CzechTrade posiluje spolupráci s CzechInvestem, přiblíží se firmám v regionech

Agentura CzechTrade bude od tohoto nového roku firmám ještě blíž, a to díky synergické spolupráci s agenturou CzechInvest. Od začátku letošního roku 2023 bude aktivity pro agenturu CzechTrade zajišťovat sedm regionálních exportních konzultantů.

Dochází tím údajně k ještě užší spolupráci a efektivnějšímu fungování týmů obou agentur. CzechTrade se tímto krokem více přiblíží regionálním firmám ve všech krajích České republiky a zkvalitní své služby na podporu exportu.

Na základě Akčního plánu vlády České republiky na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti ČR uzavřely státní agentury CzechTrade a CzechInvest další veřejnoprávní smlouvu o spolupráci. V rámci projektu REK vyčlení CzechInvest 7 regionálních exportních konzultantů. Ti budou působit v regionálních kancelářích a napomáhat rozvoji českých firem přímo v regionech.

CzechTrade a CzechInvest budou více spolupracovat

CzechTrade a CzechInvest budou více spolupracovat

Pomoc firmám v regionech je zásadní

Každá spolupráce s CzechInvestem přináší zkvalitnění a zefektivnění služeb obou agentur. Rozšíření našich aktivit do krajů výrazně přispěje k mapování obchodního potenciálu regionálních firem a jejich zapojení do exportních aktivit,“ říká generální ředitel CzechTrade Radomil Doležal.

Exportní konzultanti budou podle Doležala vedle mapování regionu z hlediska podnikatelského a exportního potenciálu poskytovat konzultační činnost a organizovat semináře a další vzdělávací akce.

Agentura CzechInvest má už dnes regionální kancelář ve všech českých krajích. „Sedm z nich se nově stane kontaktním místem poskytujícím služby agentury CzechTrade. Řada předchozích společných projektů je důkazem, že využití podobných synergií je velkým přínosem pro tuzemské podniky,” dodává Petr Očko, náměstek ministra průmyslu a obchodu pověřený řízením agentury CzechInvest.

Očko připomíná i další úspěšné společné projekty agentur, jako je například sdílení zahraničních kanceláří v některých teritoriích.

Regionální konzultanti CzechTrade jsou od 1. ledna dostupní v sedmi městech pro následující kraje:

  • Pardubický a Královéhradecký kraj
  • Plzeňský a Karlovarský kraj
  • Liberecký a Ústecký kraj
  • Jihočeský a kraj Vysočina
  • Moravskoslezský kraj
  • Olomoucký a Zlínský kraj
  • Středočeský kraj

Jsem rád, že jsme našli shodu na vzájemné spolupráci vládních agentur. Díky přítomnosti CzechTrade v regionech prostřednictvím sítí CzechInvest budeme regionálním podnikatelům více k dispozici a představíme služby agentury v rámci připravované roadshow,“ doplňuje ředitel sekce služeb pro exportéry Jan Kubata.

Zdroj informací a fotografie, včetně podrobností naleznete ZDE.

Mějte přehled o dalším ekonomickém dění, navštivte naši kategorii B2B novinky.