Soutěž pro začínající módní návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2021 pořádaná v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku zná své finalisty. Vstupenky do MBPFW (Mercedes – Benz Prague Fashion Week) Drive-in Cinema jsou nyní v předprodeji.

Odborná porota talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2021 pořádané v rámci MBPFW zná jména čtyř finalistů. Čtyři nejlepší uchazeče vybrala porota na základě portfolií předložených přihlášenými návrháři. Letošními finalisty se stali: Adéla Mitrengová, Aleš Hnátek, Kateřina Servusová a Zdeněk Marek. Finalisté představí své módní kolekce v rámci programu nadcházející edice FW21 MBPFW Drive-in Cinema.

Kdo tvoří odbornou porotu soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2021?

Odbornou porotu tvoří zástupce titulárního partnera soutěže VAN GRAAF, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku Lukáš Loskot, šéfredaktorka VOGUE CS Andrea Běhounková, šéfredaktorka ELLE Valentina Nízká, šéfredaktorka Harper’s Bazaaru Nora Grundová, šéfredaktor Esquire Petr Matějček, šéfredaktorka magazínu Top Fashion Barbora Franeková, vedoucí lifestylového magazínu Hospodářských novin PročNe Gabriela Marešová a šéfredaktor titulu Dolce Vita Vladan Šír.

Odborným garantem poroty je oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

Více o soutěži VAN GRAAF Junior Talent 2021

Do soutěže, která se již pátým rokem koná ve spolupráci s módním domem VAN GRAAF, se mohli hlásit čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Absolutní vítěz soutěže získá finanční příspěvek na zhotovení nové kolekce, možnost představit svou kolekci zdarma na mole Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku po boku největších profesionálů v oboru a také PR podporu ze strany MBPFW.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW21 proběhne od 30. dubna do 6. května 2021.

Přehlídka finalistů soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2021 se uskuteční v rámci MBPFW Drive-in Cinema v neděli 2. května od 15:00 v Pražské tržnici – prostor parkoviště u haly 25, Bubenské nábřeží 13, Praha 7.

Oficiální hashtag soutěže:

#VANGRAAFJuniorTalent2021

#vangraaf_cz

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na www.mbpfw.com. Vstupenky do MBPFW Drive-in Cinema jsou k dispozici na www.goout.net.

26 let Mercedes-Benz ve prospěch módy

Za posledních 26 let se Mercedes-Benz ujal celosvětové role klíčového partnera a titulárního sponzora vybraných módních událostí. Značka se v současné době účastní více než 80 mezinárodních módních platforem ve více než 40 zemích včetně týdnů módy Mercedes-Benz v Sydney, Mexico City, Londýně, Madridu, Tbilisi a Berlíně či uznávaného Mezinárodního festivalu módy a fotografie v Hyères. Mercedes-Benz kontinuálně podporuje vybrané módní akce po celém světě a během dvou desetiletí si podporou rodícího se návrhářského talentu vytvořil obdivuhodnou reputaci. Díky této podpoře mělo více než 90 aspirujících designérů šanci předvést svou tvorbu na 30 platformách po celém světě včetně Milána, Londýna, Prahy, Istanbulu a Berlína.

Více informací:

#MBPFW

www.mbpfw.com

facebook.com/mbpfw

instagram.com/mbpfw

Youtube – Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Zdroj úvodní fotografie: MBPFW