Značka Kožedělník Jan Planička se poprvé bude prezentovat na veletrhu Styl a Kabo

Velmi nás baví šířit povědomí nejen o českých výrobcích, příbězích značek, ale i řemesle a poctivé ruční práci. Máme obrovskou radost z prezentování se značky Kožedělník Jan Planička na srpnové edici odborného B2B veletrhu Styl a Kabo, kterého jsme mediálním partnerem. Prezentace řemesla je vždy z mnoha důvodů výborný nápad.

Rozhodli jsme se dnes, v tomto článku v kategorii B2B novinky, věnovat prostor panu Bc. Janovi Planičkovi a přiblížit vám jeho značku Kožedělník Jan Planička.

Kdo stojí za značkou Kožedělník?

Stojí za ní sympatický mladý muž jménem Jan Planička. Jeho příběh k dnešnímu úspěšnému fungování začal v roce 2013, kdy vykonával sedavou práci u počítače a měl potřebu tvořit něco rukama a u toho si vyčistit hlavu. Napadlo jej, že si zkusí sám pro sebe něco vyrobit. Tehdy se mu právě rozbila peněženka, což považoval za inspiraci k tomu, jaký výrobek si pokusí vyrobit. Mohl si vyrobit opasek, jak sám říká, ale protože má rád výzvy, vrhnul se do něčeho složitějšího a tím byla právě potřebná peněženka.

Jan Planička si našel cestu ke kožedělnému řemeslu a dnes díky tomu dělá radost mnoha lidem svými kvalitními českými výrobky

Jan Planička si našel cestu ke kožedělnému řemeslu a dnes díky tomu dělá radost mnoha lidem svými kvalitními českými výrobky

Šel klasickou cestou pokus – omyl. S kožedělným řemeslem neměl do té doby zkušenosti a ani u něj v rodině se mu nikdo nevěnoval. Jediný kdo se věnoval v rodině Planičkových řemeslu byli jeho prarodiče, ale šlo o pletení košíků.

Dnešní peněženky, které vyrábí Jan Planička, jsou nejen velmi designově zdařilé, ale i praktické

Dnešní peněženky, které vyrábí Jan Planička, jsou nejen velmi designově zdařilé, ale i praktické

Jan Planička se tedy musel hodně učit, ale brzy jeho um a výrobky z kůží začala obdivovat nejen jeho rodina, ale i přátelé a další lidé. Do roku 2018 si měl možnost vyzkoušet s podnikáním souběžně pracovat jako zaměstnanec, přestalo mu to ale vyhovovat, chtěl mít za své pracovní aktivity plnou zodpovědnost a současně i radost, rozhodl se tedy naplno podnikat. Rok 2018 byl skvělý, následoval méně úspěšný rok 2019 a poté doba covidová. Nedávno se přestěhoval do jiných větších prostor a má k ruce podle potřeby 5 brigádníků.

Výrobky značky Kožedělník potěší ženy i muže

95 procent výrobků této značky je zhotoveno z dovezené třísločiněné hovězí usně  (hovězí lícové kůže) pocházející převážně z Itálie, Německa a Polska, protože je vysoce kvalitní a dlouho vydrží zvláště pak při správné údržbě. Třísločiněná hovězí useň je ekologická a tomu odpovídá i její vyšší cena.

Značka Kožedělník vyrábí své výrobky jen z vysocekvalitních usní (kůží)

Značka Kožedělník vyrábí své výrobky jen z vysocekvalitních usní (kůží)

Jan volí velmi pečlivě pro daný výrobek konkrétní useň, protože každý výrobek má svá specifika, nelze použít na cokoliv jakoukoliv useň. K výrobě svého prodejního sortimentu používá tradiční i moderní technologie, mezi nimiž je využití strojů, ruční šití, práce s výsekovými lisy, štípačkou na ztenčení úsní, kosícím strojem ztenčení okrajů jednotlivých dílů výrobku apod.

Pánská peněženka i opasky v dárkovém balení vypadají skvěle

Pánská peněženka i opasky v dárkovém balení vypadají skvěle

Dlouhodobou výzvou pro všechny menší výrobce je výběr kování pro galanterní výrobky. V České republice a pravděpodobně ani Evropě už totiž neexistuje jeden subjekt, který by nabídl kování v opravdu nadstandardní kvalitě přesně sladěné do jednoho identického barevného odstínu, např. popruhovou přezku s D-kroužky a karabinami.

Pro dámy je zásadní barva, pro muže technické detaily

„Pro dámy je při výběru výrobků důležitá jejich barva a pro muže technické detaily jako například rozložení přihrádek apod. tak, aby odpovídala jejich potřebám“, říká Jan Planička.

Dámy oceňují výběr z barevných variant kabelek

Dámy oceňují výběr z barevných variant kabelek

Dámám několikrát zmiňovaná značka nabízí kabelky, ledvinky, ale i větší tašky, opasky, mini peněženky, zápisník a podložky na pracovní stůl, které kromě poskytnutí pohodlí mohou i snižovat riziko vzniku problémů s karpálními tunely. Muže potěší peněženky, opasky, klíčenky, zápisníky, podložky na pracovní stůl a další.

Pro pány je u peněženek zásadní rozložení přihrádek

Pro pány je u peněženek zásadní rozložení přihrádek

V budoucnu má v úmyslu značka Kožedělník nabízet dámské peněženky a střední kabelky pro ženy.

