Přinášíme vám ohlédnutí za italským veletrhem Expo Riva Schuh and Gardabags, takto vypadala lednová edice veletrhu Expo Riva Schuh and Gardabags. Ani složitá doba, jako je ta aktuální nezastavila zájem vystavujících, prezentující novinky a návštěvníkům se fyzicky setkat, čemuž pomohli organizátoři veletrhu Expo Riva Schuh and Gardabags, jimž nechyběla odvaha veletrh uspořádat. Veletrh Expo Riva Schuh and Gardabags splnil očekávání všech zůčastněných a uskutečnil se s maximálním respektem vůči aktuálním opatřením v souvislosti s pandémiií koronaviru.

3500 návštěvníků z 86 zemí a 430 vystavovatelů z více než 30 zemí se během čtyř dnů sešlo  uprostřed internacionalizace, nových formátů výstav, digitalizace, inovací a udržitelnosti

Lednová edice veletrhu Expo Riva Schuh and Gardabags

96. ročník Expo Riva Schuh & Gardabags provázela odvaha a respekt

Již 96. ročník Expo Riva Schuh and Gardabags se uskutečnil opět v Riva del Garda v termínu od 15. do 18. ledna 2022. Se „skutečným činem síly a odvahy“, jak to popsal předseda Riva del Garda Fierecongressi Roberto Pellegrini během slavnostního zahájení, se výstavě podařilo zajistit kontinuitu podnikání v tomto sektoru se službami, které jsou stále více přizpůsobeny potřebám vystavujících společností a kupujících návštěvníků.

Uskutečnění této události navzdory složitosti, se kterou jsme se během tohoto období setkali, bylo silnou zprávou pro celý sektor obuvi a doplňků. Pozitivní odezva od účastníků letošní zimní edice, byla také indikátorem toho, že průmysl je motivován a připraven na restart, podpořený pevným bezpečnostním protokolem, který jim umožňuje prožít výstavu pohodlněji.

Lednová edice veletrhu Expo Riva Schuh and Gardabags

Inovace, digitalizace, udržitelnost a strategická partnerství jsou budoucnost

Příležitost mělo 3500 kupujících, z nichž 70 % pocházelo ze zahraničí – mimo jiné Německo, Francie, Polsko, Španělsko, Turecko, Belgie, Nizozemsko, Řecko, Velká Británie, Portugalsko, ale také Jordánsko, Ázerbájdžán, Uzbekistán, Kanada, USA a Austrálie objevit kolekce A/W 2023 prezentované 430 vystavovateli.

Během čtyř dnů (15.–18. ledna 2022) uzavřeli první obchodní smlouvy na příští sezónu, které se vyznačovaly silným mezinárodním cítěním, novými formáty výstav, digitalizací, inovacemi, udržitelností a strategickými partnerstvími.

K tématu inovací v módním průmyslu se vyjádřila generální ředitelka Riva del Garda Fierecongressi

Inovace v módním sektoru je o intuici, schopnosti a odhodlání představit si něco nového, optimalizovat procesy nebo znovu objevit ty stávající,“ řekla Alessandra Albarelli, generální ředitelka Riva del Garda Fierecongressi. Iniciativy pohybující se tímto směrem zahrnují implementaci Digital Connection, digitální platformy založené na účinném systému umělé inteligence, a aktivaci „hybridních“ výstavních řešení, která zajistila, že společnosti, které se nemohou zúčastnit, mohly fyzicky vystavit své vzorky na výstavě a spravovat obchodní jednání na dálku.

Virtuální setkání spojená s živými prezentacemi produktů prostřednictvím hybridního stánku se ukázala jako mimořádně efektivní způsob, jak udržovat vztahy mezi vystavovateli a kupujícími, kteří se neúčastní osobně. Díky tomuto řešení se nám podařilo urychlit jednání a uzavřít důležitá jednání a dosáhnout lepších, než očekávaných výsledků, které potvrdily, jak důležité bylo pokračovat v tomto veletrhu navzdory složité situaci,“ uvedla Adriana Miori, obchodní zástupkyně čínské společnosti Jinjiang Lideng. Import a export Trading Co.Ltd.

