Veteranfest Slavkov se koná v původním červnovém termínu

Fashion Industry CZ bude poprvé součástí Veteranfestu ve Slavkově

Možná jste překvapení, že Fashion Industry CZ jako informační web o módě podporuje událost, kde hrají hlavní roli historická vozidla, ale není to k podivu, protože jak známo, ke krásným autům patří krásné ženy a jejich krásu dotváří oblečení.

Veteranfest je další úžasnou událostí tematicky zaměřenou a je obvyklé, že nejen účastníci akce, ale i návštěvníci a návštěvnice si nechávají záležet na výběru svého outfitu. Mnohdy jeho výběru věnují mnoho energie a času. Bude nám tedy potěšením být poprvé součástí Veteranfestu ve Slavkově a vidět kolem sebe tu dobovou krásu a užít si energii nevšední události.

Veteranfest je oblíbená událost s dlouholetou tradicí

Veteranfest je oblíbená událost s dlouholetou tradicí

Tisícovka historických aut opět zaparkuje v zámeckém parku ve Slavkově. Veteranfest Slavkov se koná v původním červnovém termínu.

Téměř tisícovka historických vozidel a motocyklů opět míří do Slavkova! Tentokrát ve svém původním termínu, na který jsou návštěvníci zvyklí již přes dvacet let.

Alena Antalová se opět stala patronkou Veteranfestu Slavkov 2022

Alena Antalová se opět stala patronkou Veteranfestu Slavkov 2022

Patronkou Veteranfestu ve Slavkově se stala opět s radostí Alena Antalová

Největší český sraz milovníků a majitelů auto-moto veteránů pod širým nebem se uskuteční v zámeckém areálu poslední červnovou sobotu – 25. června 2022. Patronkou letošního 21. setkání se opět stala Alena Antalová, hvězda televizního seriálu Četnické humoresky.

Tisícovka nádherných naleštěných krasavců a krasavic, dobová atmosféra, úžasný rozhlehlý park a kulisy pohádkového zámku. To vše mě naprosto uchvátilo,“ vzkázala Alena Antalová. Ta si ani letos nenechá ujít příležitost po šestadvaceti letech obléknout šaty, ve kterém se divákům představila v roli květinářky Ludmily Horké –  Arazímové.

Krása dam k v dobovém oblečení k události patří

Krása dam k v dobovém oblečení k události patří

Na co se můžete na Veteranfestu těšit?

Tradiční akce láká nejen na ojedinělou přehlídku historických vozů, motorek, traktorů, bicyklů… ale také na dobovou atmosféru. Zámecký park zkrášlí prvorepublikové dámy, mezi auty se tančí swing a nezapomíná se ani na děti.

Tradiční akci se každý rok snažíme ozvláštnit novinkami. Letos to bude zejména přehlídka sportovních vozů vyrobených v Československu,“ uvedla ředitelka festivalu Eva Oubělická.

Součástí setkání je i rozsáhlá burza náhradních dílů a starožitností. Nechybí ani odborný dohled nad přijíždějícími auty. Sedmičlenná odborná porota bude letos hodnotit auta a motorky hned v šesti kategoriích rozdělených podle roku i typu výroby. Nejmladší vystavované vozidlo nebo jiný dopravní prostředek přitom může být do roku 1989. Do Slavkova se ale sjíždí i unikátní vozy pamatující dobu První republiky.

V loňském roce jsme například ocenili automobil vínový francouzský LaLicorne z roku 1929,“ uvedl předseda odborné komise Pavel Opletal. Dění v zámeckém parku bude také živě komentovat moderátor a herec Zdeněk Junák na vlnách Českého rozhlasu Brno v oblíbeném pořadu Srdcovky.

Provozní informace

Brány se návštěvníkům otevřou v sobotu od 7.00. Největší nápor pak očekávají mezi 9.00 a 11.00 hodinou. „Přestože na místě bude dostatek pokladen, doporučujeme zakoupení vstupenky v elektronickém předprodeji, který je až do 24. 6. zvýhodněný. Vstup s takto zakoupenou vstupenkou je 160 korun, na místě pak bude stát 200 korun,“ doporučuje ředitelka Eva Oubělická.

PRO NÁVŠTĚVNÍKY

sobota 25. 6. od 7.00

Vstupné návštěvníci: 200 Kč / 150 Kč zlevněné,
zvýhodněný předprodej (160/100 Kč) do 24. 6.:
http://vstupenky.zamek-slavkov.cz

Dopravní situace a parkování

Parkování pro návštěvníky bude zajištěno na silnici vedoucí do Křenovic (za obchodním centrem Billa). S ohledem na komplikovanou dopravní situaci uvnitř města nedoporučujeme návštěvníkům zajíždět do centra.

Jak budou vypadat dopravní uzavírky ve městě?

Uzavřená bude ulice Špitálská a také část ulice Bučovická. Ze směru od Brna proto nelze odbočit u obchodního centra Penny směrem do centra. Do centra se dostanete sjezdem u obchodního domu LIDL (kruhová křižovatka, silnice I/54). Parkování v okolí zámku, zejména v historických alejích, není z důvodu ochrany stromů, umožněno. Návštěvníkům také nedoporučujeme zajíždět na škvárové hřiště u stadionu. Silnice podél stadionu je určena pro najíždění historických aut. Na stadionu bude také probíhat akce 100 let fotbalu.

PRO VYSTAVOVATELE

Vystavovat můžete automobil vyrobený do roku 1989, příjezd vozů je možný v sobotu 25. 6. 2022
od 6 hodin. Areál zámeckého parku je pro vystavovatele otevřený již v pátek 24. 6. 2022 od 17.00

Vstup zdarma má řidič a jeden člen posádky

PRO PRODEJCE BURZY

v pátek 24. 6. 2022 v čase od 17.00 do 20.00 a v sobotu 25. 6. 2022 od 5:00, příjezd ulicí Zámecká- Cena za prodejní místo je 800 Kč (prodejní místo je cca. 7 x 3 m), při větším prodejním místě je cena dvojnásobná

 

Kontakt pro média a akreditace (do 24. 6. 2022)

Veronika Slámová

725 977 802
veronika.slamova@slavkov.cz

www.veteranfest.cz

FOTO VETERANFEST ke stažení

Video z loňského ročníku

 

Další informace naleznete zde.

Zdroj všech fotografií v tomto článku: archiv Veteranfestu Slavkov

Navštivte i další události, inspiraci najdete v našem kalendáři událostí.