Samsonite uvedl novou kolekci zavazadel Magnum Eco. Možná jste trošku překvapení, že článek na téma cestovní zavazadla umisťuji sem a že jej sem vůbec umisťuji, ale cestovní zavazadla lze také považovat za módní doplňek, protože mimo jiné doplňují cestovní outfit svého majitele.

Minulý týden i tento týden jsem na našem blogu informačního webu o módě Fashion Industry CZ psala článek na téma Můj cestovní kufr – zážitky z Česka o svých zážitcích s cestovním kufrem, a proto jsem potěšená, že mi přišly tyto zajímavé informace o značce Samsonite, které navazují na téma cestovní zavazadla a perfektně se hodí pro toto letní období, kdy všichni někam cestujeme.

Samsonite Magnum Eco

Samsonite uvedl novou kolekci Magnum Eco, čímž se posouvá zase o krok dál na své zodpovědné cestě stát se nejudržitelnějším světovým výrobcem volnočasových a cestovních zavazadel. Samsonite Magnum Eco přispívá k čistotě planety.

Odlehčete svou ekologickou stopu, ať už směřujete kamkoliv. Pomůžete tak obnovit planetu. Kolekce Magnum Eco je vyrobena z recyklovaného plastového odpadu – kelímky od jogurtů a plastové lahve, což představuje průlom ve výrobě zavazadel.

Magnum Eco, který značka uvádí celosvětově, je potvrzením všeho, co od Samsonite očekáváte. Jak název napovídá, byl vyroben s co největším ohledem na životní prostředí. Magnum Eco je vyrobený v Evropě, z recyklovaného plastového odpadu. Tato nová kolekce kufrů je výsledkem několikaletého výzkumu, vývoje a úzké spolupráce s Quality Circular Polymers (QCP), společnou recyklační firmou společností SUEZ a LyondellBasell.

Christine Riley Miller, globální ředitelka pro udržitelnost společnosti Samsonite, považuje tuto významnou inovaci v odvětví za součást širšího ekologického vnímání: „Neustále hledáme nové způsoby, jak snížit ekologickou stopu našich výrobků. Zahrnuje to inovaci způsobu výroby, abychom využili co nejvíce plastového odpadu.”

Samsonite Magnum Eco – pro čistější planetu

Magnum Eco je první celosvětově uvedenou kolekcí kufrů Samsonite z recyklovaného plastu od konečných spotřebitelů. Jde o dávání odpadu nový život a snižování nutnosti použití původních materiálů. Díky technologii materiálu Recyclex® jsou skořepiny vyrobeny z recyklovaného polypropylenu (PP) * a vnitřní tkanina z recyklovaných PET lahví **.

Například na výrobu kufru velké velikosti je použit recyklovaný plastový odpad odpovídající 483 jogurtovým kelímkům a 14 plastovým lahvím.

(*PP Plastový odpoad odpovídá kelímkům od jogurtů, které váží 7,7 gramů/ks)

(** Odpovídá velikosti lahve 0,5 l)

 

V průběhu 110leté historie společnosti Samsonite stále přetrvávají naše hodnoty, jako je úcta k lidem, planetě a snaha o pozitivní vliv na okolní svět,“ uvedl generální ředitel společnosti Samsonite International Kyle Gendreau. „I když se na udržitelnost zaměřujeme již několik let, Magnum Eco je dalším důkazem našeho závazku globálně urychlit udržitelné obchodní praktik,” dodal.

Samsonite Magnum Eco má parametry, které od něj očekáváte

Tato řada je rovněž odolná a kvalitní

Společnost Samsonite je známá svým nekompromisním zaměřením na vysoce kvalitní výrobky. Můžete se spolehnout, že získáte odolný a trvanlivý produkt, jehož hlavním cílem je sloužit vám co nejdéle.

Nabízí lehkost a pevnost

Nejenže je Magnum Eco vyroben z ekologicky šetrných materiálů, ale je také lehký a odolný proti nárazům. Prošel všemi přísnými pevnostními testy, kterými je Samsonite dobře známý. Tato nová zavazadla patří mezi nejlehčí ve své kategorii.

Obsah vašeho zavazadla bude v bezpečí

Systém tříbodového zámku zajišťuje bezpečí vašich věcí, takže můžete být v klidu po celou dobu cestování.

Více o výběru velikostí a barvách

Magnum Eco se dodává ve 4 velikostech a 5 barvách inspirovaných přírodou. Jistě si vyberete velikost, která vyhovuje vašim cestovním potřebám a barvu, která vás nejvíce potěší. Nákupem zavazadla z řady Magnum Eco získáte i dobrý pocit z pořízení kvalitního výrobku, který je šetrný k planetě.

Zdroj informací: MC Consultant

Zdroj úvodní fotografie: MC Consultant