Ohlédněte se s námi za veletrhem Expo Riva Schuh a Gardabags edicí červen 2023

Téměř 9 000 návštěvníků (+12,5 % ve srovnání s červnem 2022 – 80 % z Evropy) s výrazným nárůstem ze Španělska a Německa a také silným návratem z Asie, celkem 103 zemí zastoupených na veletrhu. Velmi úspěšná edice zakončená 26 událostmi, včetně významného mezinárodního summitu ve spolupráci s CIFA, Market Focuses a Innovation Village Retail.

Další edice veletrhu Expo Riva Schuh & Gardabags v roce 2024 bude jubilejní 100. ročník a bude se konat od 13. do 16. ledna 2024.

Mimořádně pozitivní, oživené vydání, které vrátilo úsměv na tváři vystavovatelů a znamenalo velký návrat Asie. Veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags se zúčastnila řada institucí a zahraničních vládních delegací, což dokazuje obnovený a rostoucí význam akce.

Na tomto ročníku jsem vnímal atmosféru mezi nejlepší, jakou jsem kdy zažil,“ komentoval Roberto Pellegrini, předseda Riva del Garda Fierecongressi. „Kvalita exponátů, rozsah nabídky produktů, hloubka akcí a odezva vystavovatelů a návštěvníků: všechny tyto jednotlivé části se setkaly s pozitivní zpětnou vazbou od mezinárodních odborných návštěvníků veletrhu., dodal.

Veletrh Expo Riva Schuh a Gardbags se opět ukázal jako vynikající příležitost k posouzení nálady na trhu

Zastavení výroby v některých zemích v důsledku pandemie koronaviru a logistické krize posledních let vedlo mnohé k přehodnocení strategie nákupu a hledání bližších a spolehlivějších partnerů.

Dramatický nárůst inflace nás na druhou stranu donutil držet náklady pod kontrolou a v důsledku toho vyhledávat dodavatele, kteří dokážou poskytnout hodnotné kolekce za rozumné ceny.

Na trhu plném neznámých je platforma Expo Riva Schuh & Gardabags důležitější než kdy jindy pro analýzu a implementaci vítězných obchodních strategií schopných zmírnit rizika.

Veletrh Expo Riva Schuh a Gardabags přilákal mnoho zahraničních návštěvníků i vystavovatelů a to i na  dílčí eventy, které se během něj uskutečnily

Veletrh Expo Riva Schuh a Gardabags přilákal mnoho zahraničních návštěvníků i vystavovatelů a to i na dílčí eventy, které se během něj uskutečnily

Významný návrat velkého počtu asijských vystavovatelů (přes 250 společností jen z pevninské Číny) a stále rozmanitější mezinárodní nabídka (až 42 zemí, včetně debutů ve Švýcarsku, Japonsku, Nepálu, České republice a Mexiku) 99. ročník Riva del Garda dosud nejdůležitější schůzka pro nákup obuvi, tašek a doplňků.

To vše je podloženo čísly: téměř 9 000 vstupů, což je o 12,5 % více ve srovnání s červnem 2022. Nárůst návštěvnosti, který odměnil účast téměř 1 300 vystavovatelů, společností a značek ze 42 zemí.

Složení návštěvníků potvrzuje trend již pozorovaný na nedávných akcích: 80 % bylo z Evropy, 20 % mimo Evropu.

Pozoruhodný je také výrazný nárůst kupujících ze Španělska (+35 %) a také z Německa (+9 %). Na druhé straně došlo k 7% poklesu italských kupujících, kompenzováno širokou účastí ostatních trhů (celkem se veletrhu zúčastnilo 103 zemí).

Nepřehlédnutelná byla účast zaznamenaná na digitální platformě veletrhu, která vedla k setkáním asi 10 000 profesionálů z oboru.

