Dominika Árki odstartuje svoji cestu na světové soutěži a pojede do Číny

 

Díky spolupráci s agenturou Black&White Productions vám dnes přinášíme rozhovor s Dominikou Árki,  která bude reprezentovat Maďarsko na celosvětové soutěži Miss Tourism World v Číně. Majitelka agentury Katarína Ficelová vlastní licence pro výběr a delegování missek pro světovou soutěž krásy, které budou reprezentovat Slovensko, Česko, Polsko a Maďarsko na Miss Tourism World 2023 v Číně.

 

Proč jsi se rozhodla být modelkou?

Už v dětství jsem se vždy zajímala o kosmetický průmysl a svět módy. Ráda jsem si zkoušela maminčiny boty s vysokými podpatky. V pubertě jsem začala pracovat v tuzemské agentuře na módních přehlídkách a focení, později jsem měla i práci v zahraničí.

Co se Ti na modelingu a práci modelky líbí?

Na jednu stranu mám ráda neformální život, mám ráda vzrušení, nové lidi a města. Můj koníček je současně i moje práce a nemám pocit, že pracuji, dělám to ráda. Díky mnoha impulzům mám možnost  se jako osoba hodně rozvíjet.

Dominice Árki modeling přináší mnoho příležitostí

Dominice Árki modeling přináší mnoho příležitostí se rozvíjet jako osobnost

Co je pro Tebe náročné na práci modelky?

Jsem ráda, že dnešní ideály jdou čím dál tím přirozeným směrem. Tady myslím i na vzhled (pihy, zdravá kůže), ale i na stavbu těla. Přijmeme sami sebe dříve, protože neukazujeme nedosažitelný svět, ale že máme drobné nedostatky na vzhledu.

Co máš na sobě sama ráda?

Osobně si myslím, že jsem mladá žena s docela dobrými schopnostmi a vlastnostmi. Je to díky tomu, do jaké země, světadílu a rodiny jsem se narodila po stránce duchovní či materiální podpory. Myslím, že by bylo dobré, kdyby každý mohl začít život s podobnými příležitostmi, abychom je poté mohli dále utvářet směrem k našim tužbám a cílům.

V čem se chceš v životě zlepšit?

Jsem na velmi dobré cestě s přiměřenou rychlostí ke svým cílům. Chtěla bych se hodně rozvíjet, být otevřenější, více cestovat a učit se jazyky.

Jaká je Tvoje neřest?

Jedním z mých zlozvyků je, že umím být náladová. Jsem v podstatě bipolární člověk. Najdete u mě vše od velmi introvertní až po extrovertní Dominiku, ale i tato vlastnost má své výhody, stejně jako tvrdohlavost a odhodlání.

Co ráda děláš ve volném čase?

Opravdu se mi líbí, že mám pestrý život a obrovské množství přátel. Miluji svou práci, miluji sport, ráda chodím ven s přáteli nebo se svou rodinou, společně máme program, ale umím také sama  relaxovat.

Dominika miluje svoji práci

Dominika miluje svoji práci

Jak vypadá Tvoje péče o sobě?

Povědomí a spiritualita hrají v mém životě stále důležitější roli. Věřím, že ve zdravém těle je také zdravý duch. Všichni máme spoustu věcí, které si potřebujeme v hlavě a duši vyjasnit a ustálit, díky čemuž je náš život dlouhodobě snazší a klidnější.

Co by sis na sebe nikdy neoblékla a z jakého důvodu?

Co se týče oblečení, myslím si, že móda se neustále mění, ale je potřeba vědět, co se pro danou lokalitu a program hodí. O to se snažím, ale nemám žádná tabu, každý by se měl v oblečení  dobře se cítit.

Jaký největší trapas jsi zažila?

Naštěstí se mi zatím nic špatného ani vtipného nestalo.

Dominika Árki je vděčná za život, který žije

Dominika Árki je vděčná za život, který žije

Za co jste v životě nejvíc vděčná?

Jsem vděčná za své příležitosti, svou rodinu, své zdraví a celkově život, který mi byl dán a musím ho co nejlépe využít.

Jaké jsou tvoje plány do blízké budoucnosti?

Mladá 24letá žena se má na co soustředit. Kariéra, rodina a naše záliby jsou důležité. Pracuji jako interiérová designérka, ale ani svoji modelingovou práci nechci odsouvat do pozadí.Momentálně se připravuji na světovou soutěž Miss Tourism World v Číně. Díky agentuře Black&White Productions, která mě vybrala do této soutěže, budu reprezentovat Maďarsko.

Jak se připravuješ na soutěž?

Čekala mě velká příprava, samozřejmě kromě zdravé stravy a pravidelného sportování jsem se musela připravit i na talentovou show, kde předvedu moderní tanec, který mě naučila Anett Dukai. Národní kostým budu mít krásný, vyšívaný s nádherným závojem od Aurory Folkglamour. Čtyři krásné společenské šaty různých střihů a barev mi poskytli z módních salonech od NRN Privée, Dudikszonja Queendem a SaboKitti Bridal Couture, a bikiny s křišťály od Reinas Bikinis. Už jsem začala balit a shromažďovat věci, protože do cesty zbývá už jen pár dní. Těším se na soutěž a poznání dívek.

 

O Dominice Árki– 24 letá Dominika Árki pochází  ze severozápadního maďarska z Győr a pracuje jako interiérová designérka. Zajímá ji móda, oblékání a různé trendy. Má ráda umění také ráda jezdí na koni, miluje cestování a poznávání nových zemí a jejich kultury.

 

Děkuji za rozhovor.

Zdroj fotografií: Archiv Dominiky Árki

Pokračujte ve čtení zajímavých článků ZDE.