Přinášíme vám rozhovor s Barborou Peschovou, ženou, která si ve zralém věku měla odvahu splnit si sen v oblasti módního průmyslu a podařilo se jí to. Tato žena je významnou součástí Agentury Fatima a věnuje se mnoha aktivitám i mimo oblast fashion.

Když se řekne vaše jméno, vybaví se mi pojem aktivní žena, která je jednou z týmu Elegantní dámy v Agentuře Fatima.

Ano, to souhlasí, starám se o přehlídky na Severní Moravě. Mezi mým 15. a 18. rokem jsem se věnovala modelingu, potom jsem se vdala a modeling jsem opustila. Ve zralém věku jsem si chtěla splnit sen a přihlásila se na soutěž typu Miss. V roce 2016 jsem se sama přihlásila do soutěže Miss Karvinsko, kde jsem získala titul Miss Sympatie a o rok později jsem se přihlásila do soutěže Missis Models, kde soutěžilo 7 žen z Polska, 7 žen ze Slovenska a 7 žen z Česka. Druhou zmíněnou soutěž jsem vyhrála a získala tak titul Missis Models 2017.

Barbora Peschová (45) je velmi aktivní žena nejen v oblasti módy

Tyto úspěchy mě nasměrovaly na molo Elegantních dam a předvádění módy pro zralé ženy. Povědomí o aktivitách Agentury Fatima jsem získala na sociální síti Facebook, oslovila jsem jejího ředitele Ing. Zdeňka Krče, poslala mu svoje fotky a navrhla jsem mu, že přehlídky, které pořádá, by bylo reálné udělat i na Severní Moravě a začali jsme spolu na tom postupně pracovat.

Barbora Peschová (45) je velmi aktivní žena nejen v oblasti módy

Cílem těchto aktivit, na kterých s Agenturou Fatima spolupracujeme, je ukázat ženám, že se mohou realizovat také, co se týká módy. Mnohým ženám účast na našich aktivitách výrazně změnila život k lepšímu, začaly si více věřit, změnily práci, či potkaly novou lásku. Na soustředěních se snažíme mít školení z různých oblastí, například kosmetiky, držení těla, choreografie, míváme i přednášky zaměřené na vše, co souvisí s duší.

Jaké barvy a grafické motivy jsou vaše nejoblíbenější?

Z barev je to růžová a červená. Mám moc ráda květinové a zvířecí vzory.

Barbora Peschová (45) je velmi aktivní žena nejen v oblasti módy

Jaký typ oděvu je váš nejoblíbenější?

Hodně záleží na ročním období. V zimě mám v oblibě kalhoty a v létě chodím v šatech, ideálně v těch, které mají volné střihy. Když jdu na nějakou společenskou akci, oblékám oděvy, které jsou velmi ženské jako například kostýmky a overaly. Při každé příležitosti výběrem svého oděvu se snažím vyzdvihnout své tělesné přednosti a potlačit nedostatky, což myslím, dělá každá žena, která se má ráda a chce, aby jí to slušelo.

Co z dnešního pohledu považujete za to nejhorší, co jste kdy měla na sobě?

Rozhodně šusťákovou teplákovku, která byla kdysi velkým módním hitem.

Barbora Peschová (45) je velmi aktivní žena nejen v oblasti módy

Co je vlastně vaše profese? Můžete prosím zmínit všechny vaše další aktivity?

Mám vystudované gymnázium, po jeho absolvování jsem šla studovat střední zdravotnickou školu, obor Optik a už během studia tohoto oboru jsem pracovala v optice.

Věnuji se programu Elegantních dam v Agentuře Fatima, vedu také dětské módní přehlídky u zmíněné agentury, zabývám se jezdectvím, jsem lektorka vaníčkového plavání (je to seznámení miminek s vodou a jakási předpříprava na plavání), 10 let jsem lektorkou plavání batolat a dětí předškolního věku (tomuto se věnuji jednou za týden).

Jsem instruktorkou Mermaidingu – plavání s monoploutví, je to aktivita, kdy ženy a děti plavou v kostýmu mořské panny. V létě hraji se svým synem golf a v zimě lyžuji a běžkuji.

Ještě bych ráda dodala, že na přehlídkách v Agentuře Fatima jako modelky prezentujeme nejen tvorbu módních návrhářů, ale i sortiment butiků, spodní prádlo, plavky, ale i např. pyžama. Prezentujeme také outletové kousky a majitelka tohoto obchodu zvolí vždy každé naší modelce model na míru její osobnosti.

Barbora Peschová (45) je velmi aktivní žena nejen v oblasti módy

Jak je možné stíhat všechny aktivity, kterým se věnujete?

