Autorský šperk značky OcelOva potěší vaši ženskou duši

Rádi bychom vám dnes představili krásný módní doplněk, jímž je autorský šperk značky OcelOva, který nás zaujal na Festivalu Krásy v Luhačovicích, kde se letos poprvé tento konal. Majitelku značky jsme požádali o rozhovor a ona souhlasila.

Značka OcelOva/ autorský šperk vznikla v roce 2016, kdy začala její majitelka Vladimíra Remeníková své šperky nabízet na Fléru a zároveň je ukázala prvním zákaznicím na veřejných akcích a výstavách. Název značky zvolila dle toho, že pracuje s ocelí (nejkvalitnějším chirurgickým drátem dostupným na trhu) a je z Ostravy (přezdívané “Ova”).

Náhrdelník značky OcelOva

Náhrdelník značky OcelOva

Šperky této značky jsou určené ženám, které chtějí nosit originální design, oceňují kvalitu materiálu i provedení, podporují české tvůrce i řemesla a souzní s nimi hodnoty jako lehkost, nadčasová elegance, jedinečnost.

Šperkům OcelOva nechybí lehkost

Šperkům OcelOva nechybí lehkost

Každý šperk OcelOva má své jméno a malý příběh, který jeho autorku přivedl k jeho vzniku. Šperkům jsou vystaveny rodné listy. Je na nich uvedeno jejich jméno, jméno kolekce, čím jsou zdobeny, rok výroby a podpis tvůrkyně. Jsou vždy zabaleny dárkově, v originální „OcelOva“ krabičce.

Šperkům OcelOva jsou vystavovány rodné listy

Šperkům OcelOva jsou vystavovány rodné listy

Autorka značky OcelOva pracuje s technikou tepaného, prostorově modelovaného drátu

Používá pouze certifikovaný chirurgický drát, který je primárně určen pro lékaře, konkrétně pro oblast chirurgie – ortopedii, protože jako jediný má garantované složení, je anti alergenní, v čase nemění svůj vzhled a je pevný, lesklý. Šperky zdobí nejčastěji přírodninami jako jsou minerály, perly, perleť, občas používám české skleněné korálky.

Vladimíra Remeníková a šperky z její značky OcelOva

Vladimíra Remeníková a šperky z její značky OcelOva

Vladimíra Remeníková se snaží zachytit a zhmotnit svoji představu o šperku. Vymyslet a vytvořit něco, co ještě nikdo před ní neudělal. Vyrábí jen takové šperky, jaké by chtěla sama nosit a nosí. Baví ji a žije tím kouzlem, kdy se z obyčejného kusu drátu, který vezme ráno do ruky, stane do večera něco zcela jiného, úchvatného. Miluje ten úžasný pocit z dobře odvedené práce a vidí v něm smysl života.

Tvorba šperků zabere mnoho času

Tvorba šperků zabere mnoho času

Někdy výroba jednoho šperku trvá pět hodin, jindy pět dní. Velké náhrdelníky se srdcem z minerálu ladí autorka i několik měsíců. Záleží také, zda tvoří úplně nový design nebo něco, co už v různých obměnách vyráběla mnohokrát.

Nejen na tento produkt je radost pohledět

Nejen na tento produkt je radost pohledět

Šperky OcelOva vás vezmou za srdce, zvláště pokud jste žena s osobností, vážíte si sama sebe, jste vzdělaná, empatická, odvážná, zajímáte se o kulturu, ráda čtete a navštěvujete různé společenské akce. O špercích zmíněné značky zákaznice říkají, že je nepůjčí ani své nejlepší kamarádce, protože souzní s jejich duší a ta se nikdy nepůjčuje.

Nechejte si vytvořit od Vladimíry Remeníkové nějaký skvost na zakázku

Nechejte si vytvořit od Vladimíry Remeníkové nějaký skvost na zakázku

Objednejte si šperk značky OcelOva na zakázku

Šperky OcelOva můžete zakoupit na Fléru / OcelOva, zde jsou hotové šperky, volné a určené k prodeji. https://www.fler.cz/shop/ocelova

Vladimíru Remeníkvou můžete sledovat také na Facebooku, kde prvotně prezentuje všechny produkty, které vyrobí. Stačí jí napsat zprávu a šperk je váš. Mnohé se totiž prodají ihned, proto se na Flér vůbec nedostanou. https://www.facebook.com/vladimira.remenikova/

Pokud máte specifické přání, kontaktujte autorku přes e – mail, napište jí na adresu vladka@ocelova.cz a ona vám ráda vytvoří šperk na zakázku.