Malé kabelky jsou velmi žádané

Malé kabelky jsou velmi žádané

Spektrum zákazníků této značky je poměrně široké, nachází v něm muži i ženy od zhruba 20 do 55 let. Je totiž určená každému člověkovi, který je schopen zaplatit výrobek, jehož cena odpovídá kvalitě a poctivé lokální výrobě. Svým nákupem zákazníci podporují českou firmu, která se snaží o výrobu finančně dostupného a kvalitního koženého sortimentu. Mezi zákazníky značky Kožedělník Jan Planička jsou i české herečky apod.

Když kožedělná výrobní firma sídlí v bývalé textilní továrně Mosilana

Mosilana má své kouzlo, učarovala i Janovi Planičkovi. „Naše pronajaté prostory jsou prostorné, přesně podle mých představ, světlé se skvělou dostupností jak pro zákazníky přijíždějící autem, tak i veřejnou dopravou, s pronajímatelem je skvělá komunikace, máme nádherný výhled, bezbariérový přístup a hlavně areál, v němž sídlíme, má genius loci“, říká a dodává „Vyrábíme v Česku, protože nás ani nenapadlo vyrábět v jiné zemi, už od začátku jsme šli do podnikání s tím, že vše od a do z budeme vyrábět ve své režii, navrhneme výrobky, vyrobíme a u nás také expedujeme. Víte, chceme vrátit lesk českému řemeslu, vyrábět dobře kvalitní výrobky, mít stále prosperující firmu, dostat je i do dalších zemí a neustále pracovat na fungující značce. Chci mít dobrý pocit, lokálně vyrábět kvalitní výrobky za rozumnou cenu, a aby na nich byl vidět náš podpis.“

Poctivá ruční práce a řemeslo bylo, je a bude vždy trendy

Poctivá ruční práce a řemeslo bylo, je a bude vždy trendy

Stěhování i plánovaná práce na nových prototypech výrobků

Ve firmě Jana Planičky se stále něco děje. V dubnu letošního roku se přestěhovali z 30 metrů čtverečních velkých prostor do 130 metrů čtverečních, nakoupili další potřebné stroje pro výrobu, které nebyly vůbec levné s přihlédnutím k jejich stáří, zkouší práci s novými materiály několikrát do roka, rozšířili portfolio dámských ledvinek, nyní je nabízí v dalších barevných a velikostních provedeních, mají v úmyslu pracovat na pánských taškách a dámských taškách, ale i peněženkách.

Značka Kožedělník Jan Planička se nebojí tvořit nevšední výrobky

Značka Kožedělník Jan Planička se nebojí tvořit nevšední výrobky

Aktuálně se připravují na prezentaci na odborném B2B veletrhu Styl a Kabo, kde chtějí ukázat své výrobky, zvýšit o sobě povědomí v oblasti B2B, ale i prezentovat, co lze vytvářet na šicích strojích jejich dodavatele, s nímž budou na stánku.

Přijměte pozvání do pavilonu P na stánek D25 na srpnové edici veletrhu Styl a Kabo

S výrobky značky Kožedělník Jan Planička se můžete seznámit během letošní srpnové edice veletrhu Styl a Kabo na Brněnském výstavišti v Brně, a to v pavilonu P na stánku D25 a rovnou se dohodnout na nějaké velkoobchodní spolupráci. Tato značka nabízí maloobchodní i velkoobchodní prodej. Pokud se v termínu od 19. do 21. srpna 2023 na Brněnské výstaviště z nějakého důvodu nemůžete dostat a chcete navázat spolupráci s panem Planičkou, je možné jej navštívit přímo v jeho dílně a showroomu po předchozí dohodě.

Přijďte se seznámit na veletrh Styl a Kabo se značkou Kožedělník Jan Planička

Přijďte se seznámit na veletrh Styl a Kabo se značkou Kožedělník Jan Planička

Zavítejte do showroomu a výroby

Máte jasnou představu či alespoň nějakou konkrétnější ohledně spolupráce s Janem Planičkou a jeho firmou? Kontaktujte jej v pracovní době ve dnech od pondělí do pátku od 9:00 do 16:00 hodin telefonicky či e – mailem a dohodněte se na osobní schůzce v konkrétní den dle oboustranných možností, kdy se vám pan Planička osobně bude věnovat, uvidíte materiály, proberete detaily atd.

Na kvalitně řemeslně zpracované výrobky je radost pohledět

Na kvalitně řemeslně zpracované výrobky je radost pohledět

 

A to jak na dámské

A to jak na dámské

 

Tak i pánské

Tak i na pánské

Jan Planička je otevřen spolupráci, nabízí velkoobchodní prodej dle dohody a nebrání se prezentaci svých výrobků na módních přehlídkách a různých fashion eventech. Nyní dodává zboží do 12 kamenných prodejen v rámci České republiky a je otevřen i spolupráci s designovými obchody.

Zboží značky Kožedělník najdete i v designových obchodech

Zboží značky Kožedělník najdete i v různých designových obchodech

Kontakt na Jana Planičku naleznete i ZDE v naší Databázi firem z módy.

Zdroj všech fotografií: archiv Jana Planičky

Informace k článku: nejedná se o inzerci

Pokračujte ve čtení B2B článků ZDE.