Doprovodný program ReFashandy bude opravdu bohatý

Přijďte si užít udržitelnou událost ReFashanda v Ostravě

Přijďte si užít udržitelnou událost ReFashanda v Ostravě

V roce 2013 došlo k pádu bangladéšské oděvní továrny. Tehdy v troskách zahynulo 1130 osob. V přímé reakci na tuto tragickou událost vznikla mezinárodní iniciativa Fashion Revolution v Londýně. Jejím cílem je zvýšit povědomí o tom, jak funguje módní průmysl a jaký negativní dopad přináší. V Ostravě se o to třetím rokem snaží festival udržitelné módy ReFashion, jehož součástí je i dvoudenní prodejně prezentační přehlídka ReFashanda. Ta se uskuteční 5. a 6. dubna na Černé louce.

Iniciátorem festivalu udržitelné módy ReFashion je společnost Černá louka. Od roku 2022 se do festivalu mohou zapojit organizace, spolky i jednotlivci, kteří pořádají workshopy, besedy, výstavy či swapy. Podmínkou je téma udržitelnosti, recyklace či upcyklace.

Na ReFashandě v se můžete těšit i na prodejce s udžitelnou módou

Na ReFashandě v se můžete těšit i na prodejce s udžitelnou módou

V roce 2024 ReFashion odstartujepátek 5. dubna právě na výstavišti Černá louka, a to dvoudenní akcí ReFashanda. Zde se představí udržitelná móda, oděvní i bytové doplňky, nebudou chybět workshopy, kreativní dílny, besedy či přednášky. Součástí bude také módní přehlídka.

Vstup na ReFashandu je zdarma. Otevírací doba je v pátek i v sobotu 5. a 6. dubna vždy od 9 do 18 hodin. Bližší informace jsou dostupné na webu, Facebooku nebo Instagramu.

Zdroj informací a fotografií: archiv Černá louka

Další zajímavosti o dění v módním průmyslu naleznete ZDE.

Reklama

Translate »