Petra Štěpánková, PR manažerka veletrhu For Beauty, odpovídá na naše otázky

Obvykle se rozhovory nabízí vedení firem, celebritám, módním návrhářům apod. Ale zamysleli jste se někdy například nad tím, kdo jsou lidé, kteří se svojí prací významně podílí například na veletrzích a jejich prezentaci, aby o nich zvýšili povědomí? My ano, a proto vám dnes přinášíme rozhovor s Petrou Štěpánkovou, PR manažerkou veletrhu For Beauty. Chceme ukázat, že nejen majitelé firem a vysoké vedení má co říct.

Petra Štěpánková je velmi přátelská a pracovitá žena

Petra Štěpánková je velmi přátelská a pracovitá žena

Jak vzpomínáte na své dětství? Jaké dítě jste byla, hodně komunikativní?

Dětství jako jsem měla já, bych přála každému dítěti. Byla jsem milovaná, divoká, energická, nikdy ne potichu a plně svými nejbližšími podporovaná ve všem, co jsem se rozhodla dělat. Nikdy mi nikdo neřekl tohle „nedokázeš“, to není „perspektivní“, to „nejsi ty“… Naopak.

Moje rodina věřila všemu, pro co jsem se rozhodla a byla vždy součástí každého mého úspěchu či neúspěchu. Ať už jsem přebírala jakýkoliv diplom, vždy jsem v prvních řadách viděla právě moje nejbližší, když se mi nedařilo, byli to také oni, kdo jako první přispěchal na pomoc.

Co nebo kdo vás přimělo k práci v PR?

K práci v PR jsem došla tak nějak sama celkovým profesním vývojem. Kdo mě zná, ten ví, že umlčet mě, je téměř nemožné, že miluji interakci a celým svým srdcem jsem bohém (po tátovi), který miluje tvořit, být kreativní a snít o velkých věcech, kterým vdechuje život. Tvorba, komunikace, sociální sítě, marketing, psaní a v neposlední řadě i produkce nejrůznějších eventů na klíč, to je to, co mě baví a naplňuje, to jsem já.

Co vás nejvíce baví na vaší práci?

Miluji komunikaci s lidmi, poznávání lidí nových, miluji inspiraci, kterou mi do života přináší a především to, že žádný den je naprosto jiný. Často a ráda říkám, že díky práci, kterou dělám, jsem potkala obrovské množství přátel. Z pracovních vztahů se staly vztahy přátelské a ty trvají už spoustu let. Mám obrovské štěstí na lidi kolem sebe, za což jsem nesmírně vděčná.

Práci v PR se Petra věnuje s láskou

Práci v PR se Petra věnuje s láskou

Co na své práci považujete za náročné?

Určitě čas, který ji (i když s bezmeznou láskou) věnuji. Když se věnujete sociálním médiím a pr, neexistuje čas, kdy můžete telefon odložit, vypnout, být zkrátka offline. V praxi to pak vypadá tak, že ještě u štědrovečerní večeře postujete příspěvky, které je třeba ten den uveřejnit, odpovídáte klientům nebo na poslední chvíli plníte přání na počkání 😊. Ale tak to zkrátka je a já si rozhodně nestěžuji, protože moji práci opravdu považuji za vysněnou.

Co pro vás znamená krása a v souvislosti s člověkem?

Krásný člověk je ten, který neubližuje. Ten, který se může v optice svého chování podívat každé ráno do zrcadla a usmát se na sebe, ten, který je vděčný, pokorný a miluje své rodiče a prarodiče. Ten, který si je vědom toho, že bez rodičů a prarodičů by nebyl on sám tím, čím je.

Co se vám líbí na veletrhu For Beauty?

Bez nadsázky naprosto vše. Z veletrhu, o kterém jsem dříve samozřejmě měla ponětí, se díky práci na něm stala láska, která přerostla ve vášeň a já jsem vděčná, že právě já se mu můžu starat o kompletní pr. For Beauty je samozřejmě mimo beauty novinek a toho nejlepšího, co beauty trh nabízí také o nekonečném propojování a setkávání lidí se stejnou vášní.

