Únorová edice veletrhů módy Styl a Kabo přinese spoustu novinek

Kontraktační veletrhy módy STYL a KABO mají v kalendáři módních událostí pevné místo a stále přinášejí nové značky, styly a světové trendy v módě i materiálech.  Na jarní termín, konaný od pátku 16. února do neděle 18. února 2024, se letos přihlásilo ještě větší množství firem. Celkem je jich 152, z toho 20 jsou zcela noví vystavovatelé v sortimentu oděvů, obuvi i módních doplňků. Doplní tak nabídku stávajících firem, z nichž řada nevynechala ani jeden ročník veletrhů během 30 let konání. Sečteno a podtrženo, v únoru bude na brněnském výstavišti prezentováno celkem 333 módních značek!

Na veletrzích Styl a Kabo uvidíte nové kolekce českých i zahraničních firem

Vedle českých výrobců budou zastoupeny také zahraniční značky, například německé, slovenské, polské, řecké nebo italské.  „Kromě nejnovějších kolekcí v expozicích vystavovatelů vás čekají také atraktivní módní přehlídky firem a mladých návrhářů. Nejsme Miláno ani Paříž, ale ve středoevropském regionu si veletrhy STYL a KABO drží své postavení a zachovávají mezinárodnost,“ říká ředitel veletrhů Martin Škarka. Součástí módních veletrhů budou také přednášky zaměřené na udržitelnost ve výrobě a novinky ve světě textilu i obuvi. Chybět nebudou tradiční předání ocenění odborných asociací a médií.

Noví vystavovatelé představí designové šaty, boty, doplňky i šperky

Na 62. veletrhu módy STYL se mezi nováčky objeví řada renomovaných značek i nových autorských dílen. Půjde například o rodinnou firmu P.P. mode s.r.o.  s prodejnami v Luhačovicích a ve Zlíně, která představí dámskou konfekci značky Via Appia a dámskou konfekci v nadměrných velikostech Via Appia DUE a FRAPP.

Módu ušitou z nejkvalitnějších materiálů z Nového Zélandu nebo z merina, které je tkané a barvené v Čechách zase představí značka Wool Soul.  Kreativní šití a zakázkové krejčovství bude prezentovat Hana Celnarová, mezi novými firmami bude také Angel Style – Fashion Designer Hana K., designérka svatebních šatů.

Únorová edice veletrhů Styl a Kabo dá prostor také tématu svatba

Únorová edice veletrhů Styl a Kabo dá prostor také tématu svatba

S nabídkou svatebních modelů a pánské konfekce se vrací na scénu po čtyřleté pauze agentura Grandtex.EU kft. Více značek módy představí také portugalská asociace módy Associacao Selectiva Moda. Šaty s příběhem KAFTANLICIOUS šité v Ostravě z látek z Dubaje poprvé přiveze firma Kind of Licious.

Novinkou bude rovněž sportovní móda značky Simply Fit, zastoupená firmou  Rina Frey s.r.o., která nabídne kvalitní materiály a barevné vzory. Těšit se můžeme na nabídku Bono Bijou, českého velkoobchodu s módními doplňky nebo ručně tvořené šperky Lucie Pekařové „S láskou vytvořeno“. Nový sortiment látek a galanterie najdeme v expozici firmy Polimex.

Také veletrh obuvi a koženého zboží KABO přivítá do řad vystavovatelů nováčky

Luxusní kabelky, peněženky, pouzdra na telefony, kancelářské potřeby německé značky Sebastian Sturm nabídne společnost FPI Group.  Malé, ale kvalitní peněženky bude mít k dispozici  italská značka MONDRAGHI, zastoupená firmou WIMEX.

Premiérově se na výstavišti bude prezentovat Martin Vašina Shoemaker, švec, který šije obuv na míru. Kolekci outdoorové obuvi doveze liberecká firma Sportica Liberec.  Turistickou, vycházkovou i fashion obuv značky Gerlach, vyrobenou na Slovensku, přiveze ZDA Partizánske s.r.o. Nově se na veletrh vrací český výrobce unikátní barefoot a minimalistické obuvi – rodinná firma PEGRES obuv s.r.o.

Svatba v roce 2050 a Fashion Show každý den

Svatba, slavnostní okamžik v lidském bytí, událost, která nás potká jednou, někdy i vícekrát za život.  Stala se tématem letošního jarního vydání veletrhů módy, a tak se můžete těšit nejen na tradiční kolekce dámských, pánských i dětských oděvů, módních doplňků, obuvi a kožené galanterie, ale také na edice svatební.

Nosné téma si za své vzali i studenti textilních škol, kteří na veletrzích představí kolekce s názvem „Svatba v roce 2050“! Naši budoucí módní návrháři předvedou zajisté zajímavé a netradiční modely.  Na přehlídkovém mole kromě nich každý den v dopoledním i odpoledním bloku uvidíte také přehlídky prezentující spodní prádlo, společenské šaty a další zajímavé outfity dodané vystavujícími firmami.

Doplňky hrají v módním průmyslu významnou roli

Doplňky hrají v módním průmyslu významnou roli

Věříme, že se necháte odvážnými i decentními modely inspirovat a vychutnáte si tři veletržní dny co nejlépe. Můžete přitom navštívit půjčovnu svatebních a společenských šatů, využít stánky s líčením, odpočinkovou zónu i oblíbený fresh bar, které naleznete v blízkosti přehlídkového mola.

Barefoot, ano či ne? A za jakých podmínek?

Tento název nese téma letošního Mezinárodního podiatrického sympozia, které se koná 17. února v přednáškovém sále P1 pavilonu P (12.30 – 15.30 hod,). Své argumenty k výhodám a úskalím barefoot obuvi zde budou diskutovat odborníci z České podiatrické společnosti, České obuvnické a kožedělné asociace, zástupci Asociace barefoot obuvi z.s. a fyzioterapeuti.

Zdroj informací a fotografií: archiv veletrhů Styl a Kabo

Pokračujte ve čtení článků s B2B témtikou ZDE.

Zjistěte o veletrzích Styl a Kabo více na jejich webu.