Značka Sacharinova An nabízí poutavé módní doplňky pro dámy i pány, ale také zajímavou bižuterii
Dnes vám přinášíme článek o krásné netradiční módní tvorbě značky Sacharinova An ze Slovenska, za níž stojí sympatická Andrea Jančiová, jejíž tvorba oslovila naši paní majitelku na LinkedIn a rozhodla se ji oslovit s nabídkou spolupráce, kterou designérka přijala.
Značka Sacharinova An existuje 12 let. Andrea Jančiová, která je její majitelkou a designérkou, začínala tvorbou bižuterie, počínajíc drátkováním, cínováním a skončila u korálkové výšivky.
Malbě na hedvábí se věnuje přibližně 10 roků. Činnosti doteď střídá podle nálady či potřeby. Za dobu, co se věnuje své tvorbě, vyzkoušela různé techniky, udělala mnoho pokusů, většinou poznala radost, optimismus, doslova výbuchy kreativity a našla si v kreativní branži i mnoho přátel.
Produkty značky Sacharinova An jsou tvořeny z různých materiálů od hedvábí, perel přes kov až po sklo…
Tvůrkyně značky miluje minerály, perly, přírodní materiály, kov a sklo. Minimálně používá plasty. Od své kamarádky pracující v módním průmyslu získává množství ústřižků luxusních textilií, které zůstaly v podstatě odpadem po šití oděvů. Jak se říká, pro jednoho odpad, pro druhého poklad. Dává další život oněm ústřižkům, z nichž tak vznikají originální brože, přívěsky, náušnice apod. Pro značku Sacharinova An je typická kombinace textilu s korálkovou výšivkou, tou jsou zdobené i hedvábné kravaty a motýlci.
Andrea Jančiová říká: „Hedvábí, to je láska na celý život. Je v něm všechno – hebkost, pevnost, luxus, trvanlivost, nadčasovost a hodnota. Pracuji s ním s maximální radostí a respektem. Vznikají díky tomu všemožná díla. Oblíbené jsou u mých zákaznic a zákazníků dámské kravaty, motýlci, stuhy, šátky a šály, dokonce jsem pomocí hedvábí vyšívala kabelku“.
Inspiraci tvůrkyně Jančiová získává v přírodě, hudbě, ze zážitků, ve snech, od lidí, z historie. Tvrdí, že inspirace přijde náhle, nevybírá si vhodný čas, ani místo, a dokonce jí často nedovolí ani usnout, dokud si nápad nezapíše či alespoň nezačne s realizací.
Tvorba Sacharinova An zaujme jak dámy, tak i pány a nabízí i sortiment pro děti…
Většina sortimentu značky je vhodná pro dámy, ale v nabídce jsou i pánské kravaty, motýlci, hedvábné malované kapesníčky do klopy saka a na přání je možné přizpůsobit i design a barevnost hedvábných šátků pro pány.
Mnohé výrobky Sacharinova An jsou univerzální a může je nosit muž i žena. V nabídce jsou také dětské módní doplňky – hedvábné šátky s dětskými motivy, šálečky a stuhy pro malé slečny.
Poutavá je i kategorie hedvábných bytových doplňků
Kategorie hedvábných bytových doplňků zahrnují například dekorační povlaky na polštáře, malované hedvábné závěsy, které jsou doladěny k interiéru na přání. Na zakázku umělkyně zhotoví také stínidla na lampy a další dekorace. Zvláště oblíbené jsou ekologicky barvené hedvábné povlaky s přírodním potiskem listů, které se líbí ženám i mužům.
A z oblasti bižuterie je drtivá většina výrobků orientovaná jen na ženy.
„Každý člověk je u mě VIP“, říká Andrea Jančiová
Každému člověku věnuje Andrea Jančiová pozornost, protože nestačí, aby byl spokojený jen zákazník. I ona musí být spokojená s výsledkem, se svým pracovním výkonem. Kdyby zákaznici či zákazníkovi nevěnovala osobitý přístup, v konečném důsledku by byli nespokojení oba. Co se týká veřejně známých osobností, tvoří asi polovinu klientely značky Sacharinova An a pochází z různých zemí Evropy i Ameriky.
Značka Sacharinova An je ukázkou nadčasovosti a unikátnosti rukodělní práce, protože nejvíce co je možné někomu dát, není jen samotný výrobek, nýbrž nejvzácnější je čas, který je výrobku věnován. Když si lidé uvědomí, že umělec se věnoval tvorbě místo toho, aby měl volný čas a šel si například zaběhat či si prodloužil spánek, apod., tehdy si uvědomí hodnotu ruční práce a navíc získají i pocit k nezaplacení, že vlastní jediný originál.
Je vhodné si také uvědomit, že výroba módních doplňků zabere čas. Není ale daný univerzální čas pro výrobku jednotlivého výrobku, zvláště protože se nejedná o sériovou výrobu, ale výhradně originál jednotlivého kusu výrobku. Vždy jde o individuální přístup, kde se v časovém a finančním rozmezí zohledňuje náročnost techniky, typ tkaní hedvábí, jeho kvalita, jakost a rozměr, použití různých pomůcek, délka stabilizace barev, zda je vzor symetrický nebo se musí předkreslovat apod. Na čas a sumu má vliv hustota vzoru, ale i to, zda se jedná o polotovar, nebo jej bude nutné šít, ručně rolovat okraje, případně zdobit korálkovou výšivkou. Některé výrobky jsou vyrobené za 10 hodin, jiné i za 100 hodin času.
