Natálie Bílá nám před odjezdem na světovou soutěž World Tourism Super Model 2023 poskytla rozhovor

Modelka Natálie Bílá bude 19. října 2023 v Gambii reprezentovat Českou republiku na světové soutěži World Tourism Super Model, spolu se slovenskou reprezentantkou Ivanou Dlugošovou, kam se dostala přes agenturu Black&White Productions. A protože my rádi přinášíme zajímavé informace a také rozhovory s lidmi z módního průmyslu, abyste měli přehled o aktuálním dění, požádali jsme ji o rozhovor a ona souhlasila a podělila se s námi o své plány v blízké budoucnosti. Natálie Bílá pochází z Ústí nad Labem a aktuálně pracuje jako modelka.

 

Z jakého důvodu jsi se rozhodla stát se modelkou?

Už jako malá holčička jsem chtěla být modelkou. Vždy jsem si za tím šla a jsem za to velmi ráda, protože můžu dělat to, co jsem vždy chtěla.

Vždy se mi líbilo koukat na Fashion TV na ty krásné holky, co předvádějí nejnovější kolekce módních návrhářů a fotí pro různé značky. V dětství jsem si půjčovala lodičky od mojí maminky a chodilajsem v nich po celém bytě a představovala jsem si, že jednou prostě budu modelka. Na této práci se mi líbí, že znáte spoustu zajímavých lidí. Získávám díky ní také skvělé kontakty a celkově mě ta práce velmi baví.

Jaké jsou tvoje plány do blízké budoucnosti? 

Momentálně se připravuji na světovou soutěž World Tourism Super Model 2023, která se uskuteční už 19. října 2023 v Gambii, kam letím spolu se slovenskou reprentantkou Ivanou Dlugošovou a s národní ředitelkou soutěže, Katarínou Ficelovou, pro Slovensko a pro Českou republiku.

Pečlivě se věnuji přípravě na volnou disciplínu, sháním ty nejlepší šaty od českých návrhářů. Zařizuji si všechny záležitosti, které jsou s účastí na této soutěži spojeny. Také k tomu samozřejmě patří i dobře nastavená hlava. Vždy to byl můj velký sen se dostat na světovou soutěž a právě teď nastal můj čas a já sama v sobě věřím, že to dopadne tak, jak si přeji.

Co je pro tebe náročné na roli modelky?

Je toho určitě víc, i když stále převažují klady a přínosy téo práce. Určitě je ale náročné vypadat vždy nejlépe jak můžeme. Každá modelka někdy nemá svůj den, ale vždy je třeba být profesionální a já se vždy snažím odvést tu nejlepší práci. Občas jsou i náročnější aktivity pojící se s touto prací, jako například focení celý den, kdy musíte mít dobrou náladu a nafotit třeba 60 kusů oblečení. A to je někdy opravdu náročné, ale vždy se to zvládne!

Natálie Bílá se snaží být vždy profesionální

Natálie Bílá se snaží být vždy maximálně profesionální

Co tě ve světě modelingu překvapilo?

Občas mě ještě pořád překvapí, že v dnešní době se kouká na výšku modelky a také i na její váhu. Myslím, že ne každá modelka musí mít v dnešní době míry 90-60-90.

Co máš na sobě sama ráda?

Asi to, že i přes to, že nemám 180 cm a ani postavu klasické modelky, tak jsem si za šla za tím stát se modelkou. A musím říct, že jsem se za tu dobu, co působím jako modelka, naučila mít sama sobe opravdu ráda a alespoň tím lehce vybočuji.

V čem se chceš v životě zlepšit?

Určitě je to více věcí, na kterých pořád pracuji. Každý chceme být lepším člověkem a každý den se učíme novým věcem a zvládat lépe nejrůznější situace. Chci asi více umět lidem odpouštět.

Natálie Bílá má také své neřesti

Natálie Bílá má také své neřesti

Jaká je tvoje neřest?

Upřímně mě nyní nic nenapadá. Ale určitě jich bude několik. Například mám hodně ráda jídlo a opravdu si už nezakazuji žádné jídlo, i když mě třeba zrovna čeká nějaká důležitá práce v modelingu.

Co ráda děláš ve volném čase?

Momentálně toho volného času moc nemám. Když mám ale nějaký volný čas, tak si jdu zaběhat, to naprosto miluji. Trávím také ráda chvíle se svými blízkými a rodinou. Baví mě se rovněž vzdělávat v odvětví sociálních sítí.

Jak vypadá tvoje péče o sobě?

Snažím se o sebe pečovat pečlivě, protože můj vzhled mě živí. V rámci péče o pleť si dělám minimálně dvakrát denně svoji skincare rutinu. Chodím často ke kadeřníkovi, na úpravu nehtů a tak podobně, stejně jako ženy, které o sebe pravidelně pečují. Upřímně poslední dobou se snažím hlavně o sobe pečovat po mentální stránce, abych byla psychicky v pohodě a rovnováze. Je pro mě důležité trávit čas sama se sebou a k tomu mi značně pomáhá právě ten zmíněný běh. Běhat chodím vždy ven do přírody, a to i když je venku mráz.

Co by sis na sebe nikdy neoblékla a z jakého důvodu?

Ponožky v sandálech? Důvod asi udávat nemusím, že?

Jaký největší trapas jsi zažila?

Jeden mě teď napadá, ale zmiňovat jej raději nebudu.

Máš nějaký zlozvyk?

Žádný mě nenapadá a nikdy jsem myslím ani žádný neměla.

Za co jsi v životě nejvíc vděčná?

Za to, že můžu dělat to, co mě baví, naplňuje a hlavně posouvá dál. Je to takové klišé, ale mám spoustu lidí kolem sebe, co chodí do práce a nebaví je to. Já se každý den těším na nový den, na svoji práci a co mi život přinese! Momentálně jsem opravdu vděčná za příležitost reprezentovat Českou republiku na světové soutěži World Tourism Super Model. Jsem velmi šťastná a vděčná za to, že mám opravdu skvělé lidi kolem sebe a za svoji rodinu, která mě podporuje.

Děkujeme za rozhovor.

Pokračujte ve čtení dalších rozhovorů ZDE.