Povinná výbava auta z pohledu must have oblečení na léto

Povinná výbava tak trochu jinak. Tématu povinná výbava se v dnešním článku v kategorii Blog zde na webu Fashion Industry CZ v klasické podobě, jak byste čekali, věnovat nebudeme. Dnes to bude o oblečení do auta jako povinné výbavě.

Jaké oblečení je must have na léto do auta?

Pokud už na dovolené či prodlouženém pobytu, kdy cestujete a relaxujete, nejste, jistě se na něj brzy chystáte, například během letních prázdnin. Nedávno mě napadlo toto téma, když jsem cestovala autem a nějak jsem se zamyslela a vzpomněla na některé své zážitky.

Vzhledem k tomu, že žiji naplno a energicky, poměrně dost často z různých důvodů někam cestuji, ať už autem či jinými dopravními prostředky, tak jsem zážitků nasbírala hodně a věřím, že těch dobrých ještě během svého života nasbírám a budu se o ně s vámi průběžně moci dále dělit.

Moje tipy níže jsou pro dospělé osoby, ale možná je ocení i lidé s dětmi s tím, že je to možná doposud nenapadlo, nebo mi dají za pravdu, že tyto věci už vozí.

Šátek

Mít povinnou výbavu podle předpisů dané země, kam se svým autem jedete, je samozřejmost. Ale co je must have v oblasti oblečení v autě v létě? Určitě je fajn mít šátek, který si, když vám po chvíli začne vadit chlad z klimatizace, zvláště pokud necestujete v autě sami, přes sebe přehodíte a máte komfort. Osobně jej mám takto v autě běžně. Dávám si jej kolem krku.

Teplá mikina

Co je pro vás nejen z oblasti oblečení tzv. must have v létě v autě? Pro mě teplá mikina, náhradní spodní prádlo včetně ponožek, trika a šatů. Ale hlavně ta mikina. Klasicky deku vozím v autě celoročně. Proč teplá mikina?

Nechcete prochladnout, když někam k přátelům například na chatu jedete jen na odpolední kávu s dezertem a zdržíte se tam, protáhne se vám například i jinak program. Nebo nedej bože pokazí se vám auto, bylo vedro, nyní je po dešti a chladno a vy čekáte na odtahovku někde u cesty.

Mimo oblečení je pro mě vždy zásadní voda, když jsem ještě měla psa a jezdila jsem s ní někam, vždy jsem pro ni vezla vodu a misku. Často mě můžete všude s lahví vody potkat, chci mít jistotu, kolik jsem vypila, proto si nosím vlastní vodu, není to z důvodu obav, že by mi někdo nějak uškodil jím darovanou vodou či podobným nápojem. A neperlivá voda mi chutná asi nejvíce z nápojů.

Pohodlné tenisky či jiná obuv

Zde asi podle situace. A pokud v autě na stálo nemáte nějaký oděv či obuv, můžete si jej tam vložit jen v souvislosti s nějakou událostí. Například, pojedete-li na jednodenní výlet do hor, je fajn tomu přizpůsobit náhradní povinnou výbavu oblečení – obuv, spodní prádlo, kalhoty, sukně, triko i bunda. Na horách se často mění počasí, co když vás zastihne déšť nepřipravené a jet domů několik dlouhých ikdyby jen desítek kilometrů je nepříjemné.

Mít vlastní auto je fajn, je to tak trochu náš druhý domov, souhlasíte? A pokud je to auto prostorné, lze do něj vložit mnoho věcí, například i boty do vody, různé nádoby, co kdybychom jeli kolem místa, kde rostou borůvky apod. Plastové tašky také nejsou špatné a nákup látkové.

Také máte rádi svůj komfort a náhradní oblečení je pro vás must have, co kromě deštníku a pláštěnky ještě máte?

Zdroj úvodní fotografie: pixabay.com

Pokračujte ve čtení článků lifestylového typu ZDE.