Novoroční předsevzetí a vhodný přístup k nim. Novoroční předsevzetí, které jste si dali před koncem roku, případně na začátku dalšího, nového, roku jsou v lednu velkým tématem. A to možná nejen pro vás, ale i vaše okolí či vy se naopak zajímáte o předsevzetí svého okolí.

Proč si (ne)dávat novoroční předsevzetí

Máte rádi výzvy? Ne příliš? Proč si vlastně dáváte novoroční předsevzetí? Je tomuto tak, že chcete nebo vás inspiruje či přiměje vaše okolí? Dáváte si novoroční předsevzetí, která vychází z reálné situace a má jako následek reálně dodržené předsevzetí a tedy zlepšení aktuálního stavu při pohledu do minulosti?

Nebo je to tak, že předsevzetí, která jste si stanovili, jsou pro vás téměř nedosažitelná a vede k nim dlouhá cesta, což vás obvykle demotivuje a nedodržíte je? To je častý problém, který po čase přizná mnoho lidí. Nezoufejte, nejste v tom sami.

Předsevzetí ale vychází z dobré myšlenky, pokud stojí na pevných základech – vychází z reality, jsou smysluplná. Předsevzetí jsou minimálně momentální snahou sebereflexe něco změnit k lepšímu, a to se cení. Aby se dostavil i výsledek, je třeba projít určitým procesem, cestou k dosažení cíle.

Pokud vás snaha o splnění novoročního předsevzetí spíše stresuje a není v souladu s vámi ani vašim aktuálním životem, nejste vnitřně o jeho smyslu přesvědčení, nemá cenu se jej dále snažit dodržet.

Novoroční předsevzetí a vhodný přístup k nim

Jak dodržet reálná novoroční předsevzetí

V případě, že jste si dali novoroční předsevzetí a stojí na pevných a smysluplných základech, jste s ním ztotožnění a vstoupili jste na cestu, která vede k cíli, je ideální se jí držet a neodchylovat se z ní, protože je snadnější dodržovat reálné cíle, než je těžce porušit a následně se vydat zpět na správnou cestu, jak se říká.

Věděli jste, že existuje den, jenž nese označení Den, kdy se vykašleme na předsevzetí? A tento byl právě včera? Jak jste na tom s dodržováním předsevzetí vy?

Já osobně si už pár let předsevzetí nedávám, protože jsem je nedodržovala, ale stanovuji si cíle a dávám si sama sobě osobně sliby. Považuji to za účinnější.

Pokud jste si dali novoroční předsevzetí osobního charakteru a chcete jej dodržet, přečtěte si náš článek na blogu věnovaný právě dodržení osobních předsevzetí. Zabývala jsem se i dodržením pracovních předsevzetí, článek na toto téma najdete zde.

Sledujete u sebe nějaký vývoj z dlouhodobého hlediska v oblasti dodržování novoročních předsevzetí, až už osobních či pracovních?

Zdroj fotografií: pixabay.com