17. června 2023 začala 99. edice veletrhu Expo Riva Schuh a Gardbags

NA RYCHLE SE VYVÍJÍCÍM TRHU ZŮSTÁVÁ EXPO RIVA SCHUH & GARDABAGS KLÍČOVÝM REFERENČNÍM BODEM PRO OBUVNÍ A DOPLŇKOVÝ PRŮMYSL

99. ročník Expo Riva Schuh & Gardabags zahájil dnes ráno více než 1 300 společností a značek (nárůst o 30 % ve srovnání s červnem 2022), z nichž 251 je italských, kromě velkého počtu delegací, nákupčích, novinářů a operátorů. Velké zastoupení měly i národní a mezinárodní instituce.

17. června 2023 byl zahájen 99. ročník veletrhu Expo Riva Schuh & Gardabags výstavišti Riva del Garda projevy řady významných institucí. Poslední jmenovaní vystoupili na pódium, aby zdůraznili a ocenili místo události na mezinárodní veletržní scéně a ocenili rozmanitost kolekcí pro příští jaro-léto 2024, což je charakteristický rys letošního ročníku.

Nabídka sortimentu vystavovatelů je opět velmi pestrá

Nabídka sortimentu vystavovatelů je opět velmi pestrá

Zdroj spokojenosti jasně vnímaný slovy Roberta Pellegriniho, předsedy Riva del Garda Fierecongressi: „Během posledních několika let se nám podařilo udržet kontakt s mezinárodním obuvnickým průmyslem a průmyslem s příslušenstvím a snažit se zvýraznit úroveň inovací a vést země na veletrhu; dnešní výsledky naznačují, že jsme na správné cestě.“

30 procentní nárůst počtu vystavovatelů oproti edici veletrhu v červnu 2022

Pro sezónu 2024 vystavuje své kolekce ve skutečnosti 1300 výrobců ze 42 zemí, což představuje nárůst o 30 % ve srovnání s červnem 2022. Evropské společnosti tvoří 43 % účastníků, mimoevropské země tvoří 57 %.

Jak tedy bylo možné překonat roky, během kterých se mezinárodní výrobci nemohli zúčastnit? Jak říká Roberto Pellegrini: „Investovali jsme do sítě delegátů, kteří udržovali kontakt s až 47 klíčovými zeměmi pro obuvnický průmysl a doplňky, a zůstali věrni našemu mezinárodnímu poslání, aniž bychom zanedbávali propagaci italské výroby, která se může pochlubit 251 vystavovateli na veletrhu. veletrhu Riva del Garda.“

Projev Alessandry Albarelli

Projev Alessandry Albarelli

Alessandra Albarelli, generální ředitelka Riva del Garda Fierecongressi, také zdůrazňuje četné iniciativy, které byly v průběhu let realizovány a které nyní přinášejí vynikající výsledky: „S podporou Italské obchodní agentury (ITA) jsme zvýšili přítomnost mezinárodních kupujících a tisku a vytvořili pozitivní vztah s italskými podniky. V našem Innovation Village Retail jsme pokračovali v investicích do vyhledávání inovativních start-upů poskytujících maloobchodu důležitá obchodní řešení, zaměřili jsme se na rozvoj udržitelnější akce a investovali jsme do digitální platformy, která, částečně díky umělé inteligenci, umožňuje setkávání vhodně profilovaných vystavovatelů a kupujících, a tím usnadňuje obchodní příležitosti. Podařilo se nám také přivést do Itálie prestižní Summit asijských výrobců a kupujících, na kterém se diskutovalo o „Přizpůsobení nabídky a poptávky: postpandemické výzvy a příležitosti mezi spotřebitelskými trendy a dodavatelským řetězcem“.

Lídři obuvnického průmyslu budou mít diskusi o budoucnosti sourcingu, která je naplánována na neděli 18. června.

Albarelli také vyzdvihla významný růst Gardabags, části akce věnované světu tašek a doplňků, jako jednu z nejúspěšnějších iniciativ: „Chtěli jsme této produktové kategorii věnovat více prostoru, proto jsme pozvali 48 vystavovatelů pouze tašky, doplňky a drobné kožené zboží na akci, kromě 40 vystavovatelů nabízejících kombinaci produktů. Nejvíce zastoupenými zeměmi jsou Čína, Turecko a Indie, ale značná je i nabídka z jiných zemí.“

Nejen zahájení veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags se zúčastnilo mnoho významných hostů

Nejen zahájení veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags se zúčastnilo mnoho významných hostů

Zahájení veletrhu Expo Riva Schuh a Gardbags se zúčastnilo mnoho významných hostů

Carmen Arias Castellano, generální tajemník CEC – Evropská konfederace obuvnického průmyslu zdůraznila důležitost držet krok se změnami ovlivňujícími průmysl a obnovila pozvání k účasti na příštím Světovém obuvnickém kongresu, který se bude konat v Istanbulu (Turecko) od 7. 9. listopadu 2023.

Expo Riva Schuh & Gardabags oficiálně požádala o pořádání budoucího osmého ročníku této významné události s plnou podporou italské vlády, jak vyjádřil Roberto Luongo. Generální ředitel Agenzia ICE (ITA – Italská obchodní agentura) zdůraznil, že Expo Riva Schuh & Gardabags je zásadní pro strategie propagace Made in Italy pro průmysl obuvi a doplňků. Perfektní příležitost vyzdvihnout italskou výrobu bot a tašek, které jsou skutečným perem v čepici italského exportu (v celkovém objemu 13 a 10 miliard eur ročně).

Enrico Cietta, předseda vědeckého výboru veletrhu, také vystoupil na slavnostním zahájení Expo Riva Schuh & Gardabags a poskytl přesnou analýzu s názvem „Dodavatelský řetězec obuvi: regionální versus globální. Jak obuvnický průmysl reaguje na postglobalizační éru“ .

Veletrh Expo Riva Schuh a Gardbags v Riva del Garda je důležitou událostí v odvětví svého zaměření nejen v Itálii

Veletrh Expo Riva Schuh a Gardbags v Riva del Garda je důležitou událostí v odvětví svého zaměření nejen v Itálii

O veletrhu Expo Riva Schuh & Gardabags

Tyto veletrhy jsou navštěvovány lidmi z celého světa a více než 40 zemí zastoupených mezi vystavujícími společnostmi je Expo Riva Schuh & Gardabags – pořádaná Riva del Garda Fierecongressi SpA – předním mezinárodním veletrhem věnovaným obuvi, koženému zboží a doplňkům.

Příští ročník se bude konat od 13. do 16. ledna 2024 na výstavišti Riva del Garda.

Zdroj informací a fotografií: archiv Expo Riva Schuh a Gardabags

Pokračujte ve čtení dalších článků ekonomického typu v naší kategorii B2B novinky.

Více informací o veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags naleznete ZDE.