Ateliér módní tvorby UMPRUM představil udržitelnou vlnu na výstavě ARTSEMESTR, o které jsme psali zde. Od čtvrtka 4. června od 10:00 bylo možné v Pražské tržnici navštívit přehlídku klauzurních a semestrálních prací Artsemestra semestrálních prací Artsemestr. Výstava trvala do 8. června a dostupná byla v čase od 10:00 do 18:00.

Studenti Ateliéru módní tvorby se pod vedením Pavla Ivančice a Viery Devečkové představí SUSTAINABLE WOOL PROJECT zaměřený na zpracování autorského vlněného materiálu s důrazem na udržitelnost. Projekt navazuje na post-magisterský projekt doktorandky Lindy Havrlíkové, ve kterém zpracovává lokální nevyužitou surovinu, ovčí rouno, do unikátních autorských oděvních materiálů v aktuálně dostupných podmínkách českého textilního průmyslu.

Úkolem studentů bylo vytvořit svrchní oděvní součást z daných materiálů, který bude kombinovat tradiční řemeslo, funkční stránku a estetickou trvanlivost. Každý student přistoupil k tvorbě s ambicí navrhnout a vytvořit oděv zodpovědný ke společnosti a životnímu prostředí. Důležitou součástí procesu sa stala práce se střihem a formou s ohledem na minimální odpad.

Výsledkem je nadčasový oděv, který zohledňuje udržitelný životní styl a konfrontuje se s dnešním konzumním způsobem života, diktátem sezón a nadprodukcí v textilním průmyslu.

Zdroj informací: UMPRUM

Autoři úvodní fotografie: Ondřej Kubeš, Samuel Petráš