Česká kráska Karolína Gorylová míří na světovou soutěž Miss Tourism World do Číny

 

Díky spolupráci s agenturou Black&White Productions vám dnes přinášíme rozhovor s Karolínou Gorylovou,  která bude reprezentovat Českou republiku na celosvětové soutěži Miss Tourism World v Číně. Majitelka agentury Kateřina Ficelová vlastní licence pro výběr a delegování missek pro světovou soutěž krásy, které budou reprezentovat Slovensko, Česko, Polsko a Maďarsko na Miss Tourism World 2023 v Číně.

 

Karolíno, proč jsi se rozhodla stát modelkou?

Rozhodla jsem se stát modelkou, protože mě móda a svět modelingového průmyslu vždy fascinovaly. Od mala jsem sledovala módní přehlídky a časopisy plné krásných modelů a chtěla jsem být toho součástí. Navíc, modeling mi umožňuje poznávat nové lidi a cestovat na různá místa, což je pro mě další příjemný aspekt této profese.

Karolína Gorylová vždy chtěla být součástí modelingového průmyslu

Karolína Gorylová vždy chtěla být součástí modelingového průmyslu

Co je pro tebe náročné na roli modelky?

Pro mě osobně je náročné na roli modelky udržovat si skvělou fyzickou kondici a věnovat se hlavně zdravému životnímu stylu. Je důležité věnovat dostatečnou péči svému tělu a stravování, aby bylo v optimální kondici ideální pro práci na mole. Také je důležité pravidelně cvičit a udržovat si sílu a flexibilitu. Dalším náročným aspektem je disciplína a tvrdá práce. Práce modelky vyžaduje hodně trpělivosti, vytrvalosti a přípravu. Je potřeba trénovat své dovednosti, pracovat na svém postoji, chůzi a výrazu. Je také důležité být připravená na neustálé změny a adaptovat se na různé styly a požadavky klientů.

Co tě ve světě modelingu překvapilo?

Ve světě modelingu mě překvapilo, jak je to skutečně náročné a konkurenční prostředí. Musíte se neustále snažit a dokazovat, že jste jedinečná a stojíte za to. Konkurence je velká a je třeba být připravená na to, že ne vždy vyhrajete každou soutěž nebo získáte každou zakázku. V průběhu práce jako modelka jsem si uvědomila, jak důležité je mít kvalitního vizážistu, stylistu a fotografa, kteří vám pomáhají vytvářet skvělé výsledky. Je to týmová práce, ve které každý člen je důležitý a přispívá k celkovému úspěchu. Také mě překvapilo, jak rychle se móda mění. Trendy se neustále vyvíjejí a je třeba být v obraze a přizpůsobit se novým stylům a požadavkům klientů. Je to výzva, která vyžaduje neustálé sledování a adaptaci.

Karolína Gorylová si uvědomuje, že práce v modelingovém průmyslu je náročná

Karolína Gorylová si uvědomuje, že práce v modelingovém průmyslu je náročná

Co máš na sobě sama ráda?

Na sobě mám ráda svoji pracovitost a odhodlání. Když se snažím dosáhnout svých cílů a plnit své povinnosti, cítím se sebejistá a naplněná. Pracovitost mi umožňuje neustále se zdokonalovat a růst jako osoba. Tím, že jsem odhodlaná, jsem schopná překonávat překážky a čelit výzvám s pevnou vůlí. Tyto vlastnosti mi pomáhají v mém každodenním životě, včetně modelingu, kde je důležité být disciplinovaná a soustředěná na svou práci. Mým cílem je vždy dávat do všeho maximum a ukázat své nasazení a odhodlání v každém projektu, který podstoupím.

V čem se chceš v životě zlepšit?

Chci se neustále zdokonalovat jako osoba a pracovat na zlepšení svých dovedností. Chci se naučit efektivněji plánovat a organizovat svůj čas, zlepšit své komunikační dovednosti a rozvíjet svou kreativitu.

Jaké jsou tvé neřesti?

Moje neřest spočívá v tom, že si často na sebe beru příliš mnoho povinností a odpovědností, což následně vyvolává stres a pocit, že nedokážu všechno zvládnout. Často se snažím být všude a dělat všechno, což mě vyčerpává a snižuje mou efektivitu.

Co ráda děláš ve volném čase?

Ve volném čase se ráda věnuji různým aktivitám, které mi pomáhají relaxovat a nabrat energii. Moje oblíbené činnosti jsou cvičení, četba, jóga, cestování a poznávání nových míst.

Jak vypadá tvá péče o sebe?

Dbám na zdravou stravu, která obsahuje hodně ovoce, zeleniny, celozrnných potravin a dostatečné množství tekutin. Dále se snažím najít si čas na relaxaci a odpočinek. Věnuji se meditaci, čtení, procházkám v přírodě a relaxačním aktivitám, jež mi pomáhají uklidnit mysl a snižovat stres. Rovněž jsem si vědomá významu péče o svoji pleť a vlasy.. Celkově se snažím vést zdravý životní styl, což zahrnuje i dostatek spánku.