Dokud naši zemi neochromila pandemie koronaviru, měla jsem den rozpočítaný na minuty. V současné době jsem zvolnila, s koronou se vše totiž zastavilo. Vše zlé je ale k něčemu dobré, dostala jsem se do klidu, který mě původně děsil, hlavně na začátku loňského roku, potom jsem se zamyslela a nakonec mi to bylo přínosem.

Barbora Peschová (45) je velmi aktivní žena nejen v oblasti módy

Jak to vypadá, když odpočíváte?

Mám aktivní odpočinek, snažím se relaxovat jízdou na koni a vším, co souvisí s jezdectvím, ráda rovněž trávím čas ve stáji. Pasivnímu odpočinku v podobě ležení s knížkou se věnuji na dovolené, když jsem u moře.

Barbora Peschová (45) je velmi aktivní žena nejen v oblasti módy

Můžete nám více popovídat o aktivitě Mořské panny?

K plavání mám velmi kladný vztah, protože jsem v minulosti závodně plavala. Mermaiding – plavání s monoploutví jsem poprvé viděla v Chorvatsku, líbilo se mi to, ale na můj vkus to tam bylo pojaté příliš komerčně. Paní, která v Česku šije kostýmy pro tuto aktivitu, mi navrhla, zda bych se nechtěla stát lektorkou mermaidingu. Zaujalo mě to a souhlasila jsem.

Víte, je to úžasná aktivita, plavete s monoploutví, trénujete dech pod vodou, věnujete se koncentraci, zapojujete celé tělo. Kurz jsem absolvovala v Praze a této aktivitě se tedy také věnuji.

Barbora Peschová (45) je velmi aktivní žena nejen v oblasti módy

Moc mě baví, že tím, že se věnuji více aktivitám i v oblasti plavání, jak jsem zmínila výše, vidím mnoho dětí jako miminka (hlavně holčičky) a potom ten jejich vývoj, kdy klidně v 5 letech už plavou samy a začínají chodit na mermaiding se svými maminkami. Plavání s monoploutví aktivuje všechny svaly těla a prospívá jak fyzicky, tak i psychicky. Dokonce znám případ, kdy měla holčička skoliózu a tato aktivita jí výrazně pomohla ke zlepšení zdraví.

Kostýmy jsou i pro chlapce, ale ty to nezajímá tolik jako děvčata. Investice do oblečku mořské panny je zhruba 3 000 Kč.

Nabízíme i focení pod vodou, a to nejen jako téma mořské panny, ale i v podobě, když ženy na sobě mají krásné šaty a jsou nalíčené.

Barbora Peschová (45) je velmi aktivní žena nejen v oblasti módy

Co vám udělalo největší radost v loňském roce 2020?

Že jsem se mohla více věnovat svému synovi a co se týče golfu i já jsem začala více hrát a zlepšila jsem se. Byla radost být se synem v přírodě. Celkově jsem také konečně zvolnila, což je nová zkušenost, ale příjemná.

Barbora Peschová (45) je velmi aktivní žena nejen v oblasti módy

Co byste chtěla na závěr říct návštěvníkům tohoto webu?

Je nejlepší doba, i když se může zdát, že není ideální, mobilizovat své síly a pozornost zaměřit na sebe a svoji rodinu, věnovat se zlepšování svého zdraví a ujasnit si priority. Faktem je, že každá aktivita, které se věnuji, je mojí prioritou a dělá mě šťastnou, ale doporučuji si uvědomit, co chcete, proč to chcete a kam chcete směřovat své další kroky a energii, abyste došli ke svým cílům.

Nedovolte zákazům zastavit vás ve snaze dělat si radost. Věřte v každé situaci tomu, že je to součást vývoje, jakéhosi procesu, během kterého potkáme zajímavé lidi a příležitosti a je jen na nás, komu dovolíme jít cestou s námi. Mnohdy člověk až na úplném dně najde perly.

Přála bych každé ženě, aby si plně uvědomila, že s přibývajícím věkem život nekončí, ať zůstane zdravá, pečuje nejen o svůj zevnějšek, ale i nitro, aby dělala dál věci pro radost a s láskou bez ohledu na svůj věk a užívala si života. Aby si i módu a vše co se k ní vztahuje, užívala stejně, jako když byla malá holčička.

Děkuji za rozhovor.

Informace k úvodní fotografii a všem v tomto článku, kde je zachycen koncept mořské panny: autor fotografií Karel Fiala, kostým mořské panny od firmy Happy Tails

Autor všech ostatních fotografií v tomto článku: archiv Barbory Peschové