Dnes vám přinášíme rozhovor s partnerem našeho informačního webu o módě Fashion Industry CZ, agenturou Studio 365, s lidmi, kteří jsou jejím srdcem, a to jsou manželé Jana a Miroslav Mrázovi.

Jak a kde jste se poznali? Jak dlouho jste spolu? Jak dlouho spolu podnikáte?

Poznali jsme se na konkurzu, když Mirek hledal novou pracovní sílu na pozici managera agentury. Jsme spolu od září 1999. Naše počáteční přátelství se změnilo v lásku, ve společnou cestu, cíl. Je to něco, co nás oba naplňuje a baví.

Rozhovor s partnery - Studio 365 - Jana a Miroslav Mrázovi

Máte nějaký recept na to, jak spolu spokojeně žít a současně i pracovat?

Máme štěstí, že oba chápeme, že život je jeden velký kompromis. Jsme především velcí parťáci, kteří si nekonkurují, ale táhnou za jeden provaz. Je to ale také o uznání práce jeden druhého, o tom, že se oceníme, pochválíme, povzbudíme a velice si sebe vážíme, nasloucháme jeden druhému a dáme si ale i vzájemný prostor pro své vlastní záliby a radosti.

Je těžké pracovat společně v jedné firmě a na jednom projektu a k tomu v módním průmyslu?

Je to stejné, jako v každém jiném odvětví. Nesmí ale vždy chybět to, co jsme již zmínili. Obrovská tolerance, uznání, kompromis a hezké slovo, kterým je důležité se denně odměnit.

Rozhovor s partnery - Studio 365 - Jana a Miroslav Mrázovi

Autor fotografie: Lenka Malinová

 

Co máte nejraději na své práci?

Tu obrovskou kreativitu, práci s lidmi, žádný stereotyp, mnoho nových příležitostí, výzev a tu pestrost, že každý den je jiný.

Můžete popovídat o agentuře Studio 365? Čím se zabývá?

Na začátku byl Mirkův pobyt v USA, kde pracoval, jako model/fotomodel a nadchlo ho prostředí módního průmyslu, lidé, a také atmosféra v módní branži. Přijel domů s myšlenkou, že by rád něco podobného zrealizoval v České republice. Možnosti zde byly omezené, vše v plenkách, ale houževnatostí a pílí a možná i zdoláváním překážek se agentura vypracovala do dnešní podoby. Jsme pyšní, že fungujeme jako jeden velký tým. Je to především agentura s velkým srdcem, kde samozřejmě ctíme mnoho zásad, do jisté míry i perfekcionalismus, ale vždy v klidu, pohodě a v příjemné atmosféře.

Rozhovor s partnery - Studio 365 - Jana a Miroslav Mrázovi

Autor fotografie: Stanislava Slováková

Kolik lidí se podílí na každém eventu, který pořádáte?

Na projektu se podílí 20 až 30 osob, záleží na rozsahu konkrétního eventu.

Máte svoje modelky nebo si je najímáte pro každou akci zvlášť?

Máme výhradně svoje modelky. Tým lidí, na který se můžeme spolehnout, je pro naši práci zásadní.

Rozhovor s partnery - Studio 365 - Jana a Miroslav Mrázovi

Kolik událostí obvykle každý rok pořádáte?

Je to cca 30 akcí. Zajišťujeme práci pro hostesky. Modelkám a modelům zařizujeme focení a jsme rovněž scauti několika prestižních agentur.

Rozhovor s partnery - Studio 365 - Jana a Miroslav Mrázovi

Autor fotografie: Stanislava Slováková

 

Jak dlouho trvá od nápadu po uskutečnění módní přehlídky apod. uspořádat event?

Samozřejmě záleží na rozsahu velikosti akce, ale dobře vypracovaný časový plán, práce v klidu, bez stresu a zbytečných chyb… to je cca půlroční období příprav. Nikdy by se toto nemělo podcenit. Případné problémy řešíme tady a teď a nemáme rádi mnoho řečí, málo skutků. Čas je velice cenná věc, kterou by se nikdy nemělo plýtvat a my se jím skutečně snažíme nemrhat.

Rozhovor s partnery - Studio 365 - Jana a Miroslav Mrázovi

Co je aktuálně vaše velké přání?

Aby už nikdy nebyl COVID.

Jak jste trávili dobu kovidovou?

To je právě to, co ze svých hlav a srdcí chceme vytěsnit. Bylo to velice těžké období plné neustálých změn, posunů, otazníků, zachraňování projektů, neskutečně náročné a zbytečné práce, která nebyla nikdy ohodnocena.

Na co jste v životě nejvíce pyšní?

Na to, že jsme spolu pořád rádi a máme dvě úžasné děti.

Rozhovor s partnery - Studio 365 - Jana a Miroslav Mrázovi

Co považujete za svůj největší pracovní úspěch?

Každá akce, která se podaří, když se lidé baví a odchází z naší produkce spokojení, usměvaví, to nás nabíjí pro další za práci a život. A my jsme tak rádi, že tvoříme něco, co má smysl.

Kde získáváte energii?

Z pozitivních lidí, z potlesku, z nadšení, když fittujeme krásné modely, z toho, jak modelky jásají, že se znovu vidíme, že se jim líbí kolekce, která je ten večer čeká, z hudby, z dobrých přátel, z moře, a především z našich úžasných dětí, které nás obejmou a váží si nás, protože nejednou s námi na akcích byli a ví, co všechno naše práce obnáší, že to není jen to pozlátko, které lidé znají, ale že je za krásným eventem velká dřina.

Rozhovor s partnery - Studio 365 - Jana a Miroslav Mrázovi

Jak vypadá váš běžný pracovní den?

Nemáme žádný den běžný. Ale jak jsme zmínili, pracujeme s fakty a to nám pomáhá pracovat pružněji, efektivněji, rychleji a tak se stane, že další den si klidně uděláme volno na výlet s rodinou.

Obvykle ale máme dva scénáře práce..  Je to buď den plný pracovních povinností u počítače, nebo schůzek. Ta první varianta je např. zajišťování detailů akce, mnoho telefonátů, práce v grafických návrzích, přípravy textů pro moderátora, mixování hudby, práce na sociálních sítích a další. A v den ve znamení schůzek se snažíme, aby to byla co možná nejlepší organizace časového harmonogramu.

Tak například home office jsme si založili již před 15lety, kdy toto slovo u nás v Česku znalo jen malé množství lidí. Nás situace donutila, abychom začali hned jednat, protože se nám narodil první syn a slečna, která k nám měla přijet pracovat z  Anglie, jako nová  managerka, nám oznámila, že dorazí až za půl roku. A v tomto režimu jsme později fungovali i s druhým synem. Možná i proto je naše vzájemné pouto tak silné. Ovšem právě ta pestrost jednotlivých dnů, nás velice baví.

Co vás nejvíce unavuje?

Lidská hloupost.

Kde a jak nejraději odpočíváte?

U moře, s vypnutým telefonem a to dostatečně dlouho dobu, než se nám začne stýskat po naší práci.

Jaké máte plány do budoucna i pracovní?

Rozšířit působnost agentury. Mít možnost připravovat další krásné projekty, nacházet nová úžasná místa, kde by se daly konat módní akce, mít více příležitostí k focení našich krásných modelek, oslovit nové zajímavé firmy a dělat si malé radosti – být šťastní. Jsme otevření návrhu spolupráce.

Děkuji za rozhovor.

Všechny neoznačené fotografie v tomto rozhovoru: archiv Jany a Miroslava Mrázových