Móda oživila zámek v Chudobíně

Titulek dnešního článku je patřičně výstižný, ne že by samotná móda zmohla až tolik, že by vdechla zámku v Chudobíně život pouze sama za sebe, ale byla prostředníkem snahy o toto úžasné ženy Daniely Janssen. Tato dáma je bytová designérka a rozhodla se právě v prostorách zámku v Chudobíně uspořádat společensko – módní kulturní událost, aby na zámek upozornila a na chvíli ožil, což se jí podařilo. Vytvořila tak alespoň na chvíli pohádkové kozlo okolo historické budovy, která není v ideálním stavu, podtrhla atmosféru místa, kterou měla možnost si široká veřejnost vychutnat.

Klobouky a společenské šaty jsou nádherná kombinace. Autor fotografie: Lukáš Navara

Klobouky a společenské šaty jsou nádherná kombinace. Autor fotografie: Lukáš Navara.

Na zámku v Chudobíně byl v neděli 1. října 2023 čilý ruch, protože se tam konala zmíněná společensko – módní kulturní událost, během které diváci různých věkových kategorií, včetně dětí, mohli obdivovat na módní přehlídce nádherné klobouky od JUDr. Marie Mazánkové, která je ve svém osobním volnu vytváří, protože jak ona sama říká, její civilní zaměstnání je post právníka města Litovel.

Dáma v červených šatech je organizátorka fashion show na zámku v Chudobíně a dáma vedle ní v bíločerné košili je JUDr. Marie Mazánková, tvůrkyně prezentovaných klobouků. Autor fotografie: Lukáš Navara.

Dáma v červených šatech, organizátorka fashion show na zámku v Chudobíně, Daniela Janssen s JUDr. Marií Mazánkovou, tvůrkyní prezentovaných klobouků. Autor fotografie: Lukáš Navara.

Její klobouky vynesly modelky oblečené do šatů inspirované obdobím první republiky. Nechyběla módní přehlídka společenských a svatebních šatů vyhlášeného Svatebního Centra Caxa. K vidění byly šaty, které z každé ženy udělají princeznu či královnu, a to v různých střizích, ale i jemných i výrazných tmavých barvách apod.

Další společenské šaty ze Svatebního centra Caxa. Autor fotografie: Lukáš Navara.

Další společenské šaty ze Svatebního Centra Caxa. Autor fotografie: Lukáš Navara.

Nádherným pěveckým vystoupením potěšil všechny přítomné Honza Mlčoch, protože jeho vystoupení se ve skvělé akustice zámeckých prostor nádherně vyjímalo a navíc až pohádkovou atmoféru celé události báječně podtrhlo.

Zámek v Chudobíně

Zámek v Chudobíně. Autor fotografie: Lukáš Navara.

Mimochodem na zámku nechyběla možnost zakoupit si občerstvení a zámek byl s citem vyzdoben květinami apod. a skvěle nasvícen. Byla to úžasná událost, více takových!

Zdroj úvodní fotografie: archiv Daniely Janssen

Pokračujte ve čtení o módním dění nejen v Česku ZDE.