Vítězem soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2021 se stal Aleš Hnátek. Jedná se o soutěž pro začínající módní návrháře, která je pořádaná v rámci Mercedes – Benz Prague Fashion Weeku.

V rámci právě probíhajícího týdne módy Mercedes-Benz Prague Fashion Week se v neděli 2. května 2021 uskutečnila přehlídka čtyř finalistů talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2021. Na společné přehlídce v oficiálním programu MBPFW (Mercedes Benz Prague Fashion Week) své kolekce představili začínající oděvní designéři, které vybrala odborná porota na základě předložených portfolií.

Mezi uchazeče o titul nejtalentovanějšího začínajícího návrháře se dostal student Ateliéru Oděvního a textilního designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Zdeněk Marek, absolventka Technické univerzity v Liberci Kateřina Servusová, student Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Aleš Hnátek a Adéla Mitrengová, absolventka Fashion Designu Západočeské univerzity v Plzni a zakladatelka značky ADEMI.

Na základě rozhodnutí odborné poroty se stal vítězem Aleš Hnátek, student Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, který se zaměřuje na segment luxusních produktů a tzv. wearable artworks. Aleš Hnátek získal finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, kterou představí v rámci podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, a také PR podporu ze strany MBPFW.

Do soutěže, která se již šestým rokem koná ve spolupráci s multibrandovým módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let.

Odbornou porotu tvoří zástupce titulárního partnera soutěže VAN GRAAF store manager Jakob Epperlein, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktorka VOGUE CS Andrea Běhounková, šéfredaktorka ELLE Valentina Nízká, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová, šéfredaktor Esquire Petr Matějček, šéfredaktor titulu Dolce Vita Vladan Šír, vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PročNe Gabriela Marešová a šéfredaktorka magazínu Top Fashion Barbora Franeková. Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

 

Oficiální hashtag soutěže:

#VANGRAAFJuniorTalent2021

#vangraaf_cz

 

Zdroj informací: MBPFW

Autor úvodní fotografie: archiv MBPFW