Rozhovor s módní návrhářkou Šárkou Ordošovou

Jako majitelka toho informačního webu o módě, ekonomice a lifestyle, Fashion Industry CZ, mám velkou radost, že oblíbená česká módní návrhářka Šárka Ordošová, která je i úžasným člověkem, jemuž nechybí pokora, přijala moji nabídku rozhovoru. V rozhovoru si se Šárkou povídáme nejen o její práci a materiálech, s nimiž ráda pracuje.

Jak se aktuálně máš, vypadáš vždy úžasně, jak to děláš?

Mám se dobře, děkuji. Naučila jsem se jednu věc, nebo jsem se k ní spíš dopracovala, a to až ve svých 50 letech, vytěsňuji negativní lidi ze svého života. Nechávám si v něm naopak lidi, kteří jsou mi blízcí, cítím z nich férovost a pozitivní drive. Žiji tím, co je teď a těším se na zítra. Jsem opravdu šťastná.

Jak se udržuješ? Jsi krásná žena, co děláš pro svoje tělo a duši?

Myslím, že člověk vypadá tak, jak se cítí. Ze mě sálá energie z mého nitra proto, že žiji svůj vysněný život. Jsem otevřená novým impulzům, snažím se stále rozvíjet a posouvat dopředu.

Módní návrhářka Šárka Ordošová si žije svůj sen

Módní návrhářka Šárka Ordošová si žije svůj sen

Co pro Tebe znamená pojem krása?

Například krásu člověka nemám úplně spojenou s jeho vzhledem, jeho vizuální stránkou, ale jeho nitrem a charakterem. I na krásu oblečení pohlížím jinak. Moc mě baví, podtrhovat krásu lidí, které oblékám. Oblečení musí být v souladu s energií člověka, který jej obléká.

Jak nahlížíš na pojem věk?

Věk je jen číslo.

Nedávno jsi pořádala módní přehlídku ve Slatinicích, proč zrovna tam?

Slatinice jsou moje srdcovka, pocházím z vedlejší vesnice s názvem Lípy. Když jsem ve Slatinicích před lety uspořádala svoji první fashion show, říkala jsem si, že bude krásné tam přitáhnout lidi, věřila jsem, že tam dorazí zvláště moji blízcí, což se podařilo. Byli tam i další lidé, čehož si vážím. Ve Slatinicích jsem uspořádala už 6 módních večerů. 5 z nich bylo charitativních, kdy výtěžek z nich jsem darovala holčičce bojující s cystickou fibrózou, která pochází právě ze Slatinic.

Módní přehlídka, kterou zmiňuješ, byla propojená s oslavou mých 50tin. Dalo by se i říci, že to byla rodinná akce, protože každý účastník večera, od lidí na mole přes realizační tým až po hosty večera, mi je srdcem blízký. Uskutečnění tohoto večera byl můj splněný sen.

Módní večer Šárky Ordošové spojený s oslavou jejích 50. narozenin, je její splněný sen

Módní večer Šárky Ordošové spojený s oslavou jejích 50. narozenin, je její splněný sen

Jak dlouho se takový večer připravoval?

Byla to týmová práce mě a mojí rodiny, která trvala téměř 3 měsíce. Každý kdo se ukázal na mole, byl profesionál a byl schopen kvalitně fungovat, za což děkuji a vážím si toho. Tímto mi to všichni hodně zjednodušili.

Popovídáš nám více o své cestě módní návrhářky?

Ve svých 45 letech jsem měla stav vyhoření, pocit, že nic nedokážu, nikam se neposunu. Dostala jsem tehdy impulz od jednoho skvělého člověka, kterému jsem dodnes vděčná, že mě tzv. postrčil, jak se říká, abych si splnila svůj sen. Vždy jsem vnitřně toužila po tom šít dámské šaty na míru, ale nikdy jsem se k tomu neodhodlala. Celý život mi chyběla odvaha. Vím, že na lidi působím odvážně až suverénně, ale jsem ve svých rozhodnutích opatrná a dlouho zvažuji možnost udělat první krok.

Spolupráce Šárky Ordošové a Barbory Mottlové začala tak trochu punkově

Spolupráce Šárky Ordošové a Barbory Mottlové začala tak trochu punkově

Když jsem se konečně rozhodla jít cestou svého snu, na sociálních sítích jsem narazila na Barboru Mottlovou, oslovila jsem ji, zda by chtěla vynést moje šaty na společenskou událost. Souhlasila, dokonce se jednalo o ples v Olomouci. Šaty jsem jí donesla 3 hodiny před plesem. Nikdy předtím jsme se osobně nesetkaly, šaty pro ni jsem tvořila na základě jí poslaných mír.  Dopadlo to velmi dobře, šaty padly jako ulité.

