Pardubice – Oblíbený Svatební veletrh se letos konal online, a to poslední dva lednové dny.  Na této akci se prezentovalo 42 firem, součástí byl také doprovodný program v podobě módních přehlídek a rozhovorů, nechyběly dvě soutěže.

17. ročník Svatebního veletrhu se uskutečnil online

17. ročník veletrhu svatebního a společenského zboží se uskutečnil v novém formátu online veletrhu, protože klasickou offline podobu současná situace v souvislosti s pandemií koronaviru nedovoluje, což přineslo snoubencům možnost setkat se vším, co pro je svatbu zásadní alespoň přes internet, když na živo to v současné době není možné.

Výhodou digitální podoby veletrhu byla možnost pohodlně jej navštívit, což ale znamenalo užít si jej pouze pomocí dvou smyslů, obrazu a zvuku.

17. ročník Svatebního veletrhu se uskutečnil online

Svatební online veletrh cílil na Pardubický, Královehradecký kraj a kraj Vysočina.

Čísla týkající se návštěvnosti

  1. den navštívilo online veletrh 1 752 lidí
  2. den navštívilo online veletrh 1 305 osob

80 procent návštěvníků veletrh sledovalo ze svých mobilních telefonů.

Sledovanost doprovodného programu

  1. den sledovalo program 652 návštěvníků průběžně během celého dne
  2. den sledovalo program 386 návštěvníků opět průběžně během celého dne

17. ročník Svatebního veletrhu se uskutečnil online

Závěrem

Organizátorka Svatebního veletrhu Ing. Adéla Trávníčková se rozhodla jej uspořádat alespoň online hlavně proto, aby se neztratila kontinuita a aby snoubenci měli možnost výběru na jednom místě i navzdory různým opatření, a to zcela bezpečně a v pohodlí.

Ing. Trávníčková věří, že vystavovatelé svojí účastí na online podobě Svatebního veletrhu snoubencům ukázali, že jdou stále vpřed i s měnící se dobou, ale je jí mnohem bližší tradiční pojetí veletrhu v offline podobě, kdy je možnost užít si veletrh více díky osobním vjemům spjatými s možností sáhnout si na věci apod. Za letošní digitální ztvárnění veletrhu je organizátorka ale vděčná, protože se vystavovatelé mohli představit snoubencům alespoň online.

Ing. Adéla Trávníčková věří v osobní setkání vystavovatelů a návštěvníků koncem ledna 2022 na 18. ročníku Svatebního veletrhu v Pardubicích.

Videa z živých veletrhů můžete vidět zde:

https://www.youtube.com/watch?v=TRQ0ohcy_94

https://www.youtube.com/watch?v=KOtsQscz3zI

https://www.youtube.com/watch?v=NDVcHIfyfmo

Autor všech fotografií v tomto článku: archiv Ing. Adély Trávníčkové