Čísla, která na nás příjemně zapůsobí,“ říká Alessandra Albarelli, ředitelka Riva del Garda Fierecongressi. „Na evropském trhu, kde některé z nejdůležitějších zemí v současné době stagnují, je zvýšená návštěvnost vynikajícím znamením, které odměňuje rozhodnutí Expo Riva Schuh & Gardabags zaměřit se také na jiné trhy, jako jsou Latinská Amerika, Afrika, Spojené státy americké. států a jihovýchodní Asie.

Nepopiratelně úspěšný ročník, vystavovatelé hlásí nárůst nejen počtu kupujících, ale i jejich kvality. Akce, která se vyznačuje nejen důležitými obchodními výměnami, ale také řadou iniciativ (ne méně než 26 akcí zahrnujících 31 mezinárodně uznávaných řečníků a několik zahraničních delegací), jejichž cílem je usnadnit práci nákupců a výrobců.

Summit věnovaný dalšímu zkoumání střetu mezi nabídkou a poptávkou a posouzení postpandemických výzev a příležitostí, včetně nových spotřebitelských trendů a vznikajících dodavatelských řetězců, umožnil předním představitelům obuvnického průmyslu vést cennou diskusi o budoucnosti sourcingu a spojil asijské výrobce. asociace a mezinárodní asociace maloobchodníků a nákupčích. Tato akce se poprvé v Evropě konala ve spolupráci s CIFA – Konfederací mezinárodní obuvnické asociace – s cílem prodiskutovat potíže a vyhlídky postpandemického trhu.

Zpráva Enrica Cietty, předsedy vědeckého výboru Expo Riva Schuh & Gardabags, poskytla jasný pohled na to, jak se trhy mění, a analyzovala spodní proudy přetvářející tvář globalizace, nyní méně globální a více regionální, silně ovlivněnou geopolitickými ohledy (zpráva tady).

Market Focuses věnovaný různým zemím po celém světě (Latinská Amerika, Dálný východ, Keňa, Evropa, země DACH a Spojené státy americké) umožnil kupujícím a vystavovatelům vzájemně se poznat, setkat se a navázat nové vztahy.

Zaměření na inovace bylo obnoveno díky nyní obvyklé akci Innovation Village Retail, která spojila svět distribuce (i mimo něj), aby prozkoumala možnosti nabízené novými technologiemi pro udržitelnější a inovativnější nákupní zážitek, jak ukázal vítěz Startupu. Soutěž: Cents je etické, poutavé a udržitelné řešení, které umožňuje věnovat určité procento z každého nákupu v elektronickém obchodu na charitativní účely.

Expo Riva Schuh & Gardabags je tak potvrzeno jako celosvětová událost, kterou trh považuje za zlatý standard. Akce zahajuje novou sezónu a umožňuje obuvnickému a brašnářskému průmyslu vyhodnotit trendy (v tomto případě jaro/léto 2024), obdivovat nové kolekce a zadávat své první objednávky.

Při přípravě na 100. ročník, na kterém akce Riva del Garda oslaví více než 50 let spolupráce s nejvýznamnějšími průmyslovými hráči, nemůže být lepší viatikum.

Těšíme se, že v roce 2024 přivítáme vystavovatele a kupující a společně oslavíme 100. ročník,“ oznámil GianPaola Pedretti, manažer výstavy Expo Riva Schuh & Gardabags. „Oslavy budou rozmístěny po celé oblasti Riva del Garda a rozloženy v čase, protože budou zahrnovat zimní i letní vydání.

 

Níže jsou uvedena data, která si určitě uložte, jedná se o termíny konání dalších ročníků veletrhu Expo Riva Schuh a Gardbags:

* 13.–16. ledna 2024

* 15.–18. června 2024

Zdroj informací a fotografií: archiv Expo Riva Schuh a Gardabags

Pokračujte ve čtení dalších článků ekonomického typu ZDE.

Více o veletrhu Expo Riva Schuh a Gardabags se dozvíte na jeho WEBU.