Majitelka butiku Fashion by Kate, Kateřina Černáková, nám poskytla rozhovor

Majitelka butiku Fashion by Kate, který se nachází v Ostravě, Kateřina Černáková, nám poskytla rozhovor a zmiňuje, co ji přivedlo k rozšíření podnikání v módním byznyse o tvorbu svatebních tenisek. Kateřina se s námi v rozhovoru dělí i o své názory, náhledy na život a připomíná, že podnikání v módním průmyslu není jen radost, ale je i velmi náročné.

Nedávno jsi na módní přehlídce, kterou pořádala agentura Studio 365 v Hotelu Praha v Novém Jičíně, představila svoji novinku, a to tvorbu svatebních tenisek na zakázku. Jak jsi se od prodeje dámské módy ve svém butiku Fashion by Kate dostala právě k tvorbě tenisek na svatbu? Co Tě přimělo k tomu s tím začít?

Ke svatebním teniskám jsem se dostala vlastně úplnou náhodou. A to, když se před časem vdávala moje kamarádka a nemohla sehnat ty pravé tenisky na svůj den D, tudíž jsem se rozhodla ji tyto tenisky zhotovit. Měly velký úspěch, a proto jsem se rozhodla, že je nabídnu i dalším nevěstám.

Tenisky prvotně určené na svatbu představila Kateřina Černáková na módní přehlídce agentury Studio 365

Tenisky prvotně určené na svatbu představila Kateřina Černáková na módní přehlídce agentury Studio 365

Můžeš na téma svatební tenisky, které dekoruješ, říct více? Jsou vhodné jen pro událost svatby?

Co se týče tenisek, tak je zhotovuji v různých barevných kombinacích, tedy i na přání a podle konkrétní představy zákaznice. Jejich využití je tedy větší, než jen na svatbu. Dámy využívají například kombinaci s černou barvou i na společenské události a ladí zdobení ke svým šatům.

Svatební tenisky od Kateřiny Černákové jsou vhodné nejen na svatbu

Svatební tenisky od Kateřiny Černákové jsou vhodné nejen na svatbu

Jak dlouho před událostí, kam chceme tenisky Tebou dekorované vynést, je ideální si je u Tebe objednat?

Standartní doba dodání je 5 až 10 dnů, ale samozřejmě je vždy lepší mít je objednané dříve, než řešit jejich shánění na poslední chvíli 😊.

Jakými způsoby je vhodné tenisky udržovat? Je péče o ně v něčem specifická oproti jiným teniskám?

Tyto tenisky v balení obsahují také dustbag, který je důležitý pro uchování hlavně bílých tenisek. Ten totiž zajištuje to, že se prach neusazuje tak rychle a tenisky jsou chráněny. Jinak vzhledem ke zdobení v žádném případě nelze tenisky prát v pračce. Je možné je čistit pouze kartáčkem.

Co obnáší příprava prezentace zboží na módní přehlídce, jak dlouho takový přípravný proces trvá?

Příprava na prezentaci zboží je delší proces. Pokaždé je doba jiná. Průměrně trvá 2 až 3 dny, aby se nad tím člověk mohl pečlivě zamyslet. Záleží na tom, do jakého ročního období, oblečení, které se prezentuje, spadá. Módu pro roční období  jaro/ léto je jednodušší připravit na módní přehlídku, než módu určenou pro nošení během podzimu a zimy.

Kateřina Černáková, majitelka butiku Fashion by Kate je velmi sympatická a upřímná žena

Kateřina Černáková, majitelka butiku Fashion by Kate je velmi sympatická a upřímná žena

Je skvělé vidět, jak se rozvíjíš a ukotvuješ své místo a působení v módním průmyslu, kdysi jsi Fashion by Kate měla jen jako zálibu, následně jsi otevřela kamennou prodejnu a nyní začínáš tvořit tenisky na svatbu. Jaký je Tvůj recept na úspěch?

On recept na úspěch neexistuje. Je důležité nestát na jednom místě, neusnout na vavřínech, jak se říká.