Petra Štěpánková (první zleva) je nadšená, že může zajišťovat veletrhu For Beauty PR

Petra Štěpánková (první zleva) je nadšená, že může zajišťovat veletrhu For Beauty PR

Veletrh For Beauty už tak dávno není pouze „obyčejným“ veletrhem. Je místem, které spojuje lidi s obrovskou láskou ke všemu krásnému. Pomáhá vytvářet nové spolupráce, přátelství, objevovat neobjevené a to vše díky úžasnému týmu lidí, kteří se na něm podílejí. Nemám prostor na to jmenovat všechny, ale věřte, že každý jeden člověk, který stojí za projektem Veletrh For Beauty, do své práce dává celé své srdce, miluje ji a to se samozřejmě na celém veletrhu odráží a je to vidět.

Veletrh For Beauty je zkátka LÁSKA a já jsem hrdá, že můžu být alespoň malinkým střípkem, jenž je jeho součástí. A proto nezapomeňte, že ten jarní má letos datum 5. – 6. 4. 2024 a já doufám, že se na něj potkám opět s nekonečným množstvím lidí.

Jaké vlastnosti si nejvíce ceníte na lidech obecně?

Odvahy, síly, lásky, vděčnosti, pokory, férovosti, pravdomluvnosti, umění upozaděních veškerých svých zájmů na úkor druhého (potřebného).

Máte nějakou neřest?

Určitě a je jich spousta. Miluji českou kuchyni, která není vždy úplně zdravá, například kynuté buchty, díky kterým poté musím naběhat nekonečné množství kilometrů, slivovici (tady mě vlastně žádná nevýhoda nenapadá 😊 ), jsem blázen a jdu do všeho po hlavě a na tisíc procent, když jde o smích neváhám udělat nemožné abych své blízké rozesmála… ovšem můžeme vlastně to vše považovat skutečně za „neřest“? 😊

Petra žije naplno

Petra žije naplno

Jaký styl líčení na lidech obdivujete, ale sama na sebe byste si jej nenalíčila?

Miluji kočičí linky, smokey eyes a červené rty. Sama bych se neodvážila, ale na ostatních je obdivuji. Mě většinou potkáte v basic makuepu s řasenkou a leskem na rtech. To je vše, co zvládnu.

Mám ale v tomto případě svou guru (a za ta léta už i velmi blízkou přítelkyni) a tou je Markéta Davidovich, ředitelka Makeup Institute Prague (MUIP má mimochodem pravidelně krásný stánek na For Beauty veletru, určitě jej na jaře navštivte). Právě díky práci s Markét jsem už nesčetněkrát nahlédla pod pokličku makeup artistům a musím uznat, že je to opravdu alchymie. Ale krásná! Pokud se chcete ve světě makeupu chcete zdokonalit i vy, stačí navštívit stránky www.makeupinstitute.cz a najít si ten nej kurz právě pro vás.

Jak ráda trávíte svůj volný čas?

Prací 🙂 , když ne prací, tak přípravou na další práci, nebo plánovaním další práce 🙂 .

Za co jste v životě nejvíce vděčná?

Za štěstí, které mám. A to myslím v každém ohledu. Za zdraví, lásku, přátele. Za moji milovanou babičku, která čte tyhle řádky z nebe a je mi naprosto jasné, že by nesouhlasila s tím, abych ji takhle veřejně oslavovala. Ale nemůžu jinak. Byla a je jedním z nejdůležitějších lidí v mém životě. Člověkem, který mě udělal tím, kým jsem.

Petra Štěpánková se svojí maminkou a babičkou

Petra Štěpánková se svojí maminkou a babičkou

A za moji maminku. Člověka, který se o babičku staral a já nikdy k nikomu nebudu vzhlížet více, než k ní. Moje maminka je super žena, což mi dokazuje (byť nevědomky) už mnoho let. Myslím, že se často podceňuje a nevěří si (jako všechny ženy), ale přála bych jí, aby se alespoň jednou viděla mýma očima. Ač nechtěně, stala se mojí super hrdinkou, která sice nezachránila svět, ale zachránila jednu malou holku, ze které udělala silnou a sebevědomou ženu, která si dokázala splnit všechno, po čem kdy toužila a teď vám odpovídá na vaše otázky.

Zdroj všech fotografií: archiv Petry Štěpánkové

Pokračujte ve čtení dalších rozhovorů ZDE.