Srpnová edice 2023 veletrhů Styl a Kabo v Brně zaznamenala pozitivní trend

O veletrhy Styl a Kabo se i přes pohromy různých typů, jako kovidové období, válka na Ukrajině, navýšení cen pohonných hmot a elektrické energie, zvyšuje zájem, což je skvělé. V pondělí 21. 8. 2023 skončila 61. edice odborných B2B veletrhů Styl a Kabo v Brně. Nutno zmínit, že zaznamenala pozitivní trend, například i v oblasti navýšení počtu vystavovatelů. Pro srovnání v srpnu 2022 vystavovalo na veletrhu Styl a Kabo 136 firem, v únoru letošního roku, tedy v roce 2023, 145 a nyní v srpnu 2023 161.

Veletrhy Styl a Kabo návštěvníky i návštěvnice opět velmi zaujaly

Veletrhy Styl a Kabo návštěvníky i návštěvnice opět velmi zaujaly

Veletrhy Styl a Kabo jsou jediné veletrhy, které se konají dvakrát ročně a už více než 30 provázejí obchodníky, výrobce, ale i módní návrháře a další profesionály světem módy.

PhDr. Vlasta Mayerová (ředitelka České obuvnické a kožedělné asociace) a Ing. Martina Škarky (ředitel veletrhů Styl a Kabo) jsou nadšení z nárůstu vystavovatelů a za velmi úspěšný považují lowcostový projekt, v podbě, že na veletrzích byla zóna, v níž se některé firmy prezentovaly bez klasické stánkové konstrukce i během předchozí edice s tím, že někteří z nich se již pro tuto edici rozhodli mít znovu klasický stánek. Jiné firmy si vyzkoušeli svoji účast na veletrhu jen v rámci zóny bez stánků.

Na veletrhu Kabo měla ČOKA (Česká obuvnická a kožedělná asociace) stánek a vítáni tam byli podnikatelé, kteří hledali rady a tipy a konzultace pro podnikání v oblasti kožedělného průmyslu.

Budoucnost veletrhů Styl a Kabo vidí velmi pozitivně i Mgr. Jiří Česal, který na tiskové konferenci krátce před veletrhy Styl a Kabo zmínil, že přes všechny negativní vlivy, které se výrazně dotknuly i oděvního průmyslu, tak se vzchopil a je u něj předpoklad růstu. Do začátku pandemie koronaviru dlouhodobě od roku 2016 rostl.

Veletrh Styl a Kabo dává prostor k prezentaci i studentům

Nejenže v rámci doprovodného programu nechyběly módní přehlídky studentů některých českých odborných textilních škol, ale došlo také na vyhodnocení 15. ročníku soutěže o Cenu Nadace Jana Pivečky. Více se tomuto tématu již brzy budeme věnovat v samostatném článku na našem webu.

Studentská módní tvorba je velmi extravagantní, kreativní, ale poslední dobou se je jejich učitelé snaží vést k tomu, aby byla nositelná a oni si tak osvoji tvorbu oděvů, která je průsečíkem mezi nositelností tedy využitelností v běžném životě a kreativitou v největší možné míře.

Interaktivní prezentace některých vystavovatelů velmi zaujala

Patříte mezi malé a střední firmy, které potřebují nové průmyslové stroje a hledají ideální variantu? To vás jistě zaujala prezentace firmy Miroslav Kočárek Vyšívací a šicí stroje, ale i zručnost Jana Planičky, kožedělníka, který byl s touto firmou na stánku a ukazoval, že některé z jimi nabízených šicích strojů jsou vhodné i pro práci s usní.

Mimochodem Jan Planička vyrábí a prodává nádherné kožené výrobky pro ženy i muže, a to od opasků, přes peněženky až po kabelky různých velikostí a začíná pracovat na dalších typech příbuzného sortimentu. O jeho značce Kožedělník jsme psali ZDE.

Firma Miroslav Kočárek Vyšívací a šicí stroje jerodinná firma s dlouholetou působností a velkými zkušenostmi v oblasti šicích strojů, jak průmyslových, tak i pro domácí použití. Přečtěte si o ní ZDE.

Módní přehlídky byly samozřejmou součástí veletrhů

Během všech veletržních dnů se konaly bloky módních přehlídek na kterých se představily firmy jako jsou VEBA, Ateliér Donát, Werso, Iva Móda, Omega, Uomo and Donna a další.

V neděli na závěr druhého veletržního dne se uskutečnila odpolední módní show SUMMER STYLe FASHION SHOW, kde bylo možné ponořit se do světa barev, vzorů a elegance ještě více než během denních přehlídek, protože se přestavila módní tvorba úspěšných a známých českých designérů jako jsou Martin Čapek, Pavel Jevula, Miroslav Michael Knot, Helena Bedrnová, ale i od mladých módních tvůrců a výběr z denních přehlídek STYL SHOW I A II.

Módní přehlídky jsou oblíbenou součástí veletrhů Styl a Kabo

Módní přehlídky jsou oblíbenou součástí veletrhů Styl a Kabo

Modely vynesly nádherné modelky Miss Tereza Fajksová, Hana Vágnerová a Nikol Švantnerová, moderátorky Iveta Vítová, Gabriela Lašková a Eva Decastelo. Touto fashion show bravurně provedly moderátorka Sandra Parmová/Pospíšilová a oblíbená zpěvačka Olga Lounová.

Veletrhy Brno si vystavovatelů na veletrhu Styl a Kabo váží

Veletrhy Styl a Kabo rozhodně nejsou jen o byznysu, ale i nesou se v přátelském a zábavném duchu, lidskosti a prohlubování lidských vztahů, utužování byznysu.

Veletrhy Brno jako poděkování vystavovatelům z veletrhu Styl a Kabo uspořádali velmi zdařilou garden party, kde si mohli vystavovatelé popovídat v lidské rovině, v lehce neformálním prostředí za přítomnosti skvělé atmosféry, vynikajícího počasí, dechberoucí barmanské show, kde všichni přítomní obdivovali barmanovu zručnost a s kulisou živé hudby.

Samozřejmostí bylo rovněž i vynikající jídlo a pití, a to jak slané, tak sladké dobroty, mezi nimiž nechyběla zmrzlina brněnské firmy Campani Gelato. Organizátoři mysleli i na milovníky vína, které potěšili sortimentem z Vinařství Vican. Nezapomněli ani na milovníky piva, ti ocenili produkci Pivovarského domu Poupě.

Další edice se uskuteční v únoru 2024

Příští edice odborných B2B veletrhů Styl a Kabo se uskuteční v únoru 2024, opět na výstavišti v Brně, a to v termínu od 16. 2. 2024 do 18. 2. 2024.

Od příštího pondělí se můžete těšit na seriál článků jakožto ohlédnutí za veletrhy Styl a Kabo, respektive jejich srpnovou edicí 2023 zde v naší kategorii B2B novinky.

Více informací o veletrzích Styl a Kabo naleznete na jeho webu.

Zdroj fotografií: archiv veletrhů Styl a Kabo

Pokračujte ve čtení dalších ekonomických informací a mějte přehled o sféře B2B v módním průmyslu, navštivte naši kategorii B2B novinky.