Lednová edice 2023 veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags byla úspěšná

DESET MEZINÁRODNÍCH VLÁDNÍCH DELEGACÍ, VÍCE NEŽ 8 600 ÚČASTNÍKŮ ZE 100 ZEMÍ A NÁVŠTĚVNÍKŮ Z MIMO EU AŽ 5 %. TOTO JSOU ČÍSLA, KTERÝMI VELETRH EXPO RIVA SCHUH & GARDABAGS UZAVÍRÁ EDICI, KTERÁ UMOŽŇOVALA VÝROBCůM OBUVI A KOŽENÉHO ZBOŽÍ SE ZNOVU PREZENTOVAT. ŠIROKÁ ŠKÁLA KOLEKCÍ, KTERÉ BYLY VYSTAVOVATELI PREZENTOVÁNY BYLA SAMOZŘEJMOSTÍ. INICIATIVY BĚHEM ČTYŘ DNÍ VÝSTAVY SE TÝKALY UDRŽITELNOSTI, ZAMĚŘENÍ NA TRH A INOVACE MALOOBCHODU.

Veletrh Expo Riva Schuh a Gardabags přinesl spokojenost pro všechny strany

Jsme venku z tunelu, potvrdil to 98. ročník Expo Riva Schuh & Gardabags. Ten pocit byl jasný od prvního dne, jako mžourání, než se vynoříte z tunelu a přijdete zpět na světlao. Čísla show Riva del Garda jsou jasná: těžké období po pandemii je za námi. Od 14. do 17. ledna 2023 byla Riva del Garda svědkem návratu k podnikání, vystavovatelé a kupující obuvi a koženého zboží z celého světa byli velmi spokojeni s příležitostmi, které se jim na výstavě naskytly.

Roberto Pellegrini, předseda Riva del Garda Fierecongressi, k tomu říká: „Toto vydání uzavíráme s úsměvem. Nejistota, do které Covid uvrhl celý průmysl, se konečně rozplynula. Expo Riva Schuh & Gardabags se opět stala klíčovou obchodní platformou pro všechny, kteří chtějí nakupovat a prodávat obuv a kožené zboží v celosvětovém měřítku. Čísla ne vždy říkají celý příběh, ale v tomto případě pomáhají vysvětlit, na čem je založena naše spokojenost a optimismus do budoucna.“

Návštěvnost byla 8 610, lidé pocházeli z více než 100 zemí, jsou to mimořádně pozitivní čísla, která byla doprovázena návštěvníky z mimoevropských zemí, vzrostla o 5 % v procentech z celkového počtu. Zvláště pozoruhodný byl nárůst počtu návštěvníků z Latinské Ameriky, jihovýchodní Asie a Severní Ameriky. Příjemným překvapením byl příliv kupců z Izraele, zvýšil se i počet italských návštěvníků.

Bylo velmi potěšující vidět tolik delegací z celého světa, které ocenily rozmanitost nabídky v Riva del Garda,“ říká Alessandra Albarelli, ředitelka Riva del Garda.“Zúčastnilo se deset vládních institucionálních delegací z Indie, Turecka, Španělska, Portugalska, Indonésie, Pobřeží slonoviny, Hongkongu, Itálie a čínských regionů Sichuan a Wenzhou. Setkáním s nimi v prostředí nového Business Clubu jsme byli schopni ještě hlouběji nahlédnout do jejich trhů a potřeb. Skutečnost, že nás řada významných veletržních asociací a institucí z jiných zemí požádala, abychom s nimi spolupracovali na rozvoji jejich akcí a celého sektoru v jejich regionu, nás činí hrdými z práce, kterou jsme vykonali“.

Veletrhy Expo Riva Schuh a Gardabags jsou velmi vyhledávanou událostí

Veletrhy Expo Riva Schuh a Gardabags jsou velmi vyhledávanou událostí

Expo Riva Schuh a Gardabags věnovaly pozornost aktuálním tématům

Důležitý závazek vůči incomingovému trhu, učiněný v posledních měsících, přinesl své ovoce a kupující, kteří přišli na Expo Riva Schuh & Gardabags, ocenili nejen nové kolekce na displej, ale také hloubková setkání věnovaná udržitelnosti a sledovatelnosti dodavatelského řetězce, stejně jako různé inovace navržené start-upy Innovation Village Retail. Během veletrhu byl vyhlášen vítěz soutěž eInnovation Village Competition. Vědecký výbor akce a široké spektrum odborníků a operátorů v tomto sektoru zvolilo WonderStore (wonderstore.ai) jako vítěze, přičemž ACBC a iHEEL obsadily další místa na stupních vítězů. Start-up, který je již na trhu, využívá nejnovější IoT, počítačové vidění, AI a analytické technologie pro vyprávění příběhů k profilování, počítání, sledování a analýzu zákazníků navštěvujících obchod a poskytuje užitečné informace pro zvýšení prodeje.

