Reakce těla jsou často jen následky

Dnešní článek zde na webu Fashion Industry CZ v kategorii Blog bude trošku osobnější než jste zvyklí.

Omlouvám se za menší nečinnost nejen zde na webu, skončila jsem totiž neplánovaně ve Fakultní nemocnici Olomouc a budete se asi divit, jsem za to moc ráda.

Proč článek na téma reakce těla jsou často jen následky?

Cílem tohoto článku a ani úvodní fotografie není vás děsit, spíš inspirovat k zamyšlení. Tento článek píši proto, abych vám snad včas pomohla od zbytečných zdravotních problémů. Inspirací k zamyšlení.

Vím, že většina z vás, zvláště mých přátel, letitých obchodních partnerů je velmi aktivní a často na sebe zapomíná a zastaví je až nemoc, pokud vůbec a nedojde člověku, že je to následek něčeho dlouhodobého.

Nedávno jsem natočila ještě z nemocnice v Olomouci videa k zamyšlení. Jsou k dispozici na mém profilu na Instagramu a Facebooku.

Nešlo mi o to vás děsit či získat soucit, ikdyž musím přiznat, že mě velmi potěšilo, obrovské množství reakcí a zájmu od Vás. Děkuji za to.

Za mým pobytem stojí delší příběh a asi ještě delší než se zdá. 

Vždy mi tělo vše spočítá, to už pár let vím. A snažím se k sobě chovat lépe, ale ne vždy je to ideální, stále mám co zlepšovat, žiji totiž naplno a miluji svoji práci a řeším už několik let nějaké osobní záležitosti…nejsem ale z kamene.

Před koncem roku 2023 jsem zřejmě měla kovid, ze začátku roku 2024 se mi objevily plísně a nedávno přišla jedna alergická reakce na jogurt a druhá na chemickou zálivku v zeleninovém salátu.

Vše u mě souvisí se vším. Nelze si lhát do vlastní kapsy, že šlo jen o alergickou reakci a troška léků apod. to vyřeší, to je jen následek, vše jde zevnitř těla a to je reakce na život, jak člověk žije.

Každopádně došlo mi, že i v těžké situaci plné nejistoty a chaosu, je důležité krok po kroku dojít k jejímu cíli a vyřešení. Takže zorientovat se, udělat strategii umět ale s dílčími kroky do určité míry hýbat.

A pamatujte, nikdo z těch na koho se ohlížíte s vámi či za vás na nemocniční posteli ležet nebude. Tohle mějte vždy na paměti… mějte své limity, je to v pořádku a umějte si je přiznat.

Proč píši tento článek? Abych poukázala na to, jak je důležité vnímat své tělo a pracovat na životní rovnováze kvůli zdraví a celkovému spokojenému životu. Dbejte o sebe a zastavte se sami dobrovolně včas a alespoň na chvíli a relativně pravidelně.

Také vás už něco zastavilo?

Pokračujte ve čtení lifestyle článků v naší kategorii Blog.

Zdroj úvodní fotografie: archiv Sandry Friebové