Fashion Event Dotek se po dvouleté pauze netradičně koná v říjnu

Zlín – Fashion Event Dotek, pořádaný studenty Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně se po dvou letech opět vrátí do své fyzické podoby. Jubilejní 10. ročník charitativního módního eventu proběhne 22. října 2022, a to ve 44. budově Svitu ve Zlíně.

V sobotu 22. října se mohou módní nadšenci těšit na bohatý celodenní program. Dopoledne zahájí kreativní workshopy, odpoledne proběhnou přednášky odborníků z módního průmyslu a den zakončí módní přehlídka s charitativní aukcí. Výtěžek z aukce následně poputuje na podporu chodu neziskové organizace Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s., se kterou event spolupracuje již druhým rokem.

Vážíme si iniciativy studentů Fakulty multimediálních komunikací, kteří díky svému neziskovému projektu Fashion Event Dotek podporují činnost naší organizace a zároveň vyjadřují solidaritu ženám, které onemocněly rakovinou prsu,“ uvádí ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu Mgr. Štěpánka Pokorná.

Odpolední program Fashion Event Doteku tvoří talky od oborových profesionálů

Na podiu promluví například Kuba Feranec, stylista a autor knihy Because of Fashion. Ten v rámci své prezentace představí přípravu módní přehlídky ZOOT.Lab by ZOOT na Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Dále také promluví například ředitelka Aliance žen s rakovinou prsu Štěpánka Pokorná, v doprovodu zástupkyně ředitelky Magdalény Vošalíkové a pacientky Kateřiny Uličkové.
Uskuteční se debata o prevenci rakoviny prsu.

Fashion show_2017_Mária Karlaková

Fashion show_2017_Mária Karlaková

Nebudou chybět fashion show

Módní přehlídka, která se bude konat ve staré tovární 44. budově Svitu, představí hned několik mladých návrhářů. Jeden z bloků je složen ze studentů bakalářského studia ateliéru Design oděvu. V něm se ukáží například designérky Tamara Koperová nebo Kateřina Koutková.

Dále se mohou návštěvníci těšit na modely návrhářky Kristýny Lovas Šenkýřové, čerstvé absolventky Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava-Helenín Šárky Zejdové, nebo trio designérů skrývající se pod názvem Studio 3.

V Doteku se zaměřujeme nejen na podporu mladých designérů, ale dotýkáme se i důležitých témat, jakým je právě rakovina prsu. Šíříme povědomí o tomto onemocnění, pomáháme s prevencí a v rámci dražitelné módní kolekce finančně podporujeme Alianci žen s rakovinou prsu,“ říká Ester Hložková, hlavní manažerka akce.

Fashion Event Dotek je charitativní událost.

Fashion Event Dotek je charitativní událost. Info k fotografii – Fashion show_2019_Šimon Seidl_1

Charitativní aukce potěší sběratele českého i slovenského (studentského) designu

Vydražit si totiž bude možné archivní kousky z dob studia na ateliéru Design oděvu designérky Vivien Babicové a Kataríny Mydliarové. Do aukce se zapojili také studenti ateliéru Design obuvi, ateliéru Design skla a ateliéru Průmyslový design. Svou podporu věnováním kousků do aukce projevil i fashion store Lula Vintage Prague a značka Lull Loungewear.
Fashion talky budou zdarma přístupné veřejnosti. Workshopy budou podléhat jednoduché registraci, kterou bude možné nalézt na našich sociálních sítích. Večerní fashion show s charitativní aukcí a afterparty bude přístupná pouze po předložení platné vstupenky, kterou je možné zakoupit na GoOut – https://goout.net/cs/fashion-event-dotek/szesfhu/

Zdroj fotografií: archiv Fashion Event Dotek

Více informací o Fashion Event Dotek ZDE.

Informace o dalších fashion eventech najdete  ZDE.