Lednová edice veletrhu Expo Riva Schuh and Gardabags

Instituce kvitují fyzickou podobou veletrhu Expo Riva Schuh and Gardabags

Klíčem k úspěchu akce byla také četná spolupráce s národními a mezinárodními konsorcii a obchodními asociacemi. Tyto subjekty společně s organizátory podpořily myšlenku uspořádat tuto významnou B2B akci osobně a zcela bezpečně.

Navzdory pochybám souvisejícím se současnou situací jsme se rozhodli zúčastnit Expo Riva Schuh & Gardabags, abychom vyslali signál důvěry a potvrdili silné spojení, které jako obchodní sdružení máme s touto výstavou, které se účastníme již mnoho let. . Z našich 52 registrovaných členů byly více než dvě třetiny skutečně přítomny osobně a mohli si užít zážitek z veletrhu v klidu a bezpečí, překonali původní očekávání a dosáhli pozitivního úspěchu, což nám dalo větší důvěru v budoucnost,“ řekl Lino Mattiozzi. , předseda italské Asociace propagátorů prodeje obuvi (Assoprov).

Více než 60 vystavovatelů z Turecka a zástupci Asociace egejských exportérů se rozhodli zajistit nepřetržitý servis pro kupující, kteří chtějí vidět jejich produkty naživo, o to více v době, kdy bylo zrušeno tolik jiných veletrhů. Navzdory omezením způsobeným současnou situací, pravidelné aktualizace, které organizace dostávala o předpisech a podpoře poskytované pro dopravní a ubytovací služby, usnadnily firmám přijet do Riva del Garda,“ potvrdil Matteo Bigon, exportní manažer Bline Shoes.

Zaměření na téma inovací bylo klíčové a odrazilo se ve skautské činnosti zaměřené na identifikaci nejlepších start-upů, které je třeba podpořit, inkubovat a urychlit; Future Fashion se stala vítězem prvního vydání Innovation Village Retail, projektu realizovaného za koordinace Alberta Mattiella, člena vědeckého výboru Expo Riva Schuh & Gardabags.

Debut Innovation Village spojil start-upy, rychlé a inovativní podle definice, s tradičnějšími módními a obuvnickými společnostmi. Pro nás se tato nová iniciativa ukázala jako vynikající příležitost dát o sobě vědět, získat potvrzení pro naši inovativní myšlenku a její užitečnost pro sektor tím, že budeme mluvit přímo s vystavovateli a kupujícími. Mnozí projevili zájem o naši činnost a dali nám příležitost zvážit užitečné nápady pro vylepšení našeho produktu,“ vysvětlil Andrea Carpineti, generální ředitel a spoluzakladatel Future Fashion.

Lednová edice veletrhu Expo Riva Schuh and Gardabags

Výhled k další edici Expo Riva Schuh and Gardabags

S rostoucím zaměřením na inovace a udržitelnost představila Expo Riva Schuh & Gardabags ve spolupráci s brazilskou skupinou JBS Couros (světový lídr ve výrobě kůže) a časopisem Foto Shoe 30 „Design Kind Leather“, soutěž zaměřenou na profesionálních designérů a navržený tak, aby podporoval hodnoty, jako je udržitelnost, recyklace materiálů a lepší řízení zdrojů.

Očekává se, že registrace do soutěže, která se bude konat každoročně, bude spuštěna v nejbližších dnech. Kandidáty vybere odborná porota a projekty tří vítězů budou vytvořeny a vystaveny na příštím ročníku přehlídky, která se bude konat od 11. do 14. června 2022 na výstavišti Riva del Garda.

Zdroj informací a fotografií: Expo Riva Schuh

Navštívíte příští edici, která se uskuteční v termínu od 11. do 14. června 2022?

Další informace o lednové edici 2022 veletrhu Expo Riva Schuh and Gardabags najdete ZDE a informace k podobě veletrhu v souvislosti s aktuálními požadavky na opatření v souvislosti s pandemií koronaviru si můžete přečíst ZDE.