Inovace nebyly jediným tématem veletrhu Expo Riva Schuh & Gardabags, poskytly také přehled několika zavedených a rostoucích trhů. Trh se zaměřuje na německy mluvící Evropské země, Latinská Amerika, Indie, USA a jihovýchodní Asie zdůraznily povědomí o klíčových průmyslových problémech a úzké vazby s mezinárodní sítí nákupčích, kterou výstava vybudovala.

Spojili jsme producenty a nákupčí v intimním a uvolněném prostředí, aby se mohli navzájem poznat, říct si o sobě a identifikovat nové příležitosti pro spolupráce,“ vysvětluje vedoucí výstavy GianPaola Pedretti. „Mezi obrovským množstvím shromážděných informací,“ pokračuje, „jedna věc vyčnívala nad všechny ostatní: situace
pokud jde o prodlouženou odstávku čínské a asijské výroby a logistické potíže se nyní vrací k normálu, ale to, co se stalo během pandemie, přimělo kupce z celého světa, aby diverzifikovali své zdroje. Všichni našli v Expo Riva Schuh & Gardabags ideální platformu pro kontakt s širokou škálou dodavatelů, něco, co podle jejich názoru na žádné jiné výstavě nenabízí.

„Jsme proto zpět ve světle a Expo Riva Schuh & Gardabags nemá absolutně v úmyslu vrátit se znovu do tmy. Mnoho konkrétních iniciativ je již naplánováno na další podporu obchod v příštím vydání od 17. do 20. června 2023, věnovaném jaru/létu 2024.

Veletrhy Expo Riva Schuh a Gardabags jsou vždy přehlídkou posledních módních trendů

Veletrhy Expo Riva Schuh a Gardabags jsou vždy přehlídkou posledních módních trendů

TRENDY PODZIM/ZIMA 2023/24

Je čas věnovat pozornost období podzim/zimu 2023/24. Jako vždy Expo Riva Schuh & Gardabags nastartovalo nadcházející zimu a představilo nové kolekce od mezinárodních výrobců a značek. Opět vítězí modely kotníkových bot. Ti, kteří si mysleli, že půjdeme do delšího stylu, se ukázali jako na omylu, protože preference zůstává pro styl, který končí těsně nad kotníkem.

Půvab Biker a Military, s přísně carrarmato podešví, nepřestává přitahovat kupce, často s výraznými tkaničkami a zipy.

Pokud hledáte něco nového, stále v kategorii krátkých kozaček, můžete se rozhodnout pro západní příchuť. Texaský styl obuvi (tzv. koně) se vrací na scénu.

Volání do hor je méně silné než v posledních sezónách, ale stále u nás. Nálada zůstává, díky narážkám a detailům v tkaničkách a technických očkách.

A protože se blíží zima, jak praví známý televizní seriál, nemohou chybět hřejivé a pohodlné materiály. Pro nadcházející sezónu se kožešiny a pleteniny objevují spíše jako detaily a stylové odkazy.

Úspěch trenérů se stále širší a rozmanitější nabídkou pro něj i pro ni je nadčasový a není omezený ročními obdobími. Důležité struktury zůstávají, i když ne nutně robustní, a modely často mají nášivky, které dovedně míchají různé materiály a odstíny: kreativní chaos, který nás oživuje i v sezóně podzim/zima.

Pro ty, kteří hledají něco klasičtějšího, jsou vhodné minimalistické sportovní boty se spodním spodkem a svrškem očištěným od všech volánů.

Mužská atmosféra je dále umocněna pokračujícím úspěchem mokasín (vysoké podrážky, prosím) pro klasičtější, zatímco ti, kteří hledají extra dotek novosti, ji najdou ve městě.

Venkovská styl obuvi je vyrobený ze semiše. Filc a vlna, přírodní materiály, to je ta správná cesta pro ty, kteří chtějí nabídnout trochu hýčkání a především upozornit na udržitelnost i pro domácí obuv.

Nejmladší z nás si mohou vybrat i modely s kožešinovými vsadkami nebo velmi měkké (ve stylu přikrývky). Jinak se mohou rozhodnout pro lehké, velmi pohodlné boty, které se dobře hodí ke krátkým vycházkám do města.

