Užijte si ženskost v oblečení značky Dagmar Starling

Značka Dagmar Starling vznikla začátkem letošního roku, je tedy velmi mladá, ale perspektivní. Stojí za ní sympatická dáma Dagmar Špačková, které jsme nabídli možnost krátkého rozhovoru, abychom vám ji ukázali nejen jako módní návrhářku, ale také jako člověka a ona přijala. Výslednou podobu rozhovoru naleznete netradičně pod tímto článkem.

Značka Dagmar Starling je určená ženám vyhledávajícím eleganci

Značka Dagmar Starling je určená ženám, které vyhledávají eleganci

Módní návrhářka Dagmar Špačková založila svoji značku dámského oblečení začátkem letošního roku, ale s myšlenkou začít budovat módní značku si pohrávala už dlouho. Autorka značky má pocit, jakoby lidé přestali rozlišovat vhodnost použití oděvu do určitého prostředí, například, jaký typ oděvu je vhodný do domácího prostředí, co je ideální obléct si na sport a čím zaujmout ve společnosti. Proto tvoří oděvy pro dámy, které vyhledávají eleganci a s radostí je nosí v situacích běžného dne.

Největší inspirací je módní návrhářce Dagmar Špačkové příroda, její rozmanitost a barvy. Je kreativním člověkem s fantazií. Například už při pohledu na zamračené nebe dostane nápad, který promítne do své tvorby.

Další velkou inspirací jsou pro tuto módní návrhářku ženy, které mají podobný příběh jako ona sama. Na začátku měly nějaký sen, vizi, touhu ve svém životě něco změnit, dokázat, současně se ale potýkaly s mnohými překážkami a obavami. Přesto všechno jsou však na cestě ke splnění svých cílů a snů.

Zmíněné ženy jsou důkazem, že nic není nemožné a překážky jsou to od toho, aby se překonávaly. Není podstatný rozsah jejich podnikání, ale to, jak úžasná energie z těchto dam vychází, jaké mají nadšení, zápal a životní elán.

Model z nové kolekce značky Dagmar Starling

Model z nové kolekce značky Dagmar Starling

Značka Dagmar Starling osloví ženy různého věku i postav

Značka Dagmar Starling osloví širší spektrum dam, protože její majitelka tvoří univerzální velikosti, pro které je typický hodně volný střih. V nabídce naleznete také modely dámského oblečení z pružného materiálu, které je vhodné pro ženy různých konfekčních velikostí, přizpůsobí se tvarům jejich postavy. Na své si u této značky přijdou ale také milovnice vypasovaných střihů oděvů, které je ovšem nutné ušít dané klientce na míru.

V sortimentu již zmíněné značky nalezneme převážně šaty, protože módní návrhářka Dagmar Špačková má ráda ženskost a noblesu, a to jak v chování, tak i v přístupu k oblékání. Její značka je určená ženám jakéhokoliv věku, které vyznávají eleganci.

Produkty značky Dagmar Starling jsou zhotoveny z kvalitních materiálů

Produkty značky Dagmar Starling jsou zhotoveny z kvalitních materiálů

Samozřejmostí pro značku Dagmar Starling jsou přírodní materiály jako bavlna, viskóza a v budoucnu také len. Čistě přírodní materiál je však náročný na údržbu, proto dává návrhářka přednost směsovému materiálu.

Nepatrné množství syntetiky (strečového vlákna) totiž dodá přírodnímu materiálu praktičnost v podobě snadnější údržby. Čistě syntetický materiál u této značky nenajdete, protože autorka respektuje zásady udržitelné módy a je jí sympatická filozofie slow fashion.

