V jednom z našich nedávných článků v kategorii B2B novinky jsme věnovali pozornost veletrhu Styl. V tomto článku se s vámi podělíme o naše postřehy z veletrhu Kabo, který se konal ve stejném termínu a pavilonu na brněnském výstavišti jako veletrh Styl. Tedy ve dnech od 19. do 21. února 2022.

Penny Belts

Penny Belts

Kabo ve znamení tradice a trendu

Oblíbený mezinárodní veletrh Kabo je známý tím, že na něm návštěvníci zakoupí do svých prodejen tradiční podobu výrobků s nádechem decentně zapracovaného trendu, například klasické černé brašny pro muže s novými barevnými či materiálovými prvky, černou obuv pro ženy i muže v trendy střihu apod. Na veletrhu Kabo jsou k vidění samozřejmě také výrobky, které odráží poslední módní trendy.

V posledních letech se stále častěji zmiňuje bosé obouvání, známé pod pojmem barefoot. Názory na něj se však mezi odborníky liší a má tedy mezi zákazníky své zastánce i odpůrce.

Do odvětví kožených výrobků patří také módní doplňky jako manikúry, penežěnky apod. Na toto se mnohdy zapomíná a často jsou zmiňovány jen obuv a maximálně módní doplňky v podobě kabelek a brašen, možná opasků.

Scholl - část nabídky obuvi

Scholl – část nabídky obuvi

Co nás na veletrhu Kabo zaujalo?

Například produkty značky Scholl. Tato značka je širokou veřejností vnímána jako ta, která prodává zdravotní obuv v lékárnách. Je určitě zásadní připomenout, že to tak je, ale její sortiment je mnohem pestřejší. Scholl nabízí nejen kvalitní obuv, ale i designově zdařilou obuv a nemusí být zajímavá pouze ve světlých barvách dle letošních jarních trendů. Krásným příkladem je ta na fotografii níže, jejím zajímavým prvkem je bukové dřevo.

Scholl

Scholl

V nabídce mají i celočernou obuv typu sneakers apod., tedy včetně podešve, což je velmi praktické, ale protože jsou lidé preferující bílou podešev, nabízí i tu. Jejich boty jsou lehké jako pírko. Barev se tato značka rovněž nebojí, a to jak těch tmavých, mezi něž se řadí tmavé odstíny modré, tak i světlých jako pudrová růžová.

Stánek značky Artiker upoutal pozornost zvláště milovníků pestré obuvi. Ale k vidění byla i obuv v černé barvě doplněná zajímavými detaily v podobě výrazných tkaniček či detaily v jedné odlišné barvě oproti celobarevnému celku, tak i velmi aktuální obuv nejrůznějšího typu v odstínech barvy letošního roku, tedy fialové, ale nechyběla i ta v neonovém ztvárnění, žlutá, červená apod.

Artiker

Artiker

Značka Epica nabídla osvěžující doplnění své nabídky tradičních barev v podobě žluté obuvi s výrazným šněrováním, ale i bílou obuví, jenž přes svou jednoduchost, působící na první pohled, je velmi výraznou i s přehlédnutím k výraznému šněrování.

Epica

Epica

Módní doplňky na veletrhu Kabo

Nejen v oblasti textilu a oděvu jsou žádoucí módní doplňky pro dotvoření celkového dojmu outfitu, platí to i v oblasti obuvi apod.

Za úchvatné lze považovat kožené rukavice firmy Stanislav Vácha. Na stánku této firmy mohli návštěvníci veletrhu Kabo obdivovat a následně do svých firem zakoupit rukavice vhodné na nejrůznější činnosti, v nepřeberném množství barev a provedení. Radost pohledět!

Stanislav Vácha - část sortimentu rukavic

Stanislav Vácha – část sortimentu rukavic

Výrobky firmy Lagen potěší muže i ženy. Pro muže jsou v nabídce například brašny v nejrůznějších velikostech a barvách. Ženy ocení kabelky rozličných tvarů a barev, které jsou přesto decentní a velmi kvalitní i z pohledu zpracování.

Lagen

Lagen

Všechny firmy, které zmiňujeme, můžete kontaktovat a objednat si od nich zboží do svých obchodů, ať už kamenných, nebo elektronických, případně obojího současně.

Pokud jste měli v úmyslu navštívit veletrh Kabo, ideálně Styl a Kabo, nevyšlo Vám to, nezoufejte. Další příležitost budete mít srpnu letošního roku. Kterou českou firmu z oblasti kožených produktů máte nejraději vy, ať už sami pro sebe či ji prodáváte svým zákaznicím a zákazníkům?

Zdroj fotografií: archiv Fashion Industry CZ

Doplnění k úvodní fotografii – je na část produkce firmy Stanislav Vácha.

Informace o veletrhu Kabo naleznete na jeho webu.

Naše dojmy z veletrhu Styl, jeho únorové edice 2022, naleznete v článku v naší kategorii B2B novinky a v kategorii Módní události také na našem webu.