Modelka Laura Majerčáková bude reprezentovat Slovensko na světové soutěži Miss Tourism World v Číně

Díky spolupráci s agenturou Black&White Productions vám dnes přinášíme rozhovor s Laurou Majerčákovou, která bude reprezentovat Slovensko na celosvětové soutěži Miss Tourism World v Číně. Majitelka agentury Kateřina Ficelová vlastní licence pro výběr a delegování missek, pro světovou soutěž krásy, které budou reprezentovat Slovensko, Česko, Polsko a Maďarsko na Miss Tourism World 2023 v Číně.

 

Proč jsi se rozhodla být modelkou?

Už od dětství mě fascinovaly modelky, vždy jsem chtěla být jednou jako ony. Je to tedy takový dětský sen, ke kterému se malými krůčky přibližuji. Také chci poznávát různé kultury a země, nové lidi a samozřejmě jít si za tím, co mě baví a naplňuje.

Co se Ti na modelingu a práci modelky líbí?

Líbí se mi na tom přesně to, co jsem už zmínila. Poznávání okolního světa tak trochu jinou cestou, nové zážitky, skvělí lidé a hlavně možnosti získání spousty kontaktů.

Laura Majerčáková díky modelingu může poznávat svět, což se jí líbí

Laura Majerčáková díky modelingu může poznávat svět, což se jí líbí

Co je pro tebe náročné na práci modelky?

Nejnáročnější je podle mě odloučení od rodiny a nejbližších, pokud odcházíte do jiné země. Samozřejmě v modelingu jsou různé situace, kdy si řeknete, že to už dál nezvládáte, ale vždy jsme jednou nahoře a jednou dole, jak se říká. Také mít málo spánku je pro mě náročné, protože spánek miluji. No, ale myslím si, že na všechno si lze zvyknout.

Co tě ve světě modelingu překvapilo?

Nejvíce mě překvapila Indie, kde byli lidé tak neuvěřitelně milí a přátelští, že mi ani nevadilo, že jsem v takové chudé části světa.

Co máš na sobě sama ráda?

Jsem velmi spontánní, přátelská a pro každou legraci. Nebojím se ničeho nového a všechno beru jako výzvu, vždyť co se má stát, tak ať se stane. Umím si ze sebe udělat legraci, málo kdo/málo co mě umí urazit. Hlavně lidé, co mě neznají, si hned myslí, že jsem namyšlená a podobně. Opak je však pravdou a kdo mě pozná, velmi rychle to pochopí.

V čem se chceš v životě zlepšit?

Určitě ve zdokonalování se v cizích jazycích, protože právě ty nám otevírají dveře do světa.

Jaká je tvoje neřest?

Asi to, že miluji spánek a velké množství sladkostí, hlavně však čokoládu.

Co ráda děláš ve volném čase?

Svůj volný čas nejraději trávím se svými sestrami, rodinou a přáteli. Chodíme na různé výlety, nebo  nějaký sport mi vždy rychle vyřeší úvahy, co s volným časem.

Laura Majerčáková ráda tráví čas se svými blízkými

Laura Majerčáková ráda tráví čas se svými blízkými

Jak vypadá tvoje péče o sobě?

Co se týče rutiny, tak nejdůležitější je pro mě ráno vyčistění pleti a hlavně večer důkladné odlíčení. To je opravdu základ. Také přes den jsem si oblíbila mít na sobě krém na obličej s ochranným faktorem, bez kterého už vyjdu ven jen málokdy. Jako poslední věc, ale velmi důležitou, zmíním pravidelný pitný režim.

Co by sis na sebe nikdy neoblekla a z jakého důvodu?

Jejda, tak to je opravdu těžká otázka … ale jediné, co mě hned napadlo, jsou ponožky a sandály,  to si tedy opravdu na sobě představit neumím.

Jaký největší trapas jsi zažila?

Trapasů by bylo dostatek k napsání knihy. Každý den se mi takové nepříjemné situace stávají, ale vždy se tomu ráda potom s kamarádkami zasměji. Neumím takhle narychlo říct něco kontrétního a vhodného.

Máš nějaký zlozvyk?

Určitě, vždyť nikdo není dokonalý. Jeden z těch mých je, že často přikyvuji a neumím říct ne. Jsem si toho ale vědoma a snažím se zapracovat na zlepšení.

Za co jste v životě nejvíc vděčná?

V mém životě jsem nejvíc vděčná za lidi kolem sebe. Za skvělé přátele a nejlepší rodinu, jakou jsem si mohla přát. Za nic bych ji nikdy nevyměnila a to je to, co mě posouvá vpřed a každý den podporuje v cestě za mými sny.

Laura Majerčáková se pečlivě připravuje na celosvětovou soutěž

Laura Majerčáková se pečlivě připravuje na celosvětovou soutěž

Jaké jsou tvoje plány do blízké budoucnosti?

Své plány si nechávám otevřené, jsem nakloněna jakékoliv nové příležitosti a spolupráci. Soustředím se na přítomné chvíle. Právě mě čeká Miss Tourism World v Číně, na kterou se velmi těším, neboť takové světové soutěže se zúčastním poprvé.

Jak se připravuješ na soutěž?

První řadě se nažím oprášit svoji angličtinu, abych tam neudělala nějaký trapas. Přípravám se věnuji skoro každý den, sháním poslední věci na oblečení, připravuji se na všechny disciplíny, které mě budou čekat. Hlavní věci, které budu potřebovat, už mám nachystané. Na každý fitting jsem šla osobně a vybírala jsem si šaty, které budou odrážet moji osobnost. O moji garderobu se postarali ze svatebního salonu MM z Bardějova a ze svatebního salonu Bianca v Prešově.

Národní kostým budu mít „parchovianský kroj“ z Folklórního souboru Magura z Kežmarku.

Na talentovou show, která je součástí finálového večera, zazpívám písničku Třešně od Hany Hegerové. Už mám i dárky pro všechny dívky i dar na charitativní aukci.

 

Děkuji za rozhovor.

 

O Lauře Majerčákové – 20 letá Laura pochází z malé vesničky Levkovce v okrese Kežmarok. Vystudovala obchodní akademii v Popradu. Zajímá ji móda, oblékání a různé trendy. Také ráda sportuje, miluje cestování a poznávání nových zemí a jejich kultury.

Foto: archiv Laura Majerčáková

Pokračujte ve čtení zajímavých článků ZDE.