Černobílá kombinace vypadá skvěle nejen na šatech

Černobílá kombinace vypadá skvěle nejen na šatech

Nová kolekce Woman collection

Nová kolekce Woman collection zahrnuje různé typy šatů, každé šaty mají ženské jméno. Tato kolekce je navržena tak, aby modely bylo možné obléct na více příležitostí a sladit je jak s botami na vysokém podpatku, tak s botami bez podpatku. Zahrnuje oblíbenou klasiku v podobě černo-bíle kombinace, decentní podtóny barev, pruhy, károvaný vzor i asymetrii a zajímavé detaily střihů.

Módní návrhářka Dagmar Špačková je sympatická dáma

Módní návrhářka Dagmar Špačková je sympatická dáma

Rozhovor s Dagmar Špačkovou, majitelkou a módní návrhářkou značky Dagmar Starling

Jak jste se dostala k práci módní návrhářky?

Pocházím z rodiny, jejíž velká část pracovala v textilním a oděvním průmyslu, proto je mi tento obor od dětství blízký. Babička nám šila a pletla oblečení a mě bavilo sledovat, jak oblečení vzniká. Jako malá holčička jsem ušila pár modýlků na moje panenky Barbie ze zbytků látek, které moji rodiče nosili domů. Mám je stále schované. Dodnes se divím, jak jsem mohla bez jakéhokoliv střihu vytvořit tak reálné a myslím, že celkem povedené oblečky.

Když jsem přemýšlela, na jakou školu po základní škole jít, rozhodovala jsem se mezi oděvní průmyslovou školou a gymnáziem. Z praktických důvodů jsem se nakonec rozhodla pro gymnázium, ale byl to celkem omyl, protože mi nikdy nešla matematika.

Nicméně podle mého názoru si člověk vždycky může najít cestu k tomu, co ho baví, ať už má obor vystudovaný nebo ne. Já si tu cestu našla a uvidíme v budoucnu, jestli zůstane tato práce jen velkým koníčkem, nebo bude i více. Aktuálně mám totiž ještě i jinou práci. Začátky budování značky nejsou snadné, proto značku buduji postupně.

Co vás nejvíce baví na vaší práci?

Různorodost. Jsem návrhářka, fotograf, „markeťák“, tvůrce a správce webu, manažer a prodejce v jedné osobě. Říkám to s nadsázkou, pochopitelně nejsem odborník na všechno.

Jsem ale ráda, že můžu alespoň trošku do všech těchto důležitých činností pro fungování businessu nahlédnout a rozvíjet se. A také už dobře vím, jak důležité je mít vedle sebe kvalitní a spolehlivé lidi, kteří svému oboru rozumí a je na ně stoprocentní spolehnutí. Je však docela náročné je najít.

Když si žena správně vybere střih šatů, dopřejí jí pohodlí

Když si žena správně vybere střih šatů, dopřejí jí pohodlí

Co svojí tvorbou chcete říct svým zákaznicím?

Přála bych si, aby se alespoň trošku změnil zdejší český mýtus, že pohodlně oblečen/á znamená chodit v teplákové soupravě. Když pominu to, že tepláková móda by měla zůstat v domácím, případně sportovním prostředí, sama jsem důkazem toho, že pohodlně můžeme být oblečeny i v šatech. Záleží na materiálu a střihu. Já mimo domov ráda nosím mikinové šaty nebo trikové šaty. Šaty jsou většinou zhotoveny z bavlněného úpletu, což je velmi příjemný materiál, navíc k těmto šatům můžu nosit i tenisky.

Další věc, kterou mnohé klientky řeší, je, že si šaty kvůli své nedokonalé postavě nemohou dovolit nosit. To je z mého pohledu obrovský předsudek. Je samozřejmě důležité zvolit vhodný střih. Šaty dokáží zakrýt nedostatky postavy daleko lépe než například tolik oblíbené legíny, které jsou dnes vidět všude. Dokonce i na postavách, které by z mého pohledu právě měly spíše tyto partie zakrýt. To samé oblíbené skinny džíny.  Ty toho také moc nezakryjí, spíše naopak.

