engine Optimization – optimalizace vyhledávače), SEA (Search Engine Advertising – optimalizace reklam pro vyhledávač), analýzy webů, až po profesionální tvoření kvalitního obsahu (Content Creation) a dalších jiných digitálních marketingových strategií. Naším cílem je pomáhat firmám a podnikům zlepšit svoji online pozici a fungování, dosáhnout lepší viditelnosti ve vyhledávačích a zvýšit návštěvnost webových stránek.

Kromě města Volkach má eology ještě pobočky ve Würzburgu a nově i v Hamburgu.

Tým lidí v agentuře eology je mezinárodní

Tým lidí v agentuře eology je mezinárodní, zdroj fotografie: archiv agentury eology

Jak jsem již předem zmínila, agentura eology se skládá z mnoha lidí z různých koutů světa, kteří mluví různými cizími jazyky. To je pro naše klienty velmi atraktivní, protože jim díky tomu můžeme nabídnout naše služby i v rámci jiných zemí, než jen v německy nebo anglicky mluvících.

eology je také oficiálním prémiovým partnerem Googlu a je momentálně již po páté vyznamenáná certifikáty BVDW (Bundesverband Digitale Wirtschaft).

Zastupuje eology pouze německé značky a jaké, nebo i české?

Momentálně zastupujeme hodně mezinárodních módních značek, ale zatím ještě žádnou českou. Jsme tedy otevření spolupráci i s českými módními značkami.

Co Vás například v Německu při práci překvapilo?

Hodně mě překvapila velká míra byrokracie v Německu. Pokud potřebujete něco vyřídit na úřadě, dlouho si počkáte. Německo je sice ve spoustě věcech oproti Česku vepředu, ale komunikace pomocí dopisů tady stále v některých sférách dominuje. Tak třeba včera jsem musela poslat dopis, kde jsem informovala svého dodavatele elektřiny, že mám nové číslo účtu. V Česku by se něco takovéhoto dalo snadno vyřídit přes email.

Někteří Němci, hlavně starší generace, velmi striktně dodržují pravidla a jednají pouze podle toho, co májí v popisu práce. To samozřejmě není nic špatného, ale pamatuji si, že když jsem se poprvé stěhovala do Německa do bytu, kde jsem bydlela sama, objednala jsem si jednoho pána na zapojení internetu. Router na internet jsem měla, takže opravdu jen stačilo, aby mi internet do bytu zapojil. To také udělal, ale internet mi i tak nefungoval. Když jsem se ho ptala, čím to je a jestli se mi na to může rychle podívat, tak mi to razantně odmítl s tím, že sem přišel pouze zapojit internet a nic víc dělat nebude. To mě hodně nemile překvapilo a stálo mě to hodně času zjistit, proč mi ten internet nefungoval. Nakonec jsem zjistila, že jsem měla koupený špatný typ routeru, což by ten pán nejspíš po chvilce zjistil, kdyby se na to podíval.

Dominiku Krejčovou život v Německu v některých ohledech překvapil

Dominiku Krejčovou život v Německu v některých ohledech překvapil

To nejlepší nakonec – Bavorsko je někdy až moc silně náboženský spolkový stát. V roce 2021, když jsem ještě studovala, jsem dostala mini práci u své univerzity jako výpomoc pro jeden seminář. Smlouvu jsem musela podepsat před jedním profesorem a během toho jsem musela zvednout pravou ruku a přísahat na Boha, že budu svoji práci odvádět svědomitě a poctivě. To byl pro mě docela velký šok.  Ale na druhou stranu si nechci moc stěžovat, protože máme na rozdíl od Česka a ostatních německých spolkových zemí více náboženských státních svátku, během kterých máme volno. Vše v životě má své klady i zápory.

V čem se liší běžný život v Německu od toho v Česku? Jsou zde přátelštější lidé apod.?

Řekla bych, že se běžný život v Německu od toho v Česku nijak neliší. Během pracovního týdne se normálně pracuje a každý člověk se těší na pátek a na víkend. Většina lidí, na které jsem tady narazila, byli přátelští, ale samozřejmě existují výjimky, stejně jako v Česku, a také i jinde ve světě.

Jaké klišé, které se tvrdí v Česku o Němcích a životě v této zemi jste odhalila jako nesmyslné?

Většina Němců, které znám, nesnáší kyselé zelí.

Jaký vztah máte k módě?

Oblečení nakupuji velmi ráda, hlavně offline způsobem. Sice mě vždy nebaví, zkoušet si oblečení v kabinkách, ale i přesto upřednostňuji, když si na materiál můžu sama sáhnout. Co se týče nových módních trendů, většinou mě hned na začátku neosloví a začnou se mi líbit až tak za rok po tom, co se objeví. Nejraději nakupuji kousky, o kterých jsem si jistá, že je budu chtít nosit i za pět let, proto si dávám vždy při jejich výběru záležet.

Jak si užíváte léto?

Léto si nejraději užívám doma na balkóně nebo na zahradě s dobrou knížkou a s vychlazeným nápojem :-).

Když máte volno, jak jej nejraději trávíte a od čeho se odvíjí program Vašeho volného dne?

V poslední době nacházím jednu dobrou knížku za druhou, proto teď nejvíce ve svém volném čase čtu. Mám také malého pejska, který je velmi aktivní a rádi spolu často chodíme na procházky.

Dominika se ve volném čase hodně věnuje svému pejskovi a chodí spolu na vycházky

Dominika se ve volném čase hodně věnuje svému pejskovi a chodí spolu na vycházky

Jaké máte plány do konce roku?

Jelikož jsem teprve nedávno ukončila studium a začala jsem pracovat, stále ještě tak nějak nedokážu najít ten správný balanc mezi prací a volným časem. To chci rozhodně napravit, protože nechci žít jen svoji prací. To je teď asi můj největší cíl do konce roku.

Co byste chtěla vzkázat naši čtenářům?

Pokud vlastníte webovou stránku, eshop nebo firmu a chcete svou digitální přítomnost zvýšit, určitě neváhejte a nechejte si poradit od odborníků na digitální marketing. Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám pomůžeme. Kontakt na nás, jakož i informace o naší agentuře eology najdete na našem WEBU.

Děkujeme za rozhovor.

Informace k rozhovoru: jedná se o inzerci

Zdroj úvodní fotografie a neoznačných fotografií: archiv Dominiky Krejčové

Pokračujte ve čtení článků ekonomického typu a B2B ZDE. Lifestylová témata naleznete ZDE. Mějte přehled o tématu Novinky z módy.