Zlínský Barcamp 2023 – konference o podnikání – sdílení informací a podpora

Když se řekne konference, obvykle si lidé představí další lidi se sofistikovaným chováním v decentních, až usedlých oděvech, bez ohledu na to, zda se jedná o ženy či muže. Konference o podnikání Zlínský Barcamp 2023 byla vše, jen ne nudný a upjatý event.

Majitelka webu Fashion Industry CZ s doc. Petrem Novákem

Majitelka webu Fashion Industry CZ Sandra Friebová s doc. Petrem Novákem

Vzhledem k tomu, že jsme jako web o módě, ekonomice a lifestyle Fashion Industry CZ byli mediálním partnerem, považuji za důležité a vhodné jako majitelka tohoto projektu poděkovat doc. Petru Novákovi, který za celou konferencí s dalšími lidmi stojí. Určitě chci také podotknout, že akci provázela skvělá organizace a samozřejmostí byl vstřícný přístup od všech lidí v týmu organizátora. Výběr speakerů a vystavovatelů byl pestrý a všechny zaujal stejně jako jejich přednášky.

Zásadní myšlenky speakerů Zlínského Barcampu

Cílem tohoto mého dnešního článku není zmiňovat pouhá čísla bez emocí, ale spíše základní myšlenky speakerů Zlínského Barcampu, které jsou zásadní například i inspirací pro ostatní začínající či už existující podnikatele.

Každý podnikatelský příběh je zajímavý. Stejně tak tomu bylo i u speakrů na Zlínském Barcampu 2023. Velmi se zdařil i výběr moderátora. Této činnosti se skvěle ujal Michal Halačka, jemuž nechyběl drive i humor.

Moderátor Zlínského Barcampu 2023 Michal Halačka s organizátorem této konference Petrem Novákem

Moderátor Zlínského Barcampu 2023 Michal Halačka s organizátorem této konference Petrem Novákem

Než zmíním konkrétní myšlenky, kdy mnoho z nich je obecně známých, ale je důležité je opakovat pro jejich význam a přínos pro budoucnost, mám potřebu zmínit společné průsečíky snad všech přednášek speakrů Zlínského Barcampu – odvaha vystoupit ze své komfortní zóny, odvaha riskovat, dělat věci jinak, jít si za svými sny, chuť překonávat překážky, které se na cestě k těm snům vynoří, zájem přijímat výzvy, neustále se učit, nevzdávat se, odvaha krátkdobě zažít nepohodlí atd.

Během celé konference Zlínský Barcamp byl kladen důraz na uvědomění si naší vlastní super power, kterou bychom měli rozvíjet a šířit o ní povědomí do světa.

Zazněly také myšlenky, že pokud prodáváme zboží za vyšší cenu, můžeme jeho prezentaci podtrhnout emocí, že je důležité být ve správnou dobu na vhodném místě, což se mnoha podnikatelům v minulosti podařilo a sešlo se to s úspěchem a podpořilo to následně jejich velký věhlas. Bylo zmíněno, že je důležité vážit si dobrých lidí ve svém okolí.

Většina speakrů na Zlínském Barcampu zdůrazňovala, jak je důležité vidět díru na trhu a vyplnit ji nabídkou svých produktů a služeb. Zmíněno speakerem z firmy Egoe bylo, že většina jejich produktů vznikla na základě uspokojení vlastní egoistické potřeby.

Erika Eliášová během své přednášky na Zlínském Barcampu 2023

Erika Eliášová během své přednášky na Zlínském Barcampu 2023

Jedna ze speakerů, podnikatelka Erika Eliášová tvrdí, že nelze předat myšlenku lidem, kteří na ni nejsou připravení a hejtům se lze bránit sílou brandu značky/firmy. Poukázala na důležitost ukazovat na sociálních sítích svému publiku své zákulisí, protože to upevňuje vztah.

Konference Zlínský Barcamp je skvělá příležitost k networkování

Obecně události, kde se potkávají zajímaví lidé, nabízející zajímavé služby a produkty, je báječná příležitost k příjemnému a pohodovému networkování, aby se dále propojovali a dělali společně svět lepším místem. Touto příležitostí byla i konference Zlínský Barcamp.

Zaujaly mě nejen přednášky speakerů, ale i výstavní prostory firem, jejich služby a produkty. Vyzkoušela jsem červené světlo firmy Lighthacker, které podporuje zdraví žen i mužů, seznámila jsem se s další firmou zabývající se  virtuální realitou, pozdravila jsem paní z podnikatelského netwokingového klubu Smartnework a nechala pozdravovat jeho zakladatelku.

Vyzkoušela jsem účinek červeného světla

Vyzkoušela jsem účinek červeného světla

Měla jsem tu čest vidět obrovskou velikost pánské boty v délce podešve okolo 45 cm. S firmami nabízející účetnické a právní služby jsme prohodili pár slov ohledně možné spolupráce atd. Na konferenci jsem potkala také svoji známou Lucii Podolovou, která pomáhá lidem v oblasti autoimunitních poruch apod.

Už nyní se těším na další ročník Zlínského Barcampu. Více informací o Zlínském Barcampu naleznete ZDE.

Přečtěte si také náš předchozí článek věnovaný Zlínskému Barcampu.

Zdroj všech fotografií: archiv Sandry Friebové