Vladimíra Remeníková na jedné z prodejních událostí

Vladimíra Remeníková na jedné z prodejních událostí

A také je možné zakoupit šperky OcelOva na eventech, na které jejich autorka Vladimíra Remeníková jezdí. Pravidelně jsou to Minerály Brno, Mineralogické setkání v Ostravě, Stříbrné dny na pražském výstavišti PVA EXPO v Letňanech, Sovinecký šperk na hradě Sovinec, Šperkařský festival v Kroměříži a další. Každý rok si vybere i událost, kde doposud ještě nikdy nebyla a prezentuje se tam.

Rozhovor s Vladimírou Remeníkovou, majitelkou značky OcelOva

Co vás přimělo k tomu začít tvořit šperky?

Vždy jsem chtěla nosit šperky, jaké nemá nikdo jiný. Hledala jsem nevšední design, kvalitu, barevnost, originální pojetí, zkrátka šperky, které by měly šmrnc. V obchodech mě obvykle nic neoslovilo, proto jsem si vyráběla šperky sama. Zkoušela jsem různé techniky tvorby šperku, ale nakonec mě zcela uchvátila technika tepaného šperku. Začala jsem sama, systémem pokus – omyl. Postupně jsem si vypilovala vlastní techniku výroby i nezaměnitelný rukopis.

Šperky značky OcelOva jsou nevšední

Šperky značky OcelOva jsou nevšední

Co nebo kdo je vám největší inspirací pro tvoření šperků?

Já miluji grafiky Kataríny Vavrové, Vladimíra Suchánka, Mariny Richter, to jsou nevyčerpatelné studnice inspirace. Mnohé motivy mě napadají jen tak, často při pohledu na běžné věci (např. díky kapkám stékajícím v koupelně po zrcadle jsem udělala kolekci náhrdelníků, které zrcadlily tento můj vjem). Vidím inspiraci všude kolem sebe.

Jakou činnost (nebo část procesu výroby) máte nejraději na své práci?

Úplně všechny! Nejvíce se vždy těším, až své šperky uvidím na jiných ženách. Je krásné vidět, jak jim to sluší, jak se jim rozsvítí oči, jak se do nich zamilují na první pohled, jak se celé rozzáří, zkrátka jak moje šperky souzní s jejich duší.

Které období je pro vás pracovně nejnáročnější v roce? Kdy a jak se na něj připravujete?

Nejnáročnějším obdobím je tradičně konec roku, kdy lidé hledají dárky pro své milované. Koná se největší množství offline událostí jako trhy apod., jsem tedy v jednom kole. Nijak zvláštně se na toto období nepřipravuji, protože jsem zvyklá poctivě, disciplinovaně a denně pracovat celý rok. Ruce mám stejně jenom jedny, tak jsou moje limity tímto jednoznačně nastaveny. Dalo by se také říci, že se připravuji celý rok.

Co máte nejraději na podzimu, předvánočním období?

Mám ráda zklidnění, čas na tvorbu, hry s dětmi, setkání s přáteli, ale i to, že je brzy tma.

Vladimíra Remeníková je velmi tvořivá žena

Vladimíra Remeníková je velmi tvořivá žena

Jak odpočíváte?

Nejraději odpočívám u jiné tvorby. Opravdu ráda se učím stále nové věci. Tvoření je pro mě velká radost, ať jde o cokoliv. V poslední době jsem se naučila malovat na trika, vyrábět papírové květiny a teď maluji akvarely. Také ráda peču, chodím na procházky nebo za kulturou. Miluji divadlo, výstavy a knihy. Jsem kavárenská povalečka.

Jak prožíváte obvykle advent? Jak se připravujete na Vánoce? Máte ráda Vánoce? Jak je nejraději trávíte?

Vánoce mám ráda, těším se na vše, co s nimi souvisí. Jsem veliká fanynka vánočních pohádek. Jsem vděčná za veškerý čas, který mohu trávit se svojí rodinou a užívám si jej vždy naplno.

Jaké jsou vaše plány na rok 2023?

Chci realizovat novou kolekci, kterou zatím nosím jen ve své mysli. Budu na sobě dál pracovat, rozvíjet své dovednosti a tvořit další šperky. Určitě budu tepat srdcem pro své stávající i nové zákaznice, kterých si velmi vážím.

Děkujeme za rozhovor.

Informace k článku – jedná se o inzerci.

Zdroj fotografií: archiv Vladimíry Remeníkové

Více informací o značce OcelOva a její autorce najdete ZDE.

V příjemném čtení článků můžete pokračovat ZDE.