Znáte značku ellarte? Bude se také prezentovat na veletrhu Styl a Kabo.

Ing. Jozef Šalát se rozhodl prezentovat svoji značku ellarte na našem webu před srpnovými veletrhy Styl a Kabo v Brně, kde bude mít také stánek, abyste měli včas zajímavé informace.

Navštivte stánek značky ellarte na srpnové edici 2023 veletrhu Styl a Kabo

Navštivte stánek značky ellarte na srpnové edici 2023 veletrhu Styl a Kabo

Historie a současnost značky ellarte

Všechno začalo dávno, v roce 1958, kdy se v Bardejově otevřel závod na výrobku obuvi JAS n.p. Ten byl v té době zřízený jako pobočný závod ZDA Partizánske, které založil ještě v roce 1939 Jan Antonín Baťa v Šimonovanech u Partizánského. Závody a značka BAŤA ve svém najlepším období 20. století patřily k vrcholu světového obuvnického průmyslu a jsou významným historickým, ekonomickým, ale i kulturním dedictvím Slovenska. Někde tam vznikají i prakořeny naší módní značky ellarte.

Komfortní sportovní obuv z pravé kůže ellarte art. Samba

Komfortní sportovní obuv z pravé kůže ellarte art. Samba

Ještě v roce 1988 JAŠ š.p. v Bardejove patřil mezi největší obuvnické závody v dnes už bývalém Československu. V té době s počtem více než 10 mil. vyrobených párů obuvi ročně zaměstnával dohromady více než 7 000 pracovníků a byl pýchou našeho průmyslového odvětví. Tehdy se v našem podniku, ve kterém jsem od roku 1988 pracoval i já, vyráběla vysocekvalitní obuv určená pro domácí i zahraniční trhy ve Francii, Německu, Velké Británii, Kanadě, Švédsku i jinde ve světě. Mezi mnohé renomované zahraniční zákazníky podniku JAS š.p. patřila i firma ADIDAS, pro kterou se v Bardejove dlouhé roky vyráběla vysocekvalitní sportovní obuv za použití různých špičkových technologií.

Po zapracování jsem začal nejdříve pracovat na obchodním úseku podniku JAS š.p., kde se v turbuletním období transformaci státního podniku a centrálně plánované ekonomiky postupně přecházelo na tržní ekonomiku a vytvářel se nový systém, což nebyl snadný proces. V tomto období sa postupně budovaly mnohé významné přímé obchodní vztahy se společnostmi jako PUMA, ELTEN, KILLTEC, SVEXICO, ELEPHANTEN, LEE COOPER, ROMIKA, JELA, ALFA, WALLMART, apod. a naše obuv se vyvážela mimo jiných států Evropy ido USA a na blízky východ. Toto období mi dalo širokou paletu zkušeností a kontaktů, které jsem mohl později využít při budovaní vlastní firmy a také naší vlastní značky.

Firma Saltra, sr.o. vyrábí a nabízí i elegantní sportovní sady

Firma Saltra, sr.o. vyrábí a nabízí i elegantní sportovní sady

Vyrábíme a nabízíme i elegantení sportovní sety

Po 10 letech práce v JAS a.s. jsem z firmy odešel a na tzv. zelené louce jsem založil vlastní výrobně – obchodní společnost pod názvem SALTRA, s.r.o. v Bardejove, která tohoto roku oslaví už 25. výročí svého vzniku. Podnikání tzv. na vlastní pěst však nebylo vůbec jednoduché, ale naplňovalo mě a poměrně rychle se dostavily i první úspěchy.

V roce 2003 jsme navázali výrobní spolupráci s významnou francouzskou spoločností MEPHISTO a o rok později důležitou spolupráci se spoločnosti CVC jednou z najvětších společností ve Francii patřící do skupiny GROUPE VIVARTE. Naše dlouhodobá spolupráce ve výrobě obuvi nám přinesla mnoho benfitů a naše úroveň kvality a designu u dámské obuvi se posunula na vyšší úroveň.