Co by sis na sebě nikdy neoblekla a z jakého důvodu?

Jsem jedním z těch lidí, kteří nejsou příliš nadšení z džínů. Pro mě jsou džíny symbolem nepohodlí a omezení pohybu. Místo toho se raději obracím k jiným druhům oděvů, které mi přinášejí větší pohodlí a se kterými se cítím více sama sebou. Oblékání by mělo být o tom, abyste se cítili co nejlépe, a já si vybírám oblečení, které mi umožňuje svobodu pohybu a zároveň se hodí k mému osobnímu stylu. Důležité je oblékat se tak, jak nám vyhovuje a jak se cítíme nejlépe. Ať už si oblíkáte džíny nebo jiné druhy oblečení, je to jen další způsob, jak vyjádřit svou jedinečnost a osobnost.

Karolína Gorylová má velmi ráda pohodlné oděvy

Karolína Gorylová má velmi ráda pohodlné oděvy

Jaký největší trapas jsi zažila?

Byla jsem vybrána jako modelka pro módní přehlídku a měla jsem na sobě krásné, ale příliš velké šaty. Při mé cestě na módním mole jsem si všimla, že ramínko šatů neustále sklouzává dolů. Zpanikařila jsem, protože jsem si uvědomila, že pokud se ramínko úplně spustí, může se mi odhalit prso. Snažila jsem se udržet klid a rychle jsem se otočila, abych zachytila padající ramínko a udržela šaty na místě. Byl to opravdu trapný okamžik. Snažila jsem se soustředit na svůj výstup a dokončit přehlídku co nejlépe, ale přesto mi ten moment zůstal v paměti jako trapná připomínka, že i při profesionálních událostech se mohou stát nepředvídatelné věci.

Máš nějaký zlozvyk?

Jediný zlozvyk, který mě napadá je, že v pracovních dnech si neumím najít čas na vyváženou stravu. Můj pracovní rozvrh je často hektický a nepravidelný, a tak se často spoléhám na rychlé a nezdravé možnosti stravování.

Za co jsi v životě nejvíc vděčná?

Jsem neuvěřitelně vděčná za svou rodinu a přátele, kteří mi vždy stáli po boku a podporovali mě ve všech mých snech. Bez jejich lásky, podpory a povzbuzení bych nebyla tam, kde jsem dnes. Také si vážím tvrdé práce, kterou jsem vložila do dosažení svých cílů. Vím, že moje úspěchy nebyly pouhým šťastným zjevem, ale důsledkem mého neúnavného úsilí a odhodlání. Bez mojí tvrdé práce bych nepřekonala překážky a nedostala bych se tam, kde jsem teď. Někdo by to mohl nazvat šťastným dítětem, ale já vím, že moje úspěchy jsou výsledkem mé houževnatosti, disciplíny a neúnavného úsilí. Věřím, že tvrdá práce a odhodlání mohou otevřít dveře k úspěchu a naplnění snů. Jsem vděčná za všechny příležitosti, které mi život přinesl a za lidi, kteří mi pomohli na mojí cestě. S pokorou se dívám na svůj dosavadní úspěch a věřím, že dosáhnu všeho, čeho si jen budu přát.

Jaké jsou tvé plány do blízké budoucnosti?

V blízké budoucnosti plánuji nadále rozvíjet svoji modelingovou kariéru. Chci získat co nejvíce zkušeností a rozšířit své portfolio. Mým cílem je spolupracovat s renomovanými značkami a módními designéry, ať už na módních přehlídkách, kampaních nebo edičních fotografiích. Za pár dní mě čeká moje první světová soutěž, Miss Tourism World v Číně, na kterou se moc těším.

Jak se připravuješ na soutěž?

Na soutěž se připravuji psychicky i fyzicky, medituji, cvičím jógu a zdokonaluji svůj anglický jazyk. Na talent show nacvičuji contemporary dance ve studiu Motýlek pod vedením Kateřiny Polachově. Catwalk lekce navštěvuji u známého choreografa Petra Varadyho v Praze.

S přípravou garderoby mi pomáhají, designérka Sárka Ordošová, která mi ušila krásné šaty i na finálový večer. Večerní i koktejlové šaty mi poskytl designér Christian Koehlerta.

Můj národní kostým České republiky představuje národní klenot, český granát. Český granát je malý drahokam červený jako krv, plný tajemství, vášně a magických účinků. Je to jedinečný drahokam, který nikde jinde nenajdete. Tento zajímavý kostým mi poskytla designérka Maria Ilinceva – Craft explosions. Na soutěž beru i dárky pro všechny dívky a dar na charitativní aukci.

 

O Karolíně Gorylové – 24 letá Karolína Gorylová pochází z Českého Těšína, kde navštěvuje i Panevropskou univerzitu. Zajímá ji móda, oblékání a různé trendy. Také ráda sportuje, miluje cestování a poznávání nových zemí a jejich kultury.

 

Děkuji za rozhovor.

Zdroj fotografií: Archiv Karolíny Gorylové

Pokračujte ve čtení zajímavých článků ZDE.