Primark ve spolupráci s REPREVE Our Ocean uvádí nové udržitelné džíny. Od jednorázového plastového obalu k fantastické džínovině: Primark ve spolupráci s REPREVE Our Ocean uvádí na trh nové skinny džíny.

Skinny džíny jsou zpět ale v udržitelnější podobě

Společnost Primark uzavřela partnerství s inovátory materiálů Unifi, Inc. a využije ve svém nejnovějším denimovém modelu vlákno REPREVE Our Ocean. Džíny jsou vyrobeny ze speciální směsové látky, která obsahuje recyklované vlákno vyrobené z plastových lahví. Ty byly shromážděny na pevnině v oblastech do 50 km od pobřeží. Tato místa jsou jedním z největších zdrojů znečištění plasty v oceánech. Džíny s cenovkou 440 Kč jsou ohleduplné k vaší peněžence i k planetě, což potvrzuje snahu společnosti Primark, aby udržitelnější volba byla cenově dostupná pro každého.

Tyto úzké džíny s lichotivým střihem, vysokým pasem a nezaloženým lemem jsou k dispozici ve dvou klasických barevných provedeních – světle modré a středně modré, a jsou základním kouskem pro celoroční nošení. Džiny jsou nyní dostupné ve velikostech 32–48 ve vybraných prodejnách po celém světě.

Partnerství společnosti Primark s REPREVE Our Ocean je nejnovějším počinem značky Primark Cares

Tato zahrnuje širokou škálu produktů vyrobených z recyklovaných vláken nebo udržitelnějších materiálů. Představuje tak další malý krok na cestě společnosti Primark k udržitelnějšímu podnikání. Přichází hned po kolekci základních kousků pro volný čas Primark Cares, která vznikla ve spolupráci s firmou Recover, a také 100 % organických bavlněných „mom-fit“ džínů se zlatou certifikací Cradle to Cradle.

Jsme opravdu rádi, že můžeme na projektu našeho nejnovějšího denimového modelu spolupracovat s partnerem, který je ve svém oboru tak uznávaný jako REPREVE. Víme, že spolupráce s novými partnery na zvyšování podílu inovativních recyklovaných materiálů hraje velkou roli při rozšiřování výběru módy a produktů pod naší značkou Primark Cares. Jde o součást naší snahy pomoci našim zákazníkům rozhodnout se pro udržitelnou módu za cenu, kterou si mohou dovolit. Zákazníci mohou očekávat, že v příštích několika měsících Primark Cares nabídne mnohem více,“ řekla Lynne Walker, ředitelka Primark Cares.

Zajímavosti o REPREVE Our Ocean

Věděli jste, že většina plastů, které končí v oceánech, souvisí s lidskou činností poblíž pobřeží? To je důvod, proč REPREVE Our Ocean shromažďuje lahve nalezené do 50 km od pobřeží. Tyto láhve poté rozmělňují a taví na pelety, které se posléze spřádají do inovativních polyesterových vláken. Aby byla látka na džíny REPREVE Our Ocean pohodlná a elastická, vyrábí se z 33 % polyesteru REPREVE Our Ocean, který je smíchán s 58 % bavlny, 7 % viskózy a 2 % elastanu.

Vlákno REPREVE Our Ocean je vyráběno společností Unifi, Inc., jedním z předních světových inovátorů v oblasti syntetických a recyklovaných vláken.

REPREVE je značka recyklovaných materiálů od společnosti Unifi, Inc., globálního poskytovatele textilních řešení a jednoho z předních světových inovátorů v oblasti syntetických a recyklovaných vláken. Ve společnosti Unifi začíná skutečná inovace ve vlákně a REPREVE je jedním z ukázkových výtvorů Unifi – vyrobeno dnes pro prospěch zítřka.

REPREVE udržuje lahve mimo skládky a oceány, šetří elektřinu a vodu a snižuje emise skleníkových plynů a spotřebu ropy. Pro získání značky REPREVE musí být u látek a vláknitých výplní certifikován obsah minimálně 30 % REPREVE z celkové hmotnosti jejich složení. Všechny látky obsahující REPREVE musí mít certifikaci U Trust – ověření, že je přítomna sledovatelná technologie FiberPrint, která potvrzuje prohlášení o recyklovaném obsahu.

REPREVE patří mezi nejlepší světové značkové recyklované vlákno. Když se značky rozhodnou pro REPREVE, vědí, že jsou součástí hnutí na ochranu země, oceánů, ovzduší a přírodních zdrojů pro příští generaci. Jde o katalyzátor změn k odlišení vašich produktů.

O Primark Cares

Iniciativa Primark Cares je jasným a závazným prohlášením zákazníkům, zaměstnancům, partnerům a dodavatelům, že svou odpovědnost velkého prodejce bere Primark vážně. Iniciativa je připomínkou toho, že vždy investuje do různých způsobů podpory lidí, kteří vyrábějí jejich oblečení, a do ochrany životního prostředí. Štítky Primark Cares najdete v obchodech Primark u široké škály produktů.

Udržitelnost v Primarku

V loňském roce společnost Primark začala znovu pracovat na urychlení v oblasti udržitelnosti. Kromě závazku odstranit všechny jednorázové plasty slíbili, že více než zdvojnásobí počet svých produktů vyrobených z recyklovaných materiálů, a to na 40 milionů. Od té doby pracuje na zvýšení používání recyklovaných materiálů ve všech produktových řadách a zavádí novou řadu základních produktů pro každodenní nošení vyrobených z recyklovaných materiálů pro kolekci dětského oblečení, dámského oblečení, pánského oblečení a domácích potřeb.

Rovněž oznámila, že zvýší počet udržitelných bavlněných produktů z našeho programu udržitelné bavlny (PSCP) na 60 milionů položek. To bylo nad rámec jejího předchozího závazku vyškolit a vzdělat 160 000 pěstitelů bavlny v oblasti ekologičtějších zemědělských postupů do roku 2022.

Zdroj informací: PR agentura Grayling

Zdroj úvodní fotografie: Primark/PR agentura Grayling