Již zítra začíná druhý digitální Budapest Central European Fashion Week.  Ve dnech 25. – 28. března 2021 dá Maďarská agentura pro módu a design maďarským značkám příležitost představit své nejnovější kreace na druhém digitálním středoevropském týdnu módy v Budapešti.

V rámci čtyřdenní online akce bude 26 maďarských a 11 regionálních designérů moci představit své speciální kolekce domácí i mezinárodní veřejnosti. Poprvé v historii Budapest Central European Fashion Week (BCEFW) budou moci představit designéři své výtvory z minulé sezóny, které nebyli schopni dokončit, v rámci své aktuální kolekce AW21/22, a to kvůli překážkám způsobeným pandemickou situací.

Předem nahraná videa z představení aktuálních kolekcí značek určujících trendy budou vysílána na oficiální stránce Budapest Central European Fashion Week (BCEFW) na Facebooku.

S přihlédnutím k vývoji měnící se pandemické situace a mezinárodním trendům se Hungarian Fashion & Design Agency (Maďarská agentura pro módu a design) rozhodla v březnu 2021 opět uspořádat Budapest Central European Fashion Week (BCEFW) ve formě videí, která zachycují představení kolekcí módních značek. Diváci si budou moci prohlédnout kolekce jaro-léto 2021 i kolekce podzim-zima 2021/2022.

Kvůli výzvám, které představuje virová situace, mnoho značek nemohlo představit svou kolekci jaro-léto 2021 na digitální akci BCEFW konané v říjnu 2020, proto jim Hungarian Fashion and Design Agency nyní poskytuje příležitost. Toto řešení bylo navrženo tak, aby podpořilo co nejvíce designérů, aby měli příležitost zúčastnit se Budapest Central European Fashion Week (BCEFW), což jim v této náročné době poskytne prodejní příležitosti.

Ve dnech 25. – 28. Března mohou zájemci nahlédnout do práce 26 maďarských módních návrhářů – ABODI, ALMA, Artista, BORBALA, CAKO, Celeni, Cukovy, DÜSK, Elysian, Kata Szegedi, Katti Zoób, MERO, NINI, Nora Sarman , NUBU, OST konzept, PHILOMÉN, Romani Design, Sentiment, THEFOUR, TOMCSANYI, VENGRU, VIKTORIAVARGA Budapest, VIRAG KERENYI, ZIA budapest és ZSIGMOND DORA pánské oděvy.

7 z těchto návrhářů se také mohlo představit na digitální akci v Miláně během únorový týdne jako účastníci mentorského programu Camera Nazionale della Moda.

Kromě maďarských talentů má příležitost představit své kolekce i jedenáct mimo maďarských módních návrhářů, a proto akce dokonale odráží kulturní bohatství střední Evropy. Výsledkem je březnový středoevropský týden módy v Budapešti, který se koná v duchu spolupráce a povědomí komunity mezi okolními zeměmi Maďarska.

Informace k úvodní fotografii: Artista, credits HFDA