Zaskočilo Tě něco během těch let podnikání v módním průmyslu, v pozitivním i negativním slova smyslu?

To asi teď tato otázka. Vždy jsou momenty, které jsou pozitivní nebo negativní a některé v daný moment člověka zaskočí, ale po nějaké době na ně zapomene :-).

Existuje nějaké zboží, které se Ti nedaří sehnat a zákaznice by jej ocenily?

V této chvíli myslím, že ne.

Butik Fashion by Kate, který nabízí dámskou módu vhodnou pro mnoho událostí, se prezentuje také na módních přehlídkách

Butik Fashion by Kate, který nabízí dámskou módu vhodnou pro mnoho událostí, se prezentuje také na módních přehlídkách

Co považuješ za nejtěžší na podnikání v módním průmyslu nebo podnikání obecně a co Tě na něm baví?

Ono podnikání v módním průmyslu je obecně jedno z nejtěžších, byť tedy nepodléhá zboží zkáze, ale pro změnu různým trendům. Někdy odhadnout, co se bude prodávat a co ne, je velice náročné.

Pro ty, kteří Tebe a Fashion by Kate ještě neznají…provozuješ internetový obchod? Co všechno ve svém butiku nabízíš?

Internetový obchod existuje, ale momentálně jej kapacitně nezvládám. Snažím se z on-line prostoru trošku stáhnout, co se týče oblasti fashion. V mém butiku Fashion by Kate naleznou zákaznice nejrůznější dámské oděvy, převážně z Itálie, Polska a Turecka, a to od basic kousků až po trendy, elegantní a přiměřeně svěží extravagantní módu. V mojí nabídce sortimentu tedy nechybí halenky, šaty, sukně, kalhoty apod., samozřejmě v různých střizích, barvách a designech. Jsem potěšená, že můj butik vyhledávají dámy širokého věkového spektra, a to od 18 do 70 let.

Jak ráda trávíš volný čas?

Vzhledem k tomu, že volný čas u mě téměř neexistuje, tak ve většině případů, když už se nějaký volný čas objeví, tak formou nějaké relaxace.

Které roční období máš nejraději a z jakého důvodu?

Já osobně mám ráda léto, vyšší teploty mi vyhovují, nemám ráda zimní měsíce. Je to také možná způsobeno tím, že v letních měsících je déle světlo a tím i prodloužený den, kdežto v zimě je brzy tma, což je zabiják času, tedy alespoň pro mě.

Kateřina Černáková je úspěšná žena, která umí respektovat pravidla dress code

Kateřina Černáková je úspěšná žena, která umí respektovat pravidla dress code

Jaký máš názor na téma dress code a jeho dodržování?

Samozřejmě jsou momenty a místa, kdy je nutné dress code dodržovat.

Co považuješ za módní katastrofu?

Módní katastrofa za mě jsou tělové silonky.

Co by sis na sebe neoblékla? A jaký typ oděvu nebo módní styl naopak miluješ?

Nemám moc ráda dávat na odiv na oděvu velké značky, které jsou přes půl hrudníku nebo zad. To je věc, kterou opravdu nemám ráda. A když už něco takového mám na sobě, tak jsem si to rozhodně nepořídila sama. Na jednu stranu miluji být „ženou“ na podpatcích, ale na druhé straně být chvíli tzv. šedá myš v teplácích, je taky fajn :-D.

Co by si ráda vzkázala ženám?

Každá žena je krásná, každá něčím jiným. A aby se nebály používat barvy :-). Protože i ta barva, kterou má člověk zrovna na sobě, dokáže ovlivnit náladu a mít skvělou náladu je radost nejen pro samotné nositelky oděvu, ale i jejich okolí.

Děkuji za rozhovor.

Zdroj všech fotografií: archiv Kateřiny Černákové

Více informací o Fashion by Kate naleznete ZDE v naší nově vznikající Databázi firem z módy a také na webu butiku Fashion by Kate, ale i sociální síti Facebook.

Informace k článku – jedná se o inzerci.

Pokračujte ve čtení dalších článků ZDE.