Chystáte se do Paříže? Navštivte muzeum Yves Saint Laurent, které 29. ledna 2022 zahájilo výstavu oslavující 60. výročí první módní přehlídky Yves Saint Laurent.

Pařížské muzeum Yves Saint Laurent s potěšením oznámilo, že v sobotu 29. ledna 2022 bude zahájena výstava „Yves Saint Laurent na 5, Avenue Marceau“, která bude do 18. září 2022 prezentována jako součást umělecké cesty „Yves Saint Laurent na Muzea“.

YVES SAINT LAURENT AT THE MUSEUMS je jubilejní výstava v nebývalém rozsahu, konající se v šesti pařížských muzeích: Centre Pompidou , Muzeum moderního umění v Paříži , Muzeum Louvre , Musée d’Orsay , Picassovo národní muzeum -Paříž a Musée Yves Saint Laurent Paris.

Yves Saint Laurent - návrh

Yves Saint Laurent – návrh

Ilustruje kontinuitu a hlubokou jednotu vazeb, které couturier spřádá s uměním, ale také s francouzskými veřejnými sbírkami. Výstava oslavuje 60. výročí první módní přehlídky Yves Saint Laurent. Teprve 26letý couturier podepsal svou první kolekci vlastním jménem 29. ledna 1962. Okamžitě vnucuje ducha, ale také styl.

Yves Saint Laurent - kostým

Yves Saint Laurent – kostým

Výstava YVES SAINT LAURENT AUX MUSEUMS, podporovaná nadací Pierre Bergé – Yves Saint Laurent Foundation, vytváří dialog mezi určitými modely, mezi nejikoničtějšími z módních návrhářů, ale také krásnými méně známými objevy veřejnosti, a stálými sbírkami různých pařížských muzeí. . Tento projekt tedy sleduje kreativní a jedinečnou cestu Yves Saint Laurent a zároveň oslavuje umění světa. Zářivý charakter projektu umožňuje stavět mosty mezi Yves Saint Laurent a různými uměleckými světy.

Zdroj informací: web muzea Yves Saint Laurent

Zdroj fotografií: web muzea Yves Saint Laurent

Navštivte naši kategorii Módní události, jejíž součástí je Kalendář událostí a buďte v obraze o dění v módním průmyslu.