Výroba pro takové známe francouzské značky jako: andré, minelli, KOOKAI, San Marina, NAF NAF, Besson, LA HALLE a mnoho dalších nám „zakódovala“ do našeho výrobního „DNA“ mnoho pozitivního know-how, které jsme mohli později využít při budovaní naší vlastní značky ellarte.

Tento náš specifický styl, který vychází z jedinečné a elegantní francouzské módy protkaný styly najvlivnějších módních návrhářů a designérů v období 20. a 21. století nás při naší tvorbě výrazně ovlivňuje. Toto je naše unikátní „dědictví“ a poskytuje nám možnost být jiní a jedineční i v současném konkurenčním prostředí v rámci našeho, ale i jiných náročných zahraničních trhů v Evropě, ale také v zámoří.

Toto dědictví se snažíme přetavit i do naší vlastní tvorby při vývoji našich vlastních modelů a pozitivní reakce našich zákazníků nám dávají naději,, že jdeme tím správným směrem. Naše značka by měla být vyjádřením moderního elegantního designu ovlivněného jemným minimalistickým stylem, kde sa snoubí klasická elegance, pohodlí a tradiční kvalita provedení, která je vlastním výrobkem z dílny „Made in Slovakia“ vycházející ještě z Baťových tradic.

V průběhu dalších let nadále úspešně vyrábíme a vyvážíme obuv do různých zemí EU jako jsou Rakousko, Francie, Německo, Maďarsko a Česká republika, ale naším prvořadým cílem je výroba vlastní obuvi pod naší značkou ellarte určená pro široký okruh spotřebitelů. Při výrobě obuvi preferujeme ruční práci, tradiční technologické postupy, výběr kvalitních přírodních materiálů s důrazem na ekologii a dlouhodobě udržitelný rozvoj v této oblasti.

Ukázka barefootové obuvi pro dospělé

Ukázka barefootové obuvi ellarte pro dospělé

Barefoot ellarte styl – elegance a pohodlí pro děti i dospělé

V našem portfóliu výrobků je tradiční obuv z přírodní kůže, ale i „vegánská“ obuv z přírodní 100% bavlny určená pro děti od útlého věku až po obuv pro teenagery, dále dámská obuv a obuv typu barefoot pro děti a dámy ve všech věkových kategoriích. Snažíme se o to, aby i naše obuv typu barefoot vypadala elegantně, byla komfortní a měla svůj specifický jedinečný styl a poskytovala pohodlí při bežném nošení.

Značka ellarte myslí s barefootovou obuví na chlapce

Značka ellarte myslí s barefootovou obuví na chlapečky

V současnosti patří naše společnost mezi největší výrobce obuvi na Slovensku s kapacitou cca 2 000 párů denně. A přestože jsme rodinná firma, naši štafetu postupně přebírá další generace a snaží se nadále rozvíjet to, co se před lety začalo budovat v našem městě a dále pokračovat v odkazu Tomáše Bati a udržovat toto těžké, ale zároveň krásné řemeslo přinášející mnoha lidem přínos a užitek.

Značka ellarte nezpomíná v oblasti barefootové boty ani na děvčátka

Značka ellarte nezpomíná v oblasti barefootové boty ani na děvčátka

Navštivte nás na letošní srpnové edici veletrhu Styl a Kabo v Brně

Budeme potěšeni, když se na nás s důvěrou obrátíte z důvodu zájmu o spolupráci. Věříme, že se následně zařadíte mezi naše spokojené zákazníky. Srpnová edice odborného veletrhu Styl a Kabo v Brně je skvělou příležitostí se s našimi výrobky, ale i námi osobně seznámit. Jsme tam vystavovatelem. Těšíme se na Vás i tedy na našem stánku na veletrhu Styl a Kabo v termínu od  19. srpna do 21. srpna 2023.

S úctou

Ing. Jozef Šalát

Founder & CEO a Váš ellarte team

 

Zdroj fotografií: archiv značky ellarte

Kontakty na firmu SALTRA, s.r.o. naleznete ZDE.

Více informací naleznete na webu značky ellarte. Značka Ellarte je také na sociální síti Facebook.

Informace k článku: jedná se o inzerci

Pokračujte ve čtení článků s B2B obsahem ZDE.