Na prestižní soutěži krásy v exotické Srí Lance se česká kráska Klára Porhajmová rozhodně neztratila a získala titul Miss World Tourism „Best Figure“ 2023

Katarína Ficelová, národní ředitelka a držitel licencí pro Slovensko a Českou Republiku, poslala Kláru Porhajmovou na světovou soutěž MissWorld Tourism 2023, která se tak stala finalistkou.

Klára Porhajmová v šatech od Šárky Ordošové

Klára Porhajmová v šatech od Šárky Ordošové

Klára byla vybrána z dvaceti kandidátek národní ředitelkou soutěže ve spolupráci s designérkami Jenny Jeshko, Šárkou Ordošovou a Marií Zelenou, které se také postaraly o její luxusní garderobu.

Klára oblékla i šaty od Jenny Jeshko

Klára oblékla i šaty od Jenny Jeshko

Majitelka modelingové agentury Black&White Productions je odbornicí na ženskou krásu. Skutečností je, že její modelky ve světě dosahují velkých úspěchů a mnohdy se umísťují i na prvních třech místech. Klára Porhajmová není výjimkou, nejenže nafotila reklamní kampaň pro luxusní Club Hotel Dolphin, ale vybrali ji i do různých videoklipů, a nakonec vybojovala jeden z hlavních titulů MissWorld Tourism „Best Figure“ 2023. Podobný titul získala v roce 2022, „Miss Silueta“ na soutěži krásy Miss České republiky. Je vidět, že Klára o svoji postavu příkladně pečuje.

Náročný program finalistek, ale i poznávání Srí Lanky

 Finalistky ze všech koutů světa byly soustředěny v luxusních hotelech na plážích ve městě Colombo, kde vykonávaly různé aktivity. Každý den několik hodin náročných zkoušek a choreografií na finálový večer. Absolvovaly také několik oficiálních focení a natáčení reklamních spotů.

Kromě povinností byl pro soutěžící připraven i zajímavý program, v jehož rámci poznali Srí Lanku a její krásy. Vyzkoušely národní jídla, která se jim podávala ve špičkových restauracích a hotelech. Chodily na zajímavé turistické prohlídky a prováděly různé sportovní aktivity. Zúčastnily se i 4. ročníku kriketového turnaje Lanka Premier League 2023. Navštívily George Steuart Teas, kde se dozvěděly hodně informací o čajovém průmyslu.

Klára Porhajmová navštívila na Srí Lance chrám Buddhova zubu - Sri Dalada Maligawa ve městě Kandy

Klára Porhajmová navštívila na Srí Lance chrám Buddhova zubu – Sri Dalada Maligawa ve městě Kandy

Klára si kromě focení, natáčení a módních přehlídek nejvíce užívala poznávání památek, navštívila například chrám Buddhova zubu – Sri Dalada Maligawa ve městě Kandy a buddhistické centrum Nelligala.

Klára měla možnost předat umělé končetiny

Klára měla možnost předat umělé končetiny

Pro Kláru Porhajmovou byla nejdojemnější chvíle, kdy navštívila Centrum pomoci pro handicapované děti a dospělé, kde pomáhá Americká organizace poskytováním zdravotnické pomoci a kde měla možnost předat postiženým dětem umělé končetiny. S finalistkou z Vietnamu spolu přispěly i na charitu a darovaly dětem ručně šité medvídky.

Finalistce Kláře Porhajmové nechybí charisma

Během finálového večera se finalistky z celého světa představily v plavkách, ve večerních šatech, v národních kostýmech a volných disciplínách. V soutěži se však nehodnotila jen fyzická krása. Důležitým kritériem byla i osobnost a charisma, které Klára rozhodně má.

Klára Porhajmová v národním kostýmu

Klára Porhajmová v národním kostýmu od Marie Zelené

Byl to pro mě velký zážitek, jsem šťastná, že jsem se mohla zúčastnit takové prestižní soutěže. Přinesla mi do mého života spoustu nových zkušeností, zážitků, pracovních nabídek, úžasných lidí a splněných snů, napsala nám Klára Porhajmová.

 

Zdroj informací: Katarina Ficelová

Zdroj fotografií: archiv Black&White Productions

Pokračujte ve čtení dalších  zajímavých článků ZDE.