Optika Lenka v Novém Jičíně nabízí nejen nádherné brýle už přes 30 let

Důkazem toho, že i v malých městech České republiky jsou úspěšné firmy, jako například optiky s velkým výběrem brýlí (brýlových obrub) i extravagantních, je Optika Lenka v Novém Jičíně, která letos oslaví 31 let od svého začátku fungování. Majitelkou této optiky je Lenka Malinová, přátelská, houževnatá žena, odbornice na oblast optiky, která také ráda fotografuje, miluje život a s nadšením zařazuje do svých outfitů výrazné barvy.

Majitelka Optiky Lenka, Lenka Malinová je velmi sympatická žena, které miluje svoji práci i život a barvy

Majitelka Optiky Lenka, Lenka Malinová je velmi sympatická žena, které miluje svoji práci i život a barvy

Lenka Malinová, majitelka Optiky Lenka měla nelehké začátky podnikání

Optika Lenka funguje od 13. dubna 1993. Po vystudování VOŠ oboru oční optik dostala Lenka Malinová umístění do oční optiky ve Valašském Meziříčí, psal se rok 1989. Brzy začala studovat ještě optometrii, samozřejmě při zaměstnání, (jednalo se tehdy o roční studium). Následně přišla doba privatizace a také se vracely objekty, domy původním majitelům a tak skončila optika ve Valašském Meziříčí, všichni dostali výpověď z důvodu zániku provozovny a ona začala uvažovat o své vlastní optice.

Našla si prostor, kde by mohla být, samozřejmě v Novém Jičíně, když už v tomto městě žila. Vyhlédnutý prostor, který potřeboval nutně rekonstrukci, mnoho stavebních úprav (k objektu například nevedly schody a vstup je cca 1 m nad zemí) a ty si musela na radnici obhájit před následně dalšími zájemci a potom na své náklady vše zrekonstruovat a s tím souviselo i různé vyřizování na mnoha institucích a získání správného razítka pro potřebné úpravy.

Paní Lenka Malinová se nebála jít za svým snem a provozovat vlastní optiku

Paní Lenka Malinová se nebála jít za svým snem a začít provozovat vlastní optiku

Nebyl to snadný ani rychlý proces. Po ten čas byla nezaměstnaná a chodila na úřad práce, tam si s pracovnicí popovídala, jak jí jde vše zařizovat a za jak dlouho by mohla otevřít Optiku Lenka. Chtěla, aby to už bylo, ovšem získat všechna razítka trvalo docela dlouho. Proto ji paní z pracovního úřadu poslala na „sociálku“, s tím, že má nárok na nějaký příspěvek (financí tehdy moc neměla) a tam jí řekli, tedy jim, protože tam šla s novomanželem „vy jste krásní, mladí, úspěšní, vy si poradíte“ a nic nedostala.  Poradili si a jak psala v úvodu, 13. dubna 1993 s nadšením otevřela dveře zákazníkům Optiky Lenka.

Potřebujete nové brýlové obruby z jakýchkoliv důvodů? Navštivte Optiku Lenka. Rádi vám tam odborně, s respektem a pochopením vůči vašim potřebám a přáním, poradí.

Optika Lenka se nachází na adrese Žerotínova 41/9 v Novém Jičíně a nabízí služby očního optika – optometristy. Naleznete zde brýlové obruby pro ženy, muže i děti různých značek jako jsou Porsche design, Jaguar, Vespa, Esprit, Caroline Abram, Roger, Davidoff, Moshino, Jimmy Choo, Aigner, Wiliam Moris, Look, Lacoste a další z Itálie, Francie, Německa, skandinávských zemí, Japonska, ale také Česka, a to tradiční značku Okula. Co se týká dětských zákazníků, nabízí brýlové obruby pro děti ve věku od miminek až po teenagery.

V Optice Lenka najdete krásné brýlové obruby

V Optice Lenka najdete krásné brýlové obruby

Také jste už někde slyšeli, že postačuje místo očního lékaře zajít do jakékoliv optiky? Paní Lenka Malinová k tomu řekla, že správný optometrista by měl zákazníkovi vysvětlit, kdy je vhodné i k očnímu lékaři zajít. Setkala se ovšem i s tím, že klient po návštěvě očního lékaře přišel s tím, že „dioptrie vám změří v optice, to už neděláme my“.

V Optice Lenka vám rádi poradí nejen s výběrem brýlových obrub

V Optice Lenka vám rádi poradí nejen s výběrem brýlových obrub

Je to složitější problematika, a proto je vhodné navštívit kvalitní optiku jako je Optika Lenka, kde klientům poradí, co mají dělat. Brýlemi se řeší především refrakční vady a těch je několik. Krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus, brýlemi se také řeší strabismus nebo presbyopie.

I pánové nosí brýle z Optiky Lenka

I pánové nosí brýle z Optiky Lenka

Potřeba koupit si nové brýle nemusí souviset pouze se špatným viděním či vyšším věkem

Během 30 let existence Optiky Lenka ji navštěvují lidé, kteří obecně mají po celou tuto dobu podobné potřeby a přání, a to mít nové brýle (brýlové obruby s brýlovými čočkami), ale i případně chtějí kvalitní sluneční nedioptrické brýle.

Do Optiky Lenka přichází lidé bez ohledu na věk, častěji než dříve i mladí lidé, protože pociťují nekomfort při práci s PC či mobilem, což je už téměř civilizační záležitost. V počátku fungování optiky nepřišlo takové množství lidí, jako dnes, do styku s počítači a mobily. I díky těmto moderním technologiím se tedy Optice Lenka rozšířila klientela.

