Praha – V loňském roce odešla do penze ředitelka Vyšší odborné školy oděvního návrhářství a Střední průmyslové školy oděvní, Ing. Marta Chvojková, která školu řídila 17 let. Novou ředitelkou je od začátku dubna 2020 Ing. Monika Tělecká.

 

VOŠONSPŠO v Praze má novou ředitelku

Kdo je Ing. Monika Tělecká?

Tato dáma, než se stala ředitelkou, učila na Vyšší odborné škole oděvního návrhářství, ale i Střední průmyslové škole oděvní ekonomické předměty, včetně marketingu.

O místo ředitelky stála z více důvodů, jedním z nich byl a je zájem pokračovat ve stopách bývalé ředitelky, Ing. Chvojkové, která vždy vykonávala svoji práci úspěšně a na vysoké úrovni.

Ing. Tělecká působí na VOŠONSPŠO 15 let, mluví 4 světovými jazyky, díky svému vzdělání, praxi a vedení mnoha zahraničních aktivit na VOŠONSPŠO je erudovaná rovněž v ekonomické problematice a zahraničních vztazích, které přispívají k rozvoji školy.

Ing. Monika Tělecká, jako ředitelka, má v úmyslu usilovně pracovat na rozvoji školy, v rámci zahraničních aktivit, sociálních sítích, prostřednictvím nichž má v úmyslu šířit PR vztahující se ke škole.

Zajímavostí a příznivou zprávou je, že koronavirus této škole přinesl něco pozitivního, a to nárůst zájmu o kurzy šití pro veřejnost, řemeslo zažívá jakousi renesanci, což se začalo projevovat již na začátku ochromení pandemií koronavirem České republiky.

Autor úvodní fotografie: archiv VOŠONSPŠO

Na fotografii v textu je Ing. Monika Tělecká a autor této fotografie je archiv Ing. Moniky Tělecké.