Jablonec nad Nisou – Na začátku prosince 2020 se v Městském divadle Jablonec nad Nisou uskutečnil křest kalendáře české firmy Werso, která vyrábí a prodává spodní prádlo pro ženy. Křest kalendáře byl slavnostním vyvrcholením koncertu Láska, Víra, Naděje, který bylo možné zhlédnout vzhledem k současné situaci online.

Když značka Werso, prezentující přehlídkové modely, s bižuterní firmou Lucid uspořádaly módní přehlídku pro Městské divadlo Jablonec nad Nisou v krásných prostorách zmiňovaného divadla, byly tak nadšené, že se rozhodly zvěčnit modely do kalendáře. Stejně nadšený byl i ředitel Městského divadla Jablonec nad Nisou, Mgr. Pavel Žur, který navrhl křest kalendáře jako součást večera v době online konání online koncertu Láska, Víra, Naděje.

Česká firma Werso pokřtila svůj 15kalendář

Kalendář obsahuje také informační stránky o firmě Werso, značce Lucid a Městském divadle Jablonec nad Nisou, díky čemuž se lidé můžou seznámit s prací a sortimentem zmíněných firem. Do kalendáře fotografie vybírali zúčastnění společně a dbali na to, aby na fotografiích byly ty nejlepší záběry jak modelů prádla, tak šperků, ale i interiéru divadla.

Pro focení svých modelů, doplněnými značky Lucid, oslovila Jiřina Matoušová, majitelka a návrhářka firmy Werso, nejkrásnější modelky, vítězky republikových a zahraničních soutěží krásy Natálií Stejskalovou, Terezu Hudákovou, Dominiku Benákovou, Ivetu Maurerovou, Terezu Bohuslavovou, Kristýnu Malířovou a Kláru Rychtaříkovou. O make-up a vlasy modelek se postarala Helena Turková. Kmotrem kalendáře byli Leona Machálková, Štefan Margita a David Deyl.

Velké množství předchozích kalendářů vznikalo také ve spolupráci značky Werso se soutěžemi krásy.

Společnost Werso tiskne celkem pravidelně praktický stolní kalendář s jejich produktovými modely, nebo používá fotografie ze svých módních přehlídek. Velké nástěnné kalendáře tisknou většinou firmy, pro které zajišťuje fotografie s jejich spodním prádlem, nebo právě organizátoři soutěží Miss se svými finalistkami. Letos opět Werso má tedy obě formy malý i velký.

Svoji značku Werso založila Jiřina Matoušová v roce 2004, je zároveň majitelka a návrhářka značky. Werso svůj sortiment vyrábí, zajišťuje velkoobchodní prodej, provozuje firemní prodejnu a vzorkovnu v Turnově.

Autor všech fotografií v tomto článku: Martin Kubišta