Nejnáročnější na tvůrčím procesu jsou dle slov Jančiové pomocné činnosti jako praní, žehlení, napařování, obšívání okrajů, nahrávání i popis výrobků na prodejní portály a sociální sítě. Vše z toho je důležité, ale mnohdy náročné kvůli rutinnímu charakteru. Vždy je náročné se věnovat nepříliš záživným činnostem.
Pokud jde o samotný proces tvoření, nejnáročnější je asi vyměřování a kreslení symetrických a opakujících se vzorů na velký rozměr hedvábí. Někdy je to náročné i po fyzické stránce, přeci jen je potřebné natahovat se, sklánět, přenášet váhu na jednu ruku, je to náročné pro svaly, záda, zápěstí i oči.
Andreu Jančiovou na tvoření nejvíce baví samotné míchání odstínů, malování a stínování a považuje to za fantastické. Právě tyto činnosti dávají výrobku energii, šmrnc a náladu, duši. I lebka může působit ponuře, děsivě, surrealisticky, elegantně, hravě a extravagantně…nejen kvůli motivu samotnému, ale právě kvůli již zmíněné barevnosti. Při práci s technikou ecoprinting miluje Andrea Jančiová rozbalování hedvábí s listy, záměr versus náhoda, ta překvapivost výsledku, a za důležité považuje hlavně, když se umělec nebojí experimentovat a vnímá to jako obohacující.
Produkty značky Sacharinova An zakoupíte na internetu i v kamenných buticích. Velkou většinu portfolia značky Sacharinova An můžete vidět na sociální síti Instagram a Facebook, dále na největších tuzemských handmade portálech Fler a Sashe, ale i jiných, které nabízí ručně zhotovené výrobky. Tvorbu Sacharinova An je možné zakoupit i na webu ronnieeight.sk.
Pokud rádi nakupujete tzv. offline, navštivte obchod ÚĽUV a různé soukromé butiky, například Pompessa Gallery v Senci. V USA je možné najít výrobky Sacharinova An v New Yorku, kde je promuje kurátorská společnost Let’s Curate a také v Cedar Rapids v National Czech&Slovak Museum&Library Store.
Andrea Jančiová si velmi váží článků o své tvorbě a značce Sacharinova An v tištěných časopisech a na webech, které oceňují její práci, má radost z každé zakázky a pozitivní zpětné vazby. Za největší ocenění ale vždy považuje to, když se k ní vrátí spokojený zákazník či zákaznice a projeví jí svoji důvěru.
Za jeden z nejkrásnějších projektů, jakých se Andrea Jančiová zúčastnila, považuje spolupráci v minulém roce se spisovatelkou Ronnie Eight. Prostřednictvím projektu ARS se výrobky Sacharinova An dostaly přímo do děje románu Brooklyn – Zlým kráľom nezaspievam. Autorka Ronie je zakomponovala do příběhu modelky, která má skutečně strastiplnou životní cestu protkanou akčními i komediálními epizodami.
Andrea doporučuje knihu k přečtení každé módní fanynce. Knihu lze zakoupit v knihkupectvích nebo na ronnieeight.sk. Web osloví nejen čtenářky, ale i milovnice handmade. Andreu samotnou zaujal autorčin přístup k ekologii, podpora upcyklace oblečení nebo poukazání na některé bizarní postupy v módním průmyslu. Dokonce pro Sacharinovu An Ronnie vytvořila jedinečnou postavu, jejíž osud se vyjasní v připravovaném pokračování románu.
Je to obohacující zkušenost a zážitek ze spolupráce, na který bude Andrea Jančiová dlouho vzpomínat. „Představte si, že si jednou knihu může půjčit z knihovny například vaše pravnučka. I po letech bude kniha z emociálního hlediska představovat hodnotné dílo,“ říká umělkyně.
Nechejte si vytvořit módní doplněk či bytový doplněk značky Sacharinova An
Oslovte jako klientka či klient Andreu Jančiovou s poptávkou a vašimi konkrétními požadavky. Doladíte detaily, vyberete vhodné motivy, barevnost, druh a velikost, ale i materiály…vše podle vašeho cenového stropu jako zákazníka. Po zaplacení zálohu vám paní Andrea průběžně posílá fotografie z procesu tvorby, konzultujete detaily spolu a až jste spokojená či spokojený s fotkami výsledku, výrobek po úhradě vám bude zaslán dle dohody. Vše záleží na komunikaci mezi paní Andreou a vámi, je možný i osobní odběr hotového výrobku.
Některé produkty značky Sacharinova An byly prezentovány na výstavě Dvorné dámy ve Zvolenu, na módní přehlídce designérky a fotografky Matty Urbanič, také i na některých uměleckých fotografiích.
Andrea Jančiová je otevřená nabídkám spolupráce
Mezi plány této šikovné tvůrkyně patří určitě nepolevit z prezentování sebe a svých výrobků na sociálních sítích, chce rozšířit nabídku o ručně malované hedvábné oděvy. S potěšením reaguje na aktuální příležitosti v duchu hesla, že i malý tvůrce dokáže udělat velkou díru do světa.
Informace k článku – jedná se o inzerci
Zdroj všech fotografií: archiv Andrey Jančiové
Líbil se vám článek? Za sdílení budeme rádi.
Pokračujte ve čtení zajímavých článků ZDE.