Navíc, šaty jsou mi sympatické i z toho důvodu, že na rozdíl od džínů a legín, mě nic neškrtí v dolních partiích. Délku šatů volím už spíše decentnější ke kolenům, horní část nohou zůstává zakrytá. Napsala jsem na toto téma i článek na svém blogu https://www.dagmarstarling.com/post/tepláky-nebo-šaty.

Šaty jsou pohodlné

Šaty jsou pohodlným kouskem dámského šatníku

Zkrátka bych chtěla dámám svojí tvorbou říct, že žena by měla zůstat především ženou, neměla by ztrácet eleganci a grácii. Při touze něco oblečením zakrýt, nebo chodit pohodlně oblečená, není nutné hned sáhnout po teplácích, vytahaných svetrech, trikách apod.

Kde je možné zakoupit vaši tvorbu?

Oděvy, které mají univerzální velikost (one size), nebo jsou z elastického materiálu, jsou k zakoupení v e-shopu na stránkách www.dagmarstarling.com. Oděvy, které jsou z pevnějšího materiálu a mají vypasovaný střih, šijeme na míru. Objednávku lze učinit prostřednictvím našeho webu, nebo je možné kontaktovat nás přímo. Kontakt naleznete ZDE.

Co chystáte do konce tohoto roku 2022?

 Do konce roku mě čeká hlavně zapracovat na marketingu, aby se šířilo povědomí o značce. Mám nabídku na spolupráci s kamennou prodejnou, která pronajímá prostor pro prodej zboží lokálních návrhářů. Je to jedna z možností, kterou je možné využít. Zároveň bych ráda příští rok představila novou kolekci, proto se nyní snažím dostat do stavu klidu a harmonie, aby mě chytla ta správná múza, a podařilo se mi vymyslet zajímavou a originální kolekci.

Jaké máte plány na rok 2023?

V první polovině roku bych ráda představila svoji novou kolekci šatů. Snad to časově vše klapne, mimo tohoto projektu mám totiž ještě svoje stabilní zaměstnání, jak jsem již zmínila. Kolekce bude k vidění na webu a sociálních sítích. Plánuji se také více zapojit do výstav a prodeje své tvorby na festivalech a veletrzích, kde proběhnou také módní přehlídky, aby se dámy mohly s mojí tvorbou seznámit naživo.

Jaké roční období máte nejraději?

Každé roční období má svoje kouzlo. Na jaře se příroda probouzí, vše kvete, voní, začíná něco nového. Léto má velkou dynamiku, sluníčko, voda, koupání, hodně energie. Podzim jsem jako malá vůbec neměla ráda, teď to vnímám jinak. Podzimní barevná příroda je opravdu nádherná. No a zima, kdy se vše zklidní, odpočívá. Zasněžená krajina je kouzelná, žel si toho sněhu poslední dobou už moc neužijeme. Obecně mám ale radši teplejší část roku.

Dagmar Špačková ráda relaxuje v přírodě

Modelům značky Dagmar Starling nechybí ženskost

Jak relaxujete?

Nejvíce si odpočinu v přírodě, kde nepotkám lidi. Klid, ticho, vůně, barvy, to vše tam je a inspiruje mě to k další tvorbě. Nebo ráda čtu. Nejvíce mě baví historie. Skvělou kombinací je vzít knížku a lehnout si s ní někde venku.

V současné době se mi často stává, že jsem hodně unavená z přehlcení informacemi, protože se neustále učím něco nového v souvislosti s chodem značky. K tomu politická situace, různé protichůdné názory, příspěvky, všude je přemíra informací. Jako relax mi proti této únavě pomáhají například sitcomy typu Přátelé, Teorie velkého třesku nebo Dva a půl chlapa. Můžu je vidět stále dokola a nikdy mě to neomrzí, vždy mi vyčistí hlavu.

Přečtěte si také další články s módní tématikou.

Zdroj fotografií: archiv Dagmar Špačkové

Jedná se o inzerci.