BLICKFANG ve Vídni navštívilo rekordních 11 500 fanoušků designu

Ve dnech od 21. do 23. října 2022 se ve Vídni v Umělecko průmyslovém muzeu (Museum für Angewandte Kunst – MAK) konala prodejní událost zaměřená na design v oblasti nábytku, módních doplňků a módy Blickfang. Tato 19. edice trhla návštěvnický rekord, a to počtem navštívených fanoušků, který čítá 11 500 lidí. Jsou to lidí, kteří přišli do MAK obdivovat designové produkty. Na 19. Blickfangu bylo možné obdivovat 150 nezávislých značek z oblasti nábytku, módy a šperků.

České značky na Blickfangu ve Vídni

Blickfang byl úžasnou přehlídkou produktového desingu. Nechyběl zde stánek CzechTrade, pod jehož záštitou se na zmíněné události prezentoval český desing. Mezi vystavujcími byla například módní návrhářka Nikola Zezulová, módní tvorba značky Soolista, Eiri, ze šperků Ela Chroust Jewellery a další.

CzechTrade na Blickfangu ve Vídni

CzechTrade na Blickfangu ve Vídni

Design centrum CzechTrade pomáhá navrhovat a integrovat obchodní strategie

Design Center Czech Trade je národní platforma spravovaná českou agenturou na podporu obchodu CzechTrade. Jeho cílem je efektivně propojit kreativní a obchodní sféru s využitím designu jako konkurenční výhody. Zároveň koordinuje aktivity na podporu rozvoje průmyslového designu. Platforma propojuje tuzemské výrobce s předními designéry a zvyšuje tak inovační potenciál a šance českých výrobků na úspěch na světových trzích.

Čeští designéři mají ve světě velmi dobrou pověst. Příkladem je československý pavilon na světové výstavě 1958 v Bruselu, který získal velké mezinárodní uznání. Česká republika má generaci úspěšných designérů, mezi kterými nechybí slavná jména jako Jiří Pelcl, Rony Plesl, Maxim Velčovský nebo Olgoj Chorchoj, kteří na tuto tradici navázali v 90. letech a jejichž díla jsou k vidění v renomovaných galeriích po celém světě. Jak přibývá mladých profesionálních designérů, přibývá i firem, které s nimi spolupracují. V České republice je design stále více vnímán jako a používá se jako marketingový nástroj a nedílná součást podnikání, zvyšuje konkurenceschopnost odvětví. A právě tady pomáhá agentura CzechTrade společnost,“ říká Zuzana Sedmerová, ředitelka designového centra CzechTrade.

CzechTrade propojuje firmy s designéry již více než 15 let, aktuálně prostřednictvím Design centra CzechTrade. Tato národní platforma zvyšuje konkurenceschopnost a internacionalizaci společností v oblasti udržitelného průmyslového a produktového designu prostřednictvím národní přítomnosti na domácích a zahraničních veletrzích a festivalech designu, včetně dalších doprovodných akcí.

Dělá přes to i český design a designéry v zahraničí adresář návrhářů (www.designers-database.eu). Tato databáze obsahuje profesionální designéry z členských zemí EU působící v oblasti průmyslového, produktového, grafického designu, architektury a digitální komunikační práce. Radí českým firmám, jak navrhovat umí nejlépe využít v praxi a doporučit inovativní směry a nové trendy. Nejen v poslední době pořádá Design Centrum CzechTrade řadu vzdělávacích akcí, jako jsou odborné semináře, sympozia nebo konference.

Design Centrum CzechTrade je členem The Bureau of European Design Associations (BEDA)

Asociace umožňuje českým firmám získat nejnovější informace z teorie a praxe designu. Připojuje se také k iniciativě New European Bauhaus s cílem vytvářet estetická, inkluzivní a udržitelná místa, produkty a způsoby života.

Design Centrum CzechTrade představí na Blickfang Vienna 2022 české designéry a výrobce z oblasti módy, nábytku a bytových doplňků. Cílem české prezentace je ukázat nové i tradiční české značky, které odrážejí hlavní principy
současný design, udržitelnost, inkluze a krása.

Hlavním a téměř jediným materiálem, ze kterého je výstavní prostor navržen, je karton, je recyklována. Tento materiál také zdůrazňuje krásu produktů, protože se používá v surové formě.

Seznam českých vystavovatelů:
Be Lucky/ Betoni / Jejda / Clap Design / Créer / Eiri / Ela Chroust / Fleysen / tašky Kanaan / Katerina
Blašková / Nikola Zezulová / Plastia / Porcelánerie / Prasklo / Soolista / Tomáš Holub / Dřevo 4
Ever / LightmeUp

O CzechTrade:

CzechTrade podporuje české firmy a jejich partnery na cestě k exportnímu úspěchu. Pomáhá českým firmám při výběru vhodných regionů, zkrátit dobu vstupu na trh, podpořit je v rozvojových aktivitách v zahraničí a především eliminovat rizika, která vznikají v souvislosti se vstupem na trh.

Zahraniční kanceláře CzechTrade poskytují služby v 57 zemích na pěti kontinentech.

Blickfang není jen o módě a nábytku, ale i špercích

Blickfang není jen o módě a nábytku, ale i špercích

Blickfang se koná nejen ve Vídni

Blickfang je největší designová prodejní událost v Německu, Rakousku  a Švýcarsku. Každoročně se koná v pěti evropských městech posledních 30 let. Jsou jimi Basilej, Vídeň, Curych, Stuttgart a Hamburg.

Save the date – další Blickfang a Blickfang v roce 2023

Hamburg – 28. – 30. října 2022

Curych – 18. – 20. listopadu 2022

30. výročí – Stuttgart – 10 – 12. března 2023

Basilej – 21. – 23. dubna 2023

20. výročí – Vídeň – 20. – 22. října 2023

 

Zdroj informací a fotografií: Blickfang

Další informace o módních událostech naleznete ZDE.

Zajímavosti o Blickfangu naleznete na jeho webu.