Zhoršený pocit vidění se netýká jen věkově vyzrálých lidí

Zhoršený pocit vidění se netýká jen věkově vyzrálých lidí

Jedním z důvodů, proč přichází do Optiky Lenka zákazníci je, že potřebují brýle bez korekce, jen tak pro efekt, aby zapadli do kolektivu v práci, aby i ukryli nějaký ten nedostatek v obličeji nebo jen tak, že se jim brýle líbí. Brýle jsou sice korekční pomůcka, to je nutné mít vždy na paměti, ale jsou současně krásný módní doplněk, pokud ovšem člověku skvěle padnou, jejich vhodný výběr úžasně podtrhne osobnost svých nositelek a nositelů.

Podle čeho vybírat brýlové obruby a jaké jsou v této oblasti módní trendy?

Samozřejmě zásadní je v tomto procesu správná velikost, ale potom také záleží na tom, pro jaké brýlové čočky daná obruba bude (na blízko, na dálku nebo multifokálních), pro jakou příležitost (společenské, svatební, každodenní, sportovní, aj.). Někdo například na sobě nesnese brýlové obruby z určitých materiálů, nebo má specifický nos. Vše, každý detail je potřeba vzít v potaz a správně to zohlednit.

V Optice Lenka najdete i extravagantní brýlové obruby

V Optice Lenka najdete i extravagantní brýlové obruby

Hodnota dioptrií je rovněž velmi podstatná pro brýlové obruby. Od toho je oční optik, aby poradil a například Lenka Malinová ve své Optice Lenka při výběru brýlových obrub svým zákaznicím a zákazníkům do toho tzv. hodně kecá, jak ona sama říká. Chce totiž, aby lidé z její optiky odcházeli s novými brýlemi spokojení a skvěle jim sloužili jako pomocníci, ale také jako módní doplněk.

Optika Lenka prezentuje brýlové obruby ze své nabídky na různých módních přehlídkách

Optika Lenka prezentuje brýlové obruby ze své nabídky na různých módních přehlídkách

Lenka Malinová tvrdí, že sledovat módní trendy je fajn, ale mnohem důležitější je, aby si každý jedinec našel svůj styl, ve kterém se cítí skvěle a jenž mu sluší. Nelíbí se jí uniformita. V tomto duchu přistupuje ke svým zákaznicím a zákazníkům, chce pro každého člověka najít tu nejvhodnější brýlovou obrubu. Pokud jich májí lidé více a rádi je střídají podle aktuálně oblečeného outfitu, tak i toto zohledňuje, ať se jim k tomu hodí a cítí se skvěle a komfortně.

Kontaktní čočky je vhodné někdy nahradit brýlemi         

Pokud nosíte kontaktní čočky, je vhodné alespoň někdy nechat oko (rohovku) odpočinout a nasadit vhodné a padnoucí brýle.

Sice máme leden a na sluneční brýle je ještě brzy, ale někteří z nás nosí sluneční brýle i v zimě, a proto se tomuto tématu zde věnujeme také a ptali jsme se majitelky Optiky Lenka, v čem tkví jejich kvalita

Odpověď zněla – hlavně v brýlových čočkách, které jsou v obrubě. „Opět v optice každému ráda poradím i se slunečními brýlemi a také ty mohou být dioptrické. Existuje několik řešení a každému vyhovuje jiné.“, říká Lenka Malinová.

V Optice Lenka si vyberete i sluneční brýle

V Optice Lenka si vyberete také sluneční brýle

Několik otázek pro majitelku Optiky Lenka Lenku Malinovou na závěr tohoto článku:

Jaká činnost vás nejvíce baví na vaší práci? A co považujete na vaší práci za nejvíce náročné?

Náročná je komunikace s lidmi, člověk musí být v obchodě také psycholog ještě ke svému vzdělání v oboru :-).  A co mě baví? Právě ta práce s lidmi J. Oční optika je obor, který je zdravotnický, ale současně patří k módnímu průmyslu. Vždyť přes brýle musí člověk vidět, ale stejně důležité je, aby v nich vypadal dobře, cítil se skvěle. Nic z toho se nesmí ošidit, a proto jsem tady já, oční optik-optometrista, abych v tom klientovi poradila. A tohle mě moc baví.

Lenka Malinová úspěšně provozuje svoji Optiku Lenka v Novém Jičíně už více než 30 let

Lenka Malinová úspěšně provozuje svoji Optiku Lenka v Novém Jičíně už více než 30 let

Jaké má plány Optika Lenka na tento rok, případně do další budoucnosti?

Dále dobře „sloužit“ lidem. Ano, oční optika je služba, která v rámci procesu svého naplnění spojuje několik oborů. Zdravotnictví, módu i psychologii. A i nadále to chci a budu dělat pečlivě, profesionálně, tak jako doposud.

Dodala bych, že oční optika – optometrie je obor, ve kterém je nutné se neustále vzdělávat a že to také stále dělám. A také bych chtěla stávajícím klientům poděkovat za těch 30 let, co jsou s optikou z Optiky Lenka a těším se také na nově příchozí. Děkuji.

Lenka Malinová děkuje svým zákaznicím a zákazníkům za přízeň

Lenka Malinová děkuje svým zákaznicím a zákazníkům za přízeň a těší se na další spolupráci

Zjistěte o Optice Lenka více, navštivte její WEB nebo stránky na sociálních sítích Facebook a Instagram. Optiku Lenka můžete před návštěvou kontaktovat, kontakty naleznete ZDE.

Zdroj fotografií: archiv Lenky Malinové

Informace k článku: jedná se o inzerci

Pokračujte ve čtení dalších zajímavých článků ZDE.