Na tomto plese jsem byla také a Barbora mě tam seznámila s Evou Decastelo. Evu jsem začala oblékat a díky spolupráci s ní mě oslovil stylista Miss České republiky se zájmem o spolupráci, která pokračuje nyní již 3. rokem. Po plese mě začaly oslovovat dámy se zájmem o ušití společenských a svatebních šatů a je tomu tak dodnes, za což jsem upřímně šťastná.

Eva Decastelo (uprostřed) v nádherné róbě od Šárky Ordošové

Eva Decastelo (uprostřed) v nádherné róbě od Šárky Ordošové

Na své cestě mám štěstí na lidi, chtěla bych jim všem moc poděkovat. Jednou z dalších osob, které chci zmínit je Barunka Mandátová. Když jsem měla svoji první autorskou módní přehlídku v OC City v Olomouci, přišla tam s modelkami i úžasná žena Bára Mandátová, s níž jsme si padly do oka a dodala mi odvahu ke spoustě věcem. Na Barunčin podnět jsem na sobě zapracovala a stala jsem se modelkou svých modelů. Dnes si s radostí stoupnu před fotoaparát. Barunka ve mně podpořila mé sebevědomé já, dnes je navíc i moje manažerka.

Barbora Mandátová (vpravo) je dnes i manažerkou Šárky Ordošové

Barbora Mandátová (vpravo) je dnes i manažerkou Šárky Ordošové

Co na Tvoje pracovní nasazení říká rodina?

Už si zvykli na to, že jsem práci plně oddaná, bohužel je trochu zanedbávám, ale když to jen trochu jde, snažím se jim to maximálně vynahradit. Mám jediné dítě, dceru a ta je dospělá. Jsem pyšná na to, že se realizuje také v módním průmyslu. Tvoří dámské a pánské oděvy pod svojí vlastní značkou NF store.

Šárka Ordošová (vpravo) se svojí dcerou Natálií Ordošovou v modelech značky své dcery NF store

Šárka Ordošová (vpravo) se svojí dcerou Natálií Ordošovou v modelech značky své dcery NF store

S jakou látkou nejraději pracuješ?

S krajkou, protože je možné ji stříhat, vystřihovat dle potřeb a fantazie. Ráda si hraji s aplikacemi na šaty. Krajka má výhodu, že je poloprůhledná. Mám ráda, když krajka jakoby mluví. Baví mě přiznat polonahotu těla, je to sexy, což k ženám patří.

Šaty od módní návrhářky Šárky Ordošové podtrhnou krásu každé ženy

Šaty od módní návrhářky Šárky Ordošové podtrhnou krásu každé ženy

Odkud máš krajku?

Z různých zemí. Například z Holandska, Řecka, Itálie a dalších.

Kde můžeme vidět a zakoupit tvoji tvorbu?

Stále a pořád v butiku Angel v Olomouci na ulici Palackého 11. 12. ledna 2023 budu součástí módní přehlídky v Jablonci nad Nisou – Křehká krása. Během roku se jako host budu účastnit módních přehlídek, svoji vlastní zatím neplánuji.

Šárka Ordošová spolupracuje s různými veřejně známými osobnostmi, stejně tak i se soutěží Miss České republiky

Šárka Ordošová spolupracuje s různými veřejně známými osobnostmi, stejně tak i se soutěží Miss České republiky

Koho z veřejně známých osob aktuálně oblékáš?

Báru Mottlovou a Evu Decastelo. V plánu je spolupráce s Adélou Kašpaříkovou.

Oblékáš i běžné smrtelníky?

Ano a dokonce i různých postav. Tvořím kalhotové overaly na míru od 3 900 Kč, svatební šaty bez aplikací od 11 000 Kč a s aplikacemi od 18 000 Kč. Aplikace na šaty ručně přišívám. Co se týká ceny společenských šatů na míru, odvíjí se od použitého materiálu. Je možné si u mě zapůjčit šaty z fashion show.

Kalhotový overal je nadčasový oděv

Kalhotový overal je nadčasový oděv

Ty a Vánoce?

Den dopředu si udělám bramborový salát a uvařím zelňačku. Přímo na Štědrý den ráno zasednu k televizi a vstanu až večer před příchodem Ježíška. Mám ráda kolem sebe rodinu, miluji vánoční pohodu, jsou to pro mě nejhezčí dny v roce. Co se týká vánoční výzdoby, letos půjdu do pudrové růžové a zlaté barvy.

Jaké máš plány do konce tohoto roku?

Budu pracovat, teď jsem dlouho odpočívala, chci dokončit celou kolekci.

Co plánuješ na příští rok?

Tvorbu nových modelů a mám nějaké další plány, ale o tom až někdy příště, zatím nechci prozrazovat.

Děkuji Ti za rozhovor a přeji Tobě i Tvým blízkým krásné Vánoce a do nového roku jen to nejlepší.

Zdroj fotografií: archiv Šárky Ordošové

Více informací o módní návrhářce Šárce Ordošové a její tvorbě naleznete ZDE.

Pokračujte ve čtení zajímavých článků ZDE.