Přinášíme vám rozhovor s organizátorkou Svatebního veletrhu Pardubice, Adélou Trávníčkovou, která je zároveň také partnerkou našeho informačního webu o módě Fashion Industry CZ.

Rozhovor s organizátorkou Svatebního veletrhu Pardubice a partnerkou Fashion Industry CZ

Autor fotografie: archiv Adély Trávníčkové

Můžete nám říct něco o sobě?

Jsem žena, manželka, máma dvou báječných puberťáků, a také kreativní tvořitelka, pisálek a designérka, dále pak skvělá organizátorka. Jsem spokojená ve všech svých životních rolích, každá mě naplňuje něčím zcela jiným a dohromady to dává ten správný mix pro život, který mi vyhovuje.

Jak jste se dostala k pořádání Svatebního veletrhu Pardubice? Co vás na tom nejvíce baví? Co je na tom nejtěžší?

Svatební veletrh začala pořádat firma mojí maminky v době, kdy jsem připravovala svoji vlastní svatbu a zjistila jsem, že takový veletrh není a velmi chybí. Sama jsem jej jako nevěsta potřebovala. Proto Svatební veletrh Pardubice v Pardubicích vznikl, z reálné potřeby opravdové nevěsty.

Nejvíce mě na veletrhu baví ta různorodost a možnost vždy přinášet návštěvníkům i něco nového. Každý rok tak má opravdu originální a nové vystavovatele, kteří předtím na veletrhu ještě nikdy nebyli. Nejtěžší na veletrhu bývá udržet jeho velmi vysokou úroveň, aby nabídka sortimentu a služeb byla pestrá jak pro nevěsty, které si svatbu dělají samy, tak i pro ty nevěsty, které mají velmi vysoké požadavky nejen na počet hostů, ale i detaily a kvalitu.

Rozhovor s organizátorkou Svatebního veletrhu Pardubice a partnerkou Fashion Industry CZ

Jak dlouho trvá uspořádat jeden ročník svatebního veletrhu a kolik lidí se na něm podílí?

Přípravy veletrhu trvají zhruba 5 měsíců, podílí se na něm tým přibližně v počtu 5lidí a během veletrhu další tým 5hostesek a technických pomocníků.

Jaká je návštěvnost svatebního veletrhu a kolik tam vystavuje firem a čím se zabývají?

Největší návštěvnost jsme měli v roce 2016, kdy náš veletrh navštívilo za jeden a půl dne přibližně 5 200 návštěvníků. To byl opravdu zcela výjimečný a rekordní rok. Naše obvyklá návštěvnost se pohybuje mezi 3700 až 4200 návštěvníky za oba dva dny, což je vzhledem k regionalitě veletrhu skutečně velmi pěkné číslo.

Svatební veletrh Pardubice obvykle mívá vyprodanou plochu pro vystavovatele, což je přibližně 55 až 62 firem. Zcela běžná je na veletrhu nabídka přibližně 5 až 6 svatebních salonů, taktéž zlatníků se snubními prsteny. Dále si snoubenci mohou vybrat minimálně z nabídky 3 firem s pánskou módou pro ženichy, cukrárnami se svatebními dorty a sladkými bary, fotografy, vizážistkami, zámky a restaurace či hotely s nabídkou svatebních obřadů a hostin.

Unikátní máme nabídku svatební obuvi s možností volby barev a materiálů, velikostí – jak pro nevěsty, tak i pro ženichy. Nechybí na výběr svatební hudba nebo DJ, videokameraman, zábava na svatbu, ať už v podání světelné či ohňové show, nebo kouzelníka s mikromagií.

Na Svatebním veletrhu Pardubice si díky pestré nabídce sortimentu a služeb zkrátka zařídíte svatbu od A do Z. Můžete nakouknout na web www.svatebni-veletrh-pardubice.cz nebo na videorozhovory, které vznikly v rámci letošního online svatebního veletrhu.

Rozhovor s organizátorkou Svatebního veletrhu Pardubice a partnerkou Fashion Industry CZ

Jaká je dnes standardní doba pro plánování svatby malé, střední a velké?

Doporučená doba plánovaní je minimálně půl roku. Pokud máte však specifické požadavky jak je určitá konkrétní lokalita, ať už je to zámek nebo obřadní síň, případně požadujete nadstandardní počet hostů v kombinaci se speciálním magickým datem, pak je doba potřeba delší, klidně i více než rok. Vždy je potřeba začít právě výběrem místa a jeho rezervací.

Malou svatbu bych definovala do počtu 25 osob, střední svatbu přibližně do 60 osob a ty ostatní bych rozdělila na větší, do 100 osob, a velké nad 100 osob. Pro větší a velké svatby už je zcela na místě mít svatební koordinátorku/koordinátora.

Rozhovor s organizátorkou Svatebního veletrhu Pardubice a partnerkou Fashion Industry CZ

Co se vám vybaví, když se řekne svatba?

Jednoznačně láska, romantika, ale také podpora a partnerství.

Jaké jsou svatební trendy v posledních letech?

Já osobně vnímám a pozoruji takové 2 linie. Jedna je ve stylu větší romantiky, tedy zdobná, druhá je spíše elegance čistých hladkých linií. Tyto dvě linie jsou následně rozvíjeny pomocí barev a doplňků do onoho pomyslného „vysněného svatebního designu“ dle představ konkrétní jednotlivé nevěsty.

Rozhovor s organizátorkou Svatebního veletrhu Pardubice a partnerkou Fashion Industry CZ

Jaké máte další plány se Svatebním veletrhem Pardubice?

Další moje plány jsou vrátit se zpátky k živému „kamennému“ veletrhu v jeho tradiční podobě tak, jak byl před tím, než byly veletrhy zakázány všemi epidemiologickými předpisy. Já osobně velmi věřím, že tato doba opět brzy přijde. Termín pro 18. ročník našeho veletrhu v Pardubicích je konec ledna 2022. Pokud se to podaří, ráda bych veletrh rozšířila i do dalších lokalit. Které to však budou, to je zatím moje osobní „know-how“ a nechci jej prozatím veřejně prezentovat. Vše se včas dozvíte.

Jak nejraději odpočíváte? Co považujete za největší a nejúčinnější relax?

Pro mě osobně je odpočinek jakákoliv práce, kdy nemusím přemýšlet. Tedy i žehlení a okopávání záhonů. Nejúčinnější relax je procházka se psem, s oblibou říkávám, že mě naše Aida bere na meditativní procházku. Zásadně si s sebou neberu mobil, abych se zcela odpojila od světa a byla jen sama se sebou, psem a okolím.

Kam se letos chystáte na dovolenou?

Chystáme se procestovat Česko a potom možná, když to situace dovolí, také někam k moři.

Děkuji za rozhovor.

Autor úvodní fotografie a všech neoznačených fotografií: archiv Svatebního veletrhu Pardubice