Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala prodej nebezpečné chlapecké mikiny. Česká obchodní inspekce zjistila na tuzemském trhu v nabídce výrobek, který pro nejmenší spotřebitele představuje vážné riziko. Jde o chlapeckou mikinu „Kilpi Cotny JB KL0090KI“.

Česká obchodní inspekce (ČOI) zjistila, že na trhu v ČR je výrobek, který může znamenat riziko pro děti. Jedná se o chlapeckou mikinu Kilpi Cotny JB KL0090KI, která má dlouhé rukávy a kapuci. Oblečení je pro dítě ve věku 8 – 9 let, velikost 134, černo-žluté barvy se žlutými nápisy. Opatřena je funkční šňůrou s volnými konci pro stáhnutí kapuce. Na přední straně výrobku je nášivka TESTED BY NORTH a Kilpi. Výrobek byl prodáván v průsvitném igelitovém obalu.

Česká obchodní inspekce (ČOI) zakázala prodej nebezpečné chlapecké mikiny

Mikina má funkční šňůry sloužící ke stahování kapuce s volnými konci. Šňůry představují pro děti za běžných podmínek užití nebezpečí spočívající v možnosti utažení šňůr v oblasti hrdla a v následném uškrcení, zvláště pak při hře na skluzavce. Výrobek nesplňuje požadavek na bezpečnost dětských oděvů dle ČSN EN 14682:2015 – Bezpečnost dětského oblečení, šňůry a šňůry na stažení (čl. 3.2.1), respektive zákona č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků.

Česká obchodní inspekce uložila hospodářskému subjektu ochranné opatření (ust. § 7 odst. 2 písm. g) zákona č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků) ve formě okamžitého stažení těchto nebezpečných výrobků. Správní orgán dále nařídil zpětné převzetí těchto nebezpečných výrobku od všech spotřebitelů, kteří uvedený výrobek prokazatelně zakoupili. Výrobek byl nahlášen kontaktnímu bodu na Ministerstvu průmyslu a obchodu a informace o něm byly zveřejněny v systému RAPEX.

Zdroj informací: https://www.coi.cz/coi-zakazala-na-trhu-nebezpecnou-chlapeckou-mikinu/

Zdroj fotografií: Česká obchodní inspekce (ČOI)