Vystavovatelé nešetří optimismem v souvislosti s veletrhem Expo Riva Schuh a Gardabags

Vystavovatelé nešetří optimismem v souvislosti s veletrhem Expo Riva Schuh a Gardabags

Spokojená slova vystavovatelů přináší optimismus i pro blízkou budoucnost

BERTUCHI, Španělsko – José Angel Martinez (Export Manager)

Přestože se naše podnikání zaměřuje na letní obuv, toto byla velmi pozitivní edice, dokonce lepší než mnoho předchozích před pandemií. Kupující měli zájem, byli zvědaví na nové kolekce a dychtiví s námi obchodovat. Zejména jsme se setkali s kupujícími z našich cílových trhů, kterými jsou Francie a Evropa obecně a také USA. Mile nás překvapila návštěva významného izraelského distributora, kterého naše nová řada balerínek velmi zaujala a se kterým jsme položili základy důležitého dlouhodobého projektu“.

K-TREND FOOTWEAR, Hong Kong – Kin Yan Kan (prezident)

Na Expo Riva Schuh & Gardabags vystavujeme od roku 1995, ale vrátili jsme se vystavovat po tříleté nepřítomnosti kvůli Covidu. Pracujeme především pro privátní značky a distributorské značky. My jsme nedávno spustili online naši vlastní značku Oivio Fit, boty vyrobené z recyklovaných a voděodolných materiálů, určené pro asijský trh. Jsme velmi rádi, že jsme pocítili živou atmosféru na výstavě. Je to pro nás nesmírně důležitá událost, protože se jako jediná věnuje masovému trhu se skutečně mezinárodním záběrem. Navštívili nás kupující ze všech ze všech zemí  Evropy a Velké Británie, ale také ze Středního východu a USA, aby dokončili poslední objednávky na sezónu a doladili své definitivní kolekce. Měli jsme také kontakty s novými kupci z Walesu a Polska“.

SODISHOES, Portugalsko – Joao Matos

Přestože jsme změnili sály, jsme spokojeni s tím, jak tento ročník dopadl. Potkali jsme naše stálé zákazníky, ale i některé nové, zejména z Jižní Ameriky. Opět se nám to potvrdilo, že Expo Riva Schuh & Gardabags přitahuje kupce z celého světa, z Evropy i z USA a Asie“.

LAMBA, Indie – Saurabh Lamba

V Riva del Garda vystavujeme od roku 2008. Náš dojem z tohoto ročníku je nepochybně velmi pozitivní. Setkali jsme se s našimi zákazníky a kupci z našich klíčových trhů (Evropa, Velká Británie a USA), ale také s novými kupci z Izraele, Řecka a Polska. Načasování výstavy je ideální pro velké maloobchodní řetězce a distributory“.

STEPHANIE CLASSIC, Brazílie – Fabio A. Spohr

Jsme velmi potěšeni tím, jak Expo Riva Schuh & Gardabags přivítalo mou značku a kolegy ze sdružení SICTC, jehož jsem členem, Sindacato da Industria de Calcados des Tres Coroas. Toto je událost, kterou by si neměli nechat ujít ti, kteří chtějí konsolidovat svůj export na mezinárodní úrovni. Zvláště jsme ocenili práci Business Scout, kterou provedl show, což nám umožnilo navázat kontakt s významnými mezinárodními delegacemi nákupčích“.

VILLA GROUP, Itálie – Paolo Villa

Přehlídka dopadla velmi dobře, rozhodně lepší než v několika posledních edicích. Postupně se vracíme na úroveň před Covidem. Setkali jsme se s kupujícími ze všech našich cílových trhů: Evropy, zejména Francie, Španělska a Itálie, a Velké Británie. A nebyla nouze o kontakty s novými zákazníky, zejména ze Španělska. Zaznamenali jsme mírný pokles návštěvnosti kupujících z východní Evropy, a to z pochopitelných důvodů. Naše zimní kolekce byla opravdu dobře přijata.

O Expo Riva Schuh & Gardabags

S návštěvníky z celého světa a více než 40 zemí zastoupených mezi vystavujícími společnostmi je Expo Riva Schuh & Gardabags – pořádaná Riva del Garda Fierecongressi SpA – přední mezinárodní veletrh věnovaný tovární obuvi a doplňkům. Příští ročník se bude konat od 17. do 20. června 2023 na výstavišti Riva del Garda.

Více informací o veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags naleznete na jeho webu.

Další informace o B2B veletrzích a ekonomice si přečtěte v naší kategorii B2B novinky.

Zdroj všech fotografií: archiv veletrhu Expo Riva Schuh a Gardbags