Rozšiřte si obzory na výstavě Vlněná elegance. Od 18. listopadu 2021 do 31. května 2022 se koná v areálu bývalé Mosilany v Brně výstava Vlněná elegance. Výstavu můžete navštívit denně od 10 do 16:00 hodin. Zjistěte více o brněnském vlnářství v období mezi lety 1918 a 1939. Vstup je zdarma.

Výstava Vlněná elegance je výsledkem spolupráce

Technické muzeum v Brně ve spolupráci se současným vlastníkem areálu bývalé Mosilany firmou Financial Consortium s.r.o. pořádá reprízu výstavy Vlněná elegance přímo v prostorách bývalé textilky. Podařilo se zrealizovat mimořádnou spolupráci mezi kulturní institucí a majitelem jedinečného areálu bývalého národního podniku Mosilana, rozloženého podél Svitavského náhodu a mezi ulicemi Špitálka, Křenová a Vlhká.

vlnena_elegance_mosilana_plakat-213x300

Vlněná existence – plakát

Na co se můžete těšit na výstavě Vlněná existence?

Návštěvníci se díky výstavě mohou podívat opět do prostor, kde dříve byly vlněné tkaniny byly doma. Výstava je založena na dobových velkoformátových fotografiích s pohledy do textilních provozů na území Brna z období první republiky či 2. světové války a na textových panelech, díky nimž si mohou udělat představu o rozsahu vlnařské výroby v Brně mezi lety 1918–1939.

Návštěvníci mají také možnost seznámit se s úskalími, jimž podniky čelily během první republiky, s dobovou technologií, činností desinatury a samozřejmě se sortimentem, který se v Brně vyráběl a exportoval takřka do celého světa.

Zdroj informací a fotografií: Technické muzeum v Brně

Další zmínky o fashion událostech a pozvánky naleznete v kategorii Módní události.