Zamyšlení se a shrnutí seriálu článků věnovaných českým muzeím zaměřeným na módní průmysl

Dnes si dovolím využít prostor na svém vlastním webu o módě Fashion Industry CZ k trošku nezvyklému článku. Z názvu článku vás možná na první pohled napadlo, že se budu ohlížet za seriálem článků věnových českým muzeím zaměřeným na módní průmysl, který jsme letos v létě uveřejňovali ve čtvrtek a každý díl jste čerstvě ten den nebo i později mohli najít v naší kategoriii Módní události. Ano i ne.

Víte, že se snažím obvykle uvažovat pozitivně a šířit dobré zprávy. Šířit kvalitní a dobré zprávy mě vyloženě baví a mám z toho radost. Šíří se tak dále pozitivní energie. Moje okolí mě označuje jako energickou, komunikativní a milou osobu. Velmi mě těší, že tak na lidi působím, protože se chovám tak, jak to cítím. A obvykle šířím radost ze života někdy až moc energickým způsobem. V tomto článku si ale dovolím zamyšlení a shrnutí seriálu článků věnovaných českým muzeím.

Vážím si spolupráce českých muzeí zaměřených na módní průmysl

Myslím, že vždy jsem měla a mám pokoru nejen v byznysu, ale i osobním životě. Mám ráda lidi a vážím si kvalitních spoluprací. Ano, ne každé spolupráce. Každá spolupráce totiž není kvalitní a někdy nedopadne a člověk až později pochopí, že je to tak lepší.

Nutno uznat, že v poslední době nikdo nic nestíhá. Život není vždy jednoduchý a jsme jen lidé. Nikdo z nás není dokonalý a stále je co zlepšovat, ale domlouvat něco, co vím, že nebudu schopná dodržet, bych si nedovolila. Než něco slíbím, pečlivě zvažuji svoji odpověď. Vážím si totiž vlastního času, ale i času ostatních lidí. Nikdo jej nemáme neomezené množství, bohužel.

Čas je silný protivník, řekla bych, že zvláště nás energických lidí, kteří žijeme naplno. Nějakou dobu mi trvalo pochopit, že někudy cesta prostě nevede a snažit se ji tam hledat či budovat je skutečně ztráta času. Je to tím, že se nevzdávám. Nedokázala jsem pochopit, že někteří lidé nemají chuť ušetřit čas sobě i jiným lidem a jasně říct, že něco nechtějí či to chtějí jinak.

Vhodnější je udržovat okolo sebe okruh lidí s podobnou energií a stejným smýšlením a s potěšením jej rozšiřovat a některým lidem se raději vyhnout, protože z člověka jen vysávají energii, kterou může a obvykle potřebuje věnovat i jinam, tak aby jí měl dostatek, musí si ji chránit.

Chtěla bych poděkovat za spolupráci českým muzeím zaměřeným na módní průmysl, velmi si toho vážím, protože společně šíříme povědomí o českém módním průmyslu i z jiného úhlu pohledu, kterému se obvykle příliš pozornosti v médiích, zvláště té rozsáhlejší, nedostává, což je škoda.

Jak už to tak bývá, není vždy vše sluncem zalité. Tento článek jsem se rozhodla napsat ze dvou důvodů. Ten první je poděkování muzeím a ten druhý zamyšlení a možná inspirace pro některé lidi k zamyšlení.

Budu upřímná, chápu, že se mohou přihodit v životě různé situace a zrovna, když je člověk nejméně potřebuje, mám s tím bohaté zkušenosti, to, že jsou často následkem laxnosti apod. aktuálně pominu, jsme lidé a máme schopnost komunikovat, využijme ji a řekněme vždy upřímně, co se stalo, ušetří to všem spoustu času, nedělejme tzv. mrtvého brouka.

Upřímnost šetří čas, važme si sebe i ostatních lidí

Seriál věnovaný českým muzeím zaměřených na módní průmysl mohl mít více dílů, bez ostychu řeknu, proč nemá. Nemá jej kvůli ignoraci některých lidí. A to jsme byli domluvení před jejich dovolenou, řekli, že termín dodání je v pohodě, nedostala jsem žádné podklady, vysvětlení, omluvu, nic, a když jsem volala znovu, opravdu mi šlo o podporu daných muzeích, vymluvili se na dovolenou, kterou měli a že jsme se domlouvali hodně dávno a ať to pošlu znovu, že je to už hodně dávno a zase nic, žádná reakce ani omluva. Ano, stalo se to ve více případech.

Lidé jsou různí, ale připadá vám to normální, taková drzost??? Jak byste reagovali vy?

Mně když někdo něco nabídne, pokud je to v souladu s mým životem, prací a zájmy, pečlivě se zamyslím a odpovím upřímně. Šetří to čas mě i mému protějšku. Ráda si vyslechnu nabídku od někoho čí jsem cílová skupina, pokud mě někdo ale obtěžuje s nabídkou a zeptá se, zda mi již bylo 55 let jako nedávno a neřekně odkud má můj kontakt apod., reaguji adekvátně zamítavě.

Jsem otevřená kvalitní spolupráci – neváhejte mě kontaktovat.

Mějte přehled o aktuálním dění v módním průmyslu, čtěte články na Fashion Industry CZ.

Zdroj úvodní fotografie: pixabay.com