Praha – Česká obchodní inspekce zjistila, že dětská tepláková souprava značky Yvon Fashion může být pro děti nebezpečná, protože nesplňuje požadavek na bezpečnost dětských oděvů. V případě obvyklého používání zmíněného výrobku se utáhnou šňůry v oblasti hrdla dítěte, může dojít k následnému uškrcení dítěte.

Popis vzhledu mikiny

Dětská tepláková souprava značky Yvon Fashion je produkt, který je určený dětem ve věku 6 let, skládá se z mikiny s kapucí černé barvy s různými aplikacemi a tepláků černé barvy s růžovou aplikací.

Přední díly mikiny jsou opatřeny na přední straně kostěným zdrhovadlem a dlouhými vsazovanými rukávy. Na přední straně mikiny jsou zažehleny nápisy NEW YORK UNIVERSITY 1986, REDCORNER CLUB, ATHL.DEPY COLLEGE OF 1986.

V horní části mikiny je nášivka s vyobrazením lva a textem CHAMPIONS 86. Na spodu mikiny je v pružném lemu nášivka s nápisy NEW YORK UNIVERSITY 1986, REDCORNER, CHAMPIONS.

Mikina má v oblasti hlavy/krku kapuci, na které je zhotoven tunýlek s provlečenou funkční růžovou šňůrou s volnými konci pro stažení kapuce. Volné konce tkanic jsou zataveny proti roztřepení.

Pozor na nebezpečnou dětskou teplákovou soupravu

Mikina s kapucí nesplňuje požadavky na bezpečnost

Tato dětská tepláková souprava, respektive mikina s kapucí nesplňuje požadavky na bezpečnost dle zákona č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků, konkretizované v harmonizované ČSN EN 14682:2015 – Bezpečnost dětského oblečení, šňůry a šňůry na stažení (čl. 3.2.1).

Oblečení určené pro malé děti nesmí být navrhováno, vyráběno nebo dodáváno se šňůrami na stažení nebo funkčními šňůrami v oblasti hlavy, krku nebo horní části hrudníku. Utažením šňůr v oblasti hrdla dítěte může dojít až k následnému uškrcení.

Kroky České obchodní inspekce v tomto případě

Česká obchodní inspekce uložila příslušnému hospodářskému subjektu ochranné opatření dle ust. § 7 odst. 2 písm. g) zákona č. 102/2001 Sb., kterým je okamžité stažení výrobků, které jsou nebezpečné a které již byly uvedeny na trh.

Správní orgán dále nařídil dle ust. § 7 odst. 2 písm. h) téhož zákona zpětné převzetí nebezpečného výrobku od spotřebitelů, kteří uvedený výrobek v kontrolované provozovně prokazatelně zakoupili.

Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR a informace o něm budou zveřejněny v systému RAPEX.

Informace o výrobku

Název výrobku: Dětská tepláková souprava

Značka: YVON FASHION SIZE: 6 Typ / model: FY – 001 / Quality Collection Wear

Identifikační údaje prodejce: Thi Nga Nguyen, IČ: 28021134 se sídlem Palackého 1309/34, 350 02 Cheb

Země původu: Čína

Zdroj informací: Česká obchodní inspekce

Zdroj všech fotografií: Česká obchodní inspekce