Letošní, již 18. ročník největší benefiční akce Českého výboru pro UNICEF se vzhledem k současné situaci, kdy je nejen Česká republika ochromena pandémií koronaviru, nemohl uskutečnit v tradiční offline podobě, ale uskutečnil se premiérově online, a to na portálu aukceunicef.cz v termínu od 20. do 24. listopadu 2020.

Mezi draženými hodnotnými designovými skvosty s tématikou panenek, ale i dalších motivů vztahujících se k dětství, které vytvořili nejen čeští designéři, ale i známé osobnosti, byly signovaná fotografie Jana Saudka, panenka Stáňa od redakce pořadu Sama doma, Modrá dáma od Terezy Rosalie Kladošové a další. Svá díla do aukce darovali Petr Kalouda, Miroslav Bárta, Robert Vano, Pasáž českého designu: Kamila Vodochodská and Ondřej Kamenický, Patrik Eliáš and Gordana Glass, Bára Fišerová, Lenka Hatašová, Věra Martinová, Bára Nesvadbová a Martina Kopecká, Jiří Suchý a další.

Designová díla se pro UNICEF ČR letos dražila online

Informace k fotografii: Miroslav Bárta se svojí panenkou Zvonařkou, autor fotografie Stanislav Hemrle (Studio 100)

Díky své letošní online podobě, nebyla aukce děl omezena jen na osoby přítomné v jednom čase a na jednom místě, ale zapojit se mohl skutečně každý. Lidé, kteří díla vydražili, tak nejenom investovali do originálních uměleckých děl trvalé hodnoty, ale současně pomůžou nejpotřebnějším dětem,“ uvedla ředitelka UNICEF ČR Pavla Gomba.

Letošní ročník aukce přinesl výtěžek 426 000 Kč. Díky této částce může UNICEF zajistit očkování proti šesti smrtelným nemocem celkem pro 710 dětí.

Panenku se jménem Dayo věnovala do dražby i Liběna Rochová, která je patronkou této charitativní aukce již od jejího počátku.

Designová díla se pro UNICEF ČR letos dražila online

Informace k fotografii: Panenka Dayo – Přecházející radost od Liběny Rochové, autor fotografie Stanislav Hemrle (Studio 100)

Úvodní fotografie článku: Foto z živého vysílání závěru aukce. Autor fotografie: Zdeněk Riedl

Sdílejte článek na sociálních sítích a šiřte tak povědomí nejen o chraritativním projektu UNICEF Česká republika, ale i o